ŠOK: Bajernu samo bod protiv Frajburga

Bundesliga

Ostale utakmice četvrtog kola Bundeslige igraće se za vikend

Fudbaleri Frajburga i Bajerna iz Minhena odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Aktuelni prvaci fudbalskog prvenstva Nemačke tokom svih 90 minuta napadali su gol Frajburga, ali su samo jednom uspeli da savladaju golmana Olivera Baumana. Bajern je do prednosti došao u 33. minutu, a strelac je bio Đerdan Šaćiri na asistenciju Tomasa Milera. Izjednačenje domaćoj ekipi i drugi bod u šampionatu doneo je Nikolas Hefler u 86. minutu.

Igrali smo veoma dobro, grabili napred i imali smo dosta prilika. Zadovoljan sam odnosom sa mojim igračima i prema igri. Odlučio sam se za ovu startnu postavu jer smo dobro pripremljeni, svi igrači daju maksimum na treninzima i zaslužuju šansu. Preostaje nam da se regenerišemo u naredna dva dana, a onda idemo u Prag, da odigramo što bolje možemo", rekao je Gvardiola posle remija sa Frajburgom

Bavarci su se tako posle ovog remija osamostalili na vrhu tabele sa 10 bodova, ali i utakmicom više od rivala, dok je Frajburg 14. sa dva boda. Ostale utakmice četvrtog kola Bundeslige igraće se za vikend.