BUDUĆNOST VRATILA SERIJU U BEOGRAD: Odluka o Evroligi pada u majstorici! Zvezda pala u grotlu Morače (KURIR TV)

FINALNA SERIJA ABA LIGE

Košarkaši Crvene zvezde su u paklu Morače u Podgorici izgubili od Budućnosti 84:80 (25:20, 13:15, 20:22, 23:26), pa će se posle izjednačenja 2:2 u seriji odluka o tituli i šampiona regionalne ABA lige i učesniku Evrolige naredne sezone, doeneti u ponedeljak od 19 časova u Beogradu.

1 / 19 Foto: ABA liga

Budućnost do pobede predvodili su Noris Kol i Edvin Džekson, koji su kombinovano postigli 54 poena, od čega je Kol imao 31, a Džekson 23. Na drugoj strani Beron je postigao 24, a Dobrić i Faje po 14.

Kao i pre dva dana i u uvodu u četvrti meč finala bilo je svega na tribinama dvorane Morača. Prvo su košarkaši Zvezde pri izlasku na teren zasuti raznim predmetima sa tribina, da bio nasuprot kazni Lige i pražnjenju partera i prva tri reda tribina, navijači Budućnosti sedeli blizu terena.

Na samom terenu, Zvezda je na početku izgubila tri lopte, što je Budućnost uspela da iskažnjava i serijom 8:2 povede 14:10. Tada je tim trenera Tomića, došao do igre i sa četiri trojke uspela da prvi period završi vođstvom 25:20. Tada je ritam igri gostiju davao Muhamed Faje koji je na startu meča ubacio devet poena i imao pet skokova.

Prvi problemi za Zvezdu pojavili su se za na startu druge deonice kada je Filip Čović za nerkoliko desetina sekundi napravio dve lične greške, a centar Maik Cirbes povredio zglob. Na sve to crveno-beli tim pet prvih minuta drugog kvartala nije poentirao. Sa druge strane Budućnost, to nije kažnjavala, pa je Zvezda efikasnom igrom došla do 38:29. Budućnost se tada trgla i trojkom Erla Klarka sa zvukom sirene na isteku dvadesetog minuta prišla na 38:35.

Nastavak meča počeo je sa dve trojke Bilija Berona. Zvezdin bek je tako već u 23. minutu stigao do dvadesetog pornas i držao goste na odstojanju. Uz to šuter srpskog šampiona je širio odbranu Budućnosti, omogućio Fajeu dve asistencije, Dobriću da ubaci trojku, a Odžu da poentira i u 26. minutu Zvezdi donese plus deset 51:41.

Nastupio je period nešto lošije Zvezdine igre u kojem je i trener Beograđana Milan Tomić dobio tehničku grešku. Budućnost je to iskoristila i poenima Kola, Erla Klarka i Gordića u 28. minutu stigla do izjednačenja 53:53. Domaći su tada imali seriju 12:2. Do kraja četvrtine Budućnost je na kratko povela, ali je Odžo poenima završio četvrtinu i doneo Zvezdi 58:57.

Poslednja četvrtina startovala je trojkom Edvina Džeksona, na šta se nadovezala dvojka Norisa Kola. Mini seriju domaćih prekinuo je Davidovac, a zatim je kluba Podgoričana dobila tehničku grešku. To je bio uvod u pet vezanih poena Zvezde koja je sedam i po minuta pre kraja vodila 63:62.

Nastao je period igre sa promašejima čak i sa linije slobodnih bacanja. Zvezda je imala prednost, ali je Budućnostz trojkom Erla Klarka prišla na 70:69. Klupa Zvezde je tada dobila tehničku grešku, posle koje je Budućnost ubacila samio jedan poen za 70:70.

Noris Kol je pogodio dva šuta, a Dobrić jedan pa se u poslednja dva minuta ušlo sa košem prednosti za Budućnost 74:72. Džekson je tada pogodio trojku za plus pet domaćih.Od tog minusa Zvezda se do kraja meča nije oporavila.

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22)

Dvorana: Morača. Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Uroš Nikolić.

BUDUĆNOST: Džekson 23, Kol 31, Šehović 2, Klark 15, Barović 3, Klark 0, Gordić 7, Bitadze 2, Popović 0, Bel 1, Nikolić 0, Vilijams 0.

CRVENA ZVEZDA: Čović 2, Kešelj 0, Davidovac 8, Nenadić 0, Lazić 0, Faje 14, Beron 24, Dobrić 14, Simanić 0, Rivers 3, Cirbes 7, Odžo 8.

Četvrta četvrtina

40. minut - 80:84 - Kraj utakmice

40. minut 78:84 - Opet Kol pogađa

40. minut 78:82 - Trojka Dobrića

40. minut 75:82 - Noris Kol ne promašuje

40. minut 75:80 - Penal završnica

40. minut 75:79 - Trojka Berona

38. minut 72:74 - Kol je pogodio dva puta, Dobrić jednom

37. minut 70:70 - Klupa Zverzde je dobila tehničku grešku

36. minut 66:68 - Pogađa Kol

36. minut 68:66 - Kucanje Fajea

35. minut 64:66 - Mnogo je nervoze na terenu, promašuju se i slobodna bacanja

33. minut 63:62 - Zvezda je u mini seriji 5:0

32. minut 62:60 - Tehnička za trenera Budućnosti Repešu

32. minut 62:60 - Davidovac pogađa

31. minut 58:62 - Trojka Džeksona i poeni Kola

30. minut 58:57 - Odžo za kraj četvrtine

30. minut - 56:57 - Džekson je pogodio dva bacanja za prvo vođstvo Budućnosti u nastavku

28. minut 53:53 - Gordić uz faul! Zatim je pogodio bacanje za izjednačenje

28. minut 53:50 - Pogađa Klark

27. minut 53:47 - Tomić je zbog prigovora dobio tehničku grešku

25. minut 51:41 - Zvezda je prvi put na dvocifrenoj prednosti, jer je uspela da odgovori na agresivnost Budućnosti

23. minut 39:46 - Zvezda trojkama pravi prednost

21. minut 41:35 - Trojka Berona, već je na 17 poena

Treća četvrtina

20. minut 35:38 - Erl Klark je pogodio trojku sa zvukom sirene

20. minut 38:31 - Noris Kol je u duelu udario Bilija Berona u oko

19. minut 38:29 - Zvezda ima najveću prednost do sada

18. minut 36:29 - Zvezda je dobrim akcijama uspela da spusti loptu pod koš Budućnosti, lako poentira i serijom 13:2 dođe do osetnije prednosti, koja je naterala Jasmina Repešu da zatraži minut odmora

15. minut 27:27 - Beron postiže prve poene Zvezde posle skoro pet minuta igre u drugom kvartalu

13. minut 25:25 - Džekson je ubacio već 12 poena

11. minut 25:20 - Filip Čović ima dva faula

Druga četvrtina

10. minut 25:20 - Zvezda je na početku izgubila tri lopte, što je Budućnost uspela da iskažnjava i serijom 8:2 povede 14:10. Tada je tim trenera Tomića, došao do igre i sa četiri trojke uspela da prvi period završi vođstvom

10. minut 23:19 - Nesportska lična greška Branka Lazića

9. minut 23:19 - Trojka Fajea, on deluje veoma razigrano i motivisano

8. minut 20:18 - Beron ubacuje trojku to mu je osmi poen! Igra se brzo na obe strane terena

7. minut 14:14 - Beron iz kontre

6. minut 12:14 - Faje pogađa i prekida seriju domaćih 8:2

5. minut 10:14 - Džekson je pogodio dve trojke za vođstvo Budućnosti, Tomić traži minut odmora

4. minutu 8:8 - Egal posle četiri minuta

2. minut 2:0 - Zakucavanje Odža

Prva četvrtina

18.45 - Vođe Varvara se obratile navijačima

Jedan od vođa navijača Budućnosti se pred početak utakmice obratio pristalicama kluba iz Podgorice:

"Nemojte da gađate... Nismo mi devojčice, navijajmo muški..."

18:35 - Varvari opet gađali košarkaše Zvezde

Kao i na prvom meču, navijači Budućnosti su uvredama i raznim predmetima gađali Zvezdin tim pred izlazak na zagrevanje. Opet se čulo: "Ubij, ubi, ubi Cigana!"

18:10 - Varvari pune dvoranu

Pristalice Budućnosti polako pune dvoranu u kojoj su na delu tribina izvađene stolice

Crveno-beli imaju 2:1 u seriji, nakon sigurnih i ubedljivih pobeda u Beogradu pretrpeli su poraz u trećem meču lošom igrom u drugom poluvremenu, pa je ispred njih sada "meč-lopta" broj dva.

Zvezda nije uspela da izdrži do kraja u paklenoj atmosferi hale Morača, u kojoj su viđeni mnogobrojni incidenti, pa je zato za četvrti duel stigla kazna ABA lige i pražnjenje prva tri reda tribina.

Trener šampiona Srbije Milan Tomić pozvao je košarkaše da se fokusiraju samo na teren.

"Moramo da budemo koncentrisani samo na košarku i da se bavimo ovim lepim sportom. Ekipa je spremna, vodimo 2:1, u ovom trenutku ne treba da razmišljamo o porazu, već da se spremimo dobro utakmicu i završimo finalnu seriju u Podgorici", naveo je Tomić u Podgorici.

Kao i u prošlom duelu, Crvena zvezda biće bez povređenih Džoa Reglanda i Stratosa Perperoglua.

Četvrta utakmica finalne serije ABA lige počinje u 19 sati.