SPEKTAKL U DORTMUNDU: Borusija preživela PSŽ! Fulkrug vodi "milionere" ka FINALU Lige šampiona!

liga šampiona

1 / 3 Foto: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su PSŽ na Vestfalenu rezultatom 1:0 (1:0) u drugom meču polufinala Lige šampiona.

Gol odluke delo je Niklasa Fulkruga u 36. minutu. Divno je Šloterbek pronašao najboljeg strelca "milionera", koji je sjajnim udarcem u bliži ugao matirao Donarumu.

Nismo mnogo videli u prvom poluvremenu, počelo je oprezno na obe strane, a Borusija je imala zrelije šanse.

Da je Sabicer bio malo precizniji, mogao je Dortmund na pauzu i sa ubedljivijim rezultatom.

Drugi deo igre nam je doneo mnogo zanimljiviji fudbal.

Otvorio se PSŽ, ređale su se šanse pred golom Kobela, ali lopta nije htela u mrežu.

Najbliđi iznenađenju, Parižani su bili u 51. minutu, kada su prvo Kilijan Embape, pa i Ašraf Hakimi pogađali stativu u istom napadu.

Pretio je PSŽ i preko Dembelea i Ruiza, ali je Kobel začarao stative.

Daleko od toga da je Dortmund bio bezopasan u nastavku, izabranici Edina Terzića su napadali iz kontre, a propustili su nekoliko izglednih prilika.

Po svemu viđenom, jedan gol prednosti za domaće je možda i najrealniji rezultat pred revanš.

Odluka o tome ko će u finale Lige šampiona pašće na "Parku prinčeva" za sedam dana.

Drugo poluvreme:

93. minut - Embape je loše zahvatio loptu. PSŽ je blizu poraza.

Gledaćemo četiri minuta nadoknade!

91. minut - Mukoko menja strelca jedinog gola Fulkruga.

90. minut - Slalom Dembela, centaršut, ali opet šut preko gola.

89. minut - Korner za Borusiju, centrirao je Rojs, ali bez opasnosti.

87. minut - Još jedna velika šansa za Ruiza, ali je glavom prebacio gol domaćih. Dvostruka izmena u Borusiji. Izašli su Rijerson i Brant, na terenu su Volf i Emeka.

84. minut - Prelepa akcija Borusije, Sančo je kreirao šansu, Markinjos je izblokirao Branta. U nastavku akcije je pokušao Rojs glavom, ali brani Donaruma. Neverovatno da nismo videli gol u drugom delu igre po prilikama viđenim na obe strane.

82. minut - Opasan udarc Vitinje, ali pored gola Kobela. Prva izmena u Borusiji. Rojs menja Adejemija.

80. minut - Kakav promašaj Dembelea. Hakimi je odložio loptu za Francuza, koji je neometan sa 11 metara šutirao preko gola.

78. minut - Korner za PSŽ. Malo je opao ritam meča. Kratko izveden udarac iz ugla. Mendeš je pokušao da proigra Dembelea, ali je lopta bila prejaka.

74. minut - Žuti karton za asistenta kod prvog gola Šloterbeka.

72.minut - Nova ogromna prilika za PSŽ. Dembele je šutirao sa pet metara, ali ponovo brani Kobel.

66. minut - Adejemi je centrirao, Fulkrug šutirao glavom, ali opet preko gola. Rasplamsala se borba, pršti na sve strane.

65. minut - Kolo Muani menja Barkolu.

63. minut - Centrirao je Brant, Fulkrug je odgurnut od strane Mendeša, ali je sudija Entoni Tejlor uprkos pritisku domađih pokazao da kontakt nije bio dovoljan za kazneni udarac.

60. minut - Fulkrug je promašio nemoguće! Sančo je centrirao, Fulkrug neometan sa sedam metara prebacuje gol.

59. minut - Novi korner za Borusiju, Brant je centrirao, ali bez veće opasnosti.

56. minut - Šta je promašio Fabijan Ruiz, glavom sa pet metara nije uspeo da pogodi okvir gola. Pritisak PSŽ-a je sve jači.

54. minut - Razigrao se Kilijan Embape, šutirao je levom nogom, ali je Kobel zaustavio njegov šut.

51. minut - Kakva sreća za Borusiju. Prvo je Kilijan Embape pogodio stativu, lopta se odbila do Hakimija, koji takođe pogađa okvir gola. Neverovatno!

50. minut - Divno je probio Adejemi po boku, centrirao, Sančo se okliznuo, ali ipak iznudio korner. Brant je centrirao, ali bez opasnosti po Donarumu.

47. minut - Prvi korner na meču za PSŽ. Demmbele je centrirao, lopta je došla do Barcole, koji je šutirao pravo u golamana Kobela. Ovo je prvi udarac u okvir gola za goste.

46. minut - Počeo je drugi deo igre napadom Borusije Dortmund.

Tok meča:

Gledamo interesantnu utakmicu u Dortmundu. Nakon nešto opreznijeg starta, rasplamsala se borba. Fulkrug je iskoristio prvu pravu šansu nakon divnog pasa Šloterbeka za prednost domaćih 1:0 u 36. minutu. Nastavili su izabranici Edina Terzića sa pritiskom, a Sabicer je imao dve dobre prilike da povisi prednost. Gosti moraju mnogo bolje u nastavku ukoliko žele da izbegnu poraz. Problem za tim Luisa enrikea je i povreda Ernandeza koji je morao da napusti teren u 42. minutu, a zamenio ga je mladi Brazilac Beraldo.

Prvo poluvreme:

48. minut - Madsen je probio, srušio ga je Hakimi. Slobodan udarac na 16 metara od gola PSŽ-a. Brant je centrirao, Sabicer uhvatio volej, ali je Donaruma siguran. KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

46. minut - Dembele je prošao po desnoj strani, opasno je šutirao, ali je Rijerson intervenisao.

45. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

44. minut - Borusija je pojačala pritisak posle postignutog gola. Donaruma je odbranio šut Sabicera sa pet metara.

42. minut - Prinudna izmena u PSŽ-u. Beraldo menja Ernandeza koji zbog povrede ne može da nastavi.

Liga šampiona

36. minut - GOOOOL, Fulkrug dovodi Borusiju u prednost! Šloterbek je poslao divnu loptu kroz sredinu ka najboljem strelcu Borusije, koji je levom nogom matirao Donarumu! Odličan udarac u bliži ugao.

30. minut - Sančo je napravio slalom po desnom boku, odložio loptu za Branta, koji je pogodio Markinjosa u glavu. Prvi korner na meču, Brant je centrirao, ali je Humels loše zahvatio loptu glavom.

26. minut - PSŽ ima nešto veći posed 58% u odnosu na Dortmund 42%, ali ne materijalituju to gostujući fudbaleri.

20. minut - Dembele je centrirao, lopta je došla do Ruiza, ali je propao još jedan napad PSŽ-a koji je obećavao. Lukas Ernandez je ostao da leži, a gosti su tražili jedanaesterac.

18. minut - Dugo je trajao napad PSŽ-a, na kraju još jedan šut Dembelea van kaznenog prostora koji je prohujao pored stative.

14. minut - Opasno je zapretila Borusija, Sabicer se našao ispred Donarume, ali je čutirao direktno u njega.

11. minut - Videli smo prvi šut na meču, Dembele je tukao sa 20 metara, ali pored gola.

9. minut - Dortmund ima loptu nešto više u svom posedu. Pokušavaju izabranici Edina Terzića po bokovima, ali za sada bez uspeha.

4. minut - Oprezne su obe ekipe, igra se na sredini terena, još uvek nema opasnijih napada ni na jednoj, ni na drugoj strani.

1. minut - Počela je utakmica u Dortmundu!

Pre meča:

Neverovatna atmosfera u Dortmundu, stadion je ispunjen do poslednjeg mesta, svi su u žutom i daju podršku svom timu!

Poznati su sastavi:

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda dočekuju PSŽ u drugom meču polufinala Lige šampiona! Utakmica počinje u 21.00 časova.

Nakon remija Bajerna i Reala 2:2, ništa manji spektakl se ne očekuje ni večeras u Dortmundu.

Borusija i PSŽ su ove sezone već odigrali dva međusobna duela u grupnoj fazi Lige šampiona.

PSŽ je na svom terenu slavio rezultatom 2:0, dok je u Dortmundu bilo 1:1.

Klub iz Pariza je u četvrtfinalu eliminisao Barselonu, dok je Borusija u dva meča bila bolja od Atletiko Madrida.

Glavni sudija meča biće Entoni Tejlor, a sve oči će biti uprte u Kilijana Mbapea, kojem je ovo možda i poslednja šansa da sa ekipom iz Francuske osvoji pehar LŠ, jer se izvesno na kraju sezone seli u Madrid gde će pojačati ekipu Reala.