ŠESTI PORAZ PARTIZANA U EVROKUPU: Valensija utišala Pionir, šanse crno-belih za TOP 16 svedene na minumum! (KURIR TV)

evrokup

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Valensije rezultatom 61:69 u meču 8. kola grupe C Evrokupa u dvorani Aleksandar Nikolić.

Košarkaši Partizana poraženi su posel drame u Pioniru od ekipe Valensije.

Posle lošeg početka meča Partizan se vratio i do poluvremena uspeo da potpuno preokrene rezultat. U trećem kvartalu uspeli su crno-beli da dođi i do veće prednosti, ali nisu uspeli da izdrže do kraja. Valensija je sredinom četvrtog kvartala dodala gas i potpuno okrenu meč u svoju korsit.

Partizan je predvodio Vanja Marinković sa 15 poena, a dvocifren učinak je imao još samo Džok Lendejl sa 14 uz pet skokova, dok je devet dodao Đorđe Gagić. Valensiju je "nosiO" Sem van Rosom sa 20 poena pogodivši šest trojki uz po pet skokova i asistencija, Bojan Dubljević je ostvario dabl-dabl sa po 12 poena i skokova, a 11 poena dodao je Vil Tomas, uz pet proigravanja. Partizan u narednom kolu gostuje Asvelu u Vilebranu, dok Valensija čeka Zenit. U trećem meču devetog kola Grupe C igraju Partizanovi konkurenti u borbi za Top 16, Turk Telekom – Trento.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Kraj! 61-69!

39. minut - 60:69 - Van Rosom pogađa daleku trojku i rešava pitanje pobednika.

39. minut - 59:66 - Valensija uvećava prednost.

37. minut - 59:64 - Gagić pogađa posle dugo vremena.

37. minut - 57:64 - Ponovo pogađa Abalde i donosi veću prednost Valensiji.

36. minut - 57:62 - Mini-serija Valensije.

35. minut - 57:60 - Trojka Dubljevića za novu prednost Valensije.

35. minut - 57:57 - Novi koš Abaldea za egal.

34. minut - 57:55 - Abalde prekida seriju Partizana trojkom.

33. minut - 57:52 - Vanja ponovo pogađa. Sedam vezanih poena Marinkovića.

32. minut - 55:52 - Vanja pogađa trojku za prednost Partizana. Nakon toga Vanja ubacuje dva koša sa penala.

31. minut - 50:52 - Prvi koš u poslednjem kvartalu pogađa Zagorac.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 48:52 - Završena je treća četvrtina.

28. minut - 48:52 - Sanemeterio pogađa za ubedljivu prednost gostiju. Na drugoj strani pogađa Marinković.

27. minut - 45:47 - Mini-serija gostiju za novo vođstvo.

25. minut - 45:42 - Pejdž trojkom vraća prednost Partizanu.

23. minut - 40:42 - Gosti čuvaju rezultat trojkama.

22. minut - 38:39 - Valensija mini-serijom ponovo vraća prednost.

21. minut - 38:34 - Prvi koš u nastavku pogađa Janković za najveću prednost Partizana.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 36:34 - Košem Jankovića Partizan vodi na poluvremenu.

19. minut - 34:34 - Zagorac polaže posle protrčavanja uz čeonu liniju.

19. minut - 30:34 - Dubljević pogađa trojku za prednost gostiju.

18. minut - 30:31 - Sanemeterio pogađa trojku i vraća prednost gostima.

17. minut - 30:28 - Gagić pogađa preko Dubljevića za prvu prednost Partizana na meču.

16. minut - 28:28 - Pejdž ponovo pogađa za egal.

14. minut - 26:28 - Konačno pogađa i Pejdž. Partizan je pritegao odbranu i sada sve izgleda dosta bolje.

13. minut - 24:26 - Marinković pogađa dve trojke zaredom.

11. minut - 18:24 - Prvi koš u drugom kvartalu postižu gosti.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 18:22 - Gagić pogađa iz kontre. Partizan se oporavio od početnog šoka.

9. minut - 16:22 - Vives trojkom prekida seriju crno-belih. Partizan ima ogromnih problema sa skokom.

8. minut - 16:19 - Gagić kao i Pejdž pogađa uz faul. Partizan se vraća u meč.

7. minut - 13:19 - Pejdž pogađa uz faul posle prodora uz čeonu liniju.

6. minut - 10:17 - Zakucavanje Lendejla posle alej-upa. Džok je raspoložen za igru večeras.

5. minut - 8:13 - Lendejl prekida crnu seriju Partizana.

4. minut - 4:13 - Novi poeni iz ofanzivnog skoka pa trojka Van Rosoma za ubedljivu prednost gostiju.

3. minut - 4:8 - Gegić pogađa iz kontre i prekida seriju gostiju.

2. minut - 2:6 - Abalde pogađa iz kontre za mini-seriju gostiju.

1. minut - 2:0 - Janković postiže prve poene na utakmici.

1. minut - Počela je utakmica u Pioniru!

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri izjavio je da je meč protiv Valensije u Evrokupu poseban zbog povezanosti dva kluba.

"Očekuje nas važna, teška i zanimljiva utakmica protiv kvalitetnog protivnika. Iako se tek drugi put sastajemo, Valensija i mi imamo zajedničku istoriju jer je puno igrača ostavilo dubok trag u oba kluba. Tomašević, Milojević, Perović, Avdalović, Lučić... prema tome, ovaj meč je za oba tima poseban", istakao je Trinkijeri za klupski sajt.

Najbolji košarkaš crno-belih Rade Zagorac naglašava da je Valensija verovatno najkvalitetnija u grupi.

"Tamo smo odigrali dosta konkurentan meč. Oni dolaze posle teškog poraza u domaćem prvenstvu i treba očekivati reakciju, posebno jer su sve ekipe veoma motivisane da igraju u atmosferi kakvu mi imamo u "Pioniru". Imali smo dovoljno vremena da se odmorimo i pripremimo. Idemo na pobedu", poručo je Zagorac.

Utakmica 8. kola C grupe Evrokupa Partizan - Valensija na programu je sutra sa početkom u 19 sati u hali "Aleksandar Nikolić".

Valensija je prva u grupi sa skorom 5-2, a Partizan peti sa 2-5.