MORAČA DUBOKA ZA CRNO-BELE: Budućnost bolja od Partizana, derbi obeležila luda trojka Gordića (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Partizana poraženi su do Budućnosti (75:71), u derbiju 8. kola regionalne ABA lige.

1 / 6 Foto: ABA Liga

Izabranici trenera Aleksandra Džikića ostvarili su šestu pobedu u regionalnom takmičnju, dok je Partizan pretrpeo četvrti poraz.

Partizan je od starta meča bio u zaostatku, ali nijednom nije dozvolio domaćem sastavu da se odlepi. Beogradski klub je stalno bio tu, međutim nije bilo snage za preokret.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Erl Klark sa 20 poena, po 11 su ubacili Džekson i Nikolić, dok je Gordić postigao deset.

Kod gostiju Janković je postigao 15, Gagić je ubacio 10, kao i Marinković koji je imao loš šut iz igre (4/12).

Četvrta četvrtina

40. minut 71:75 - Kraj meča

39. minut 68:74 - Trojkom uzvraća Ivanović

39. minut 68:71 - Trojka Marinkovića

38. minut 63:71 - Partizan je u teškom situaciji

37. minut 63:68 - Od dva bacanja i napada, Partizan je pogodio samo jedan poen

36. minut 62:68 - Trojka Danila Nikolića na jednoj, pa Zagorca na drugoj strani

34. minut 57:60 - Trojka Zagorca

34. minut 54:60 - Budućnost je u mini seriji

32. minut 54:56 - Janković je zbog povrede izašao hramljući

30. minut 52:54 - Dve vezane trojke Pejdža i koš Vanje Marinkovića

29. minut 52:59 - Trojka Pejdža

29. minut 49:59 - Posle trojke Nikolića Budućnost opet ima plus 10

27. minut 42:49 - Trojka Jankovića! Treća od četiri Partizana

26. minut 39:49 - Partizanova odbrana nije loša, ali u napadu ima mnogo problema

24. minut - 36:41 - Partizan je postigao poene preko gagića i Sija

22. minut 30:41 - Omić je pogodio jedno od dva bacanja za prve poene u nastavku

20. minut 30:40 - Gordić je pogodio za 3/4 terena

19. minut 30:34 - Partizan je znatno agresivniji u odbrani, Budućnost nema lake poene

16. minut 30:26 - Partizan je uspeo da uhvati ritam i smanji zaostatak

13. minut 18:26 - Partizan je pogodio posle dva skoka u napadu

12. minut 16:26 - Navijači Budućnosti skandiraju ime Vlada Šćepanovića, pomoćnika Andree Trinkijerija, koji je igrao za Budućnost, a kasnije i za Partizan

Druga četvrtina

10. minut 16:26 - Partizan nije loše počeo, ali je onda serijom promašaja, loših odluka u odbrani i sa 4 izgubljene lopte dozvolio timu Budućnosti da stekne opipljiviju prednost

9. minut 14:22 - Partizan ima problema u napadu

7. minut 10:16 - Budućnost je u seriji pa je Trinkijeri zatražio minut odmora. Za Partizan je na terenu sa maskom i Rade Zagorac, koji je operisao nos

4. minut 10:11 - Budućnost je prvi put povela posle zakucavanja Gordića

3. minut 8:5 - Serija trojki na startu meča

1. minut 3:0 - Trojka Jankovića

Prva četvrtina

Podgorička ekipa posle sedam odigranih kola ima pet pobeda i dva poraza, dok crno-beli imaju skor 4/3.

Partizan u duel ulazi posle poraza od ruskog Zenita a očekuju ih i mečevi sa Valensijom i Crvenom zvezdom. Trener Andrea Trinkijeri je pre meča istakao da gaji umeren optimizam uprkos tome što se njegov tim smatra autsajderom u ovim mečevima.

„Ovde je svaki dan derbi za vas. Ovo je drugi korak teške serije i ako vam kažem da smo autsajderi, neko bi rekao da ne verujem u svoju ekipu. Kad kažem "autsajderi", mislim da u ove četiri utakmice nismo favoriti. Mada, verujem u tim. Imamo potencijala, svakog dana napredujemo, nešto naučimo, nećemo svakog dana biti bolji, ali ćemo biti bolji na kraju.", rekao je Trinkijeri.

Na drugoj strani Budućnost kao domaćin u ovaj duel ulazi sa mnogo samopouzdanja, zbog prve zabeležene pobede u Evroligi protiv Baskonije i rekorda od čak 21 postignute trojke.

Trener košarkaša Budućnosti Aleksandar Džikić rekao je da je njegova ekipa svesna i kvaliteta i mana Partizana.

"Naš protivnik je vrlo ozbiljan, vrlo ambiciozan, potezi koje vuku su potvrda toga. Znamo s kakvim željama dolaze, organizacija putovanja za Rusiju im omogućuje i dodatno vreme za pripremu ove utakmice. Promenili su način igre, veliki broj situacija u odbrani pokušavaju da reše preuzimanjima. Dobro trče, u dobroj su šuterskoj formi. Svesni smo njihovih kvaliteta i mana", rekao je Džikić, inače bivši trener crno-belih.

Duel Budućnosti i Partizana, koji se smarta derbijem 8. kola, počinje u 19.00 u dvorani „Morača".