ZVEZDA PORAŽENA U LAKTAŠIMA: Igokea lako savladala crveno-bele! O finalisti ABA lige odlučuje majstorica u Beogradu! VIDEO

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras na gostovanju od ekipe Igokee sa 68:81 (13:23, 18:22, 17:20, 20:16), pa je ekipa iz Laktaša izjednačila na 1:1 u polufinalnoj seriji ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena, Dejan Davidovac je postigao 12 poena uz tri skoka, dok su Džordan Lojd i Marko Simonović upisali po 11 poena.

U pobedničkoj ekipi bolji od ostalih bio je Entoni Klemons sa 18 poena, Edin Atić je dodao 17 poena, a Stefan Pot je postigao 14 poena uz četiri skoka.

Igokea je bolje otvorila meč i već u prvoj četvrtini povela je sa 18:4, da bi na kraju prve deonice vodila sa 10 poena razlike.

I u nastavku domaći tim je držao vodstvo, a uspeo je i da uveća prednost na 17 poena razlike, ali je Zvezda ipak do kraja prvog poluvremena smanjila rezultat na 45:31.

Treća četvrtina nije donela nikakvu promenu, domaći tim je nekoliko puta vodio sa maksimalnom prednošću od 21 poena razlike, a na kraju četvrtine vodili su sa 65:48.

Zvezda je u poslednjoj četvrtini uspela da dodje do jednocifrenog zaostatka, ali ne i do potpunog preokreta.

Drugi meč polufinala ABA lige izmedju Mornara i Budućnosti igra se kasnije večeras. Budućnost vodi sa 1:0 u seriji.

Treća odlučujuća utakmica polufinala ABA lige Zvezde i Igokee, igra se 11. maja u Beogradu.

1 / 4 Foto: Starsport

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj utakmice!

40. minut - 81:68 - Jovanović sa penala overava pobedu svoje ekipe.

39. minut - 77:68 - Peti penal za Voldena koji je sve promašio danas. Ponovo sa penla pogađa Klemons.

39. minut - 76:66 - Klemons ponovo sa penala vraća dvocifrenu prednost svojoj ekipi.

38. minut - 75:64 - Istom merom vraća Klemons.

38. minut - 73:64 - Simonović sa penala vraća jednocifren zaostatak svoje ekipe.

35. minut - 73:60 - Novi poeni Atića iz igre 1 na 1.

34. minut - 71:58 - Nova trojka Dobića, Zvezda ide na preokret.

33. minut - 71:55 - Grej trojkom prekida seriju domaćih.

33. minut - 68:55 - Serija Zvezde 7:0, tajm-aut Bajić.

31. minut - 68:50 - Sinmonović sa penala smanjuje zaostatak.

31. minut - 68:48 - Grej ubacuje sva tri penala nakon faula pri šutu.

Igokea, Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - 65:48 - Trojka Dobrića uz faul, uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala.

30. minut - 64:44 - Treća trojka Pota u tri pokušaja.

29. minut - 62:44 - Druga trojka Dobrića na meču.

28. minut - 61:41 - Pot sa penala čuva prednost svoje ekipe.

27. minut - 59:39 - Domaći čuvaju veliku prenost, sjajni su u napadau, pogotovo Grej koji je nezaustavljiv.

26. minut - 54:37 - Lojd sa penala smanjuje zaostatak, njegov 9. poen na meču.

25. minut - 52:34 - Zvezda ima previše problema u napadu!

23. minut - 50:34 - Tri tehničke greške u ovom kvartalu, domaći čuvaju prednost.

21. minut - 49:31 - Mini serija domaćih na startu drugog dela igre.

Druga četvrtina:

20. minut - 45:31 - Kraj prvog poluvremena!

20. minut - 42:29 - Serija penala na obe strane.

19. minut - 41:26 - Duga trojka Klemonsa, njegov 11 poen na meču.

17. minut - 38:26 - Sjajno zakucavanje Noka i tajm-aut za Bajića.

16. minut - 38:22 - Domaći iskusno čuvaju prednost.

14. minut - 36:20 - Davidovac trojkom smanjuje zaostatak posle tajm-auta.

13. minut - 34:17 - Osmi poen Stefana Pota, njegova sjajna serija, pa trojka Greja za najveću prednost domaćih na meču.

12. minut - 25:15 - Prve poene u nastavku za domaće ubacuje Stefan Pot.

11. minut - 23:15 - Prvi koš u nastavku ubacuje Ognjen Dobrić.

Prva četvrtina:

10. minut - 23:13 - Kraj prvog kvartala

10. minut - 23:11 - Oslabile su odbrane na obe strane. Osam poena Klemonsa.

9. minut - 18:9 - Prvu trojku za Zvezdu ubacuje Davidovac.

8. minut - 18:6 - Novi poeni Lojda koji je jedini raspoložen kod gostiju.

7. minut - 15:4 - Sjajna start meča za Dalibora Ilića, a prve poene ubacio je i Lojd.

6. minut - 13:2 - Ponovo Jošila pogađa, sada sa poludistance.

4. minut - 11:2 - Zakucava Ilić, tajm-aut Radonjić. Sjajan start meča za domaće.

4. miunt - 9:2 - Trojka Jošila, sjajan start meča za domaće.

3. minut - 4:2 - Prvi koš za Zvezdu ubacuje Branko Lazić.

2. minut - 2:0 - Atić ubacuje prve poene na meču.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić očekuje fizički zahtevan meč protiv Igokee i ističe da će sitnice odlučiti pobednika.

Crveno-beli gostuju u Laktašima u drugoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige (petak, 18.30h). Prvi okršaj u Beogradu su dobili 76:61 i sada imaju šansu da overe plasman u finale.

„Očekujem fizički zahtevan meč, a u takvoj utakmici moramo da odigramo vrlo čvrsto, skocentrisano svesni da u ovakvim duelima sitnice prave razliku. Tri dana nije veliki period, ali smo učinili sve da osvežimo ekipu i spremni dočekamo ovu utakmicu 65. zvaničnu u ovoj sezoni„, rekao je Radonjić.

Biće to treći meč između ova dva tima u kratkom vremenskom periodu.

„Sada se već jako dobro poznajemo i znamo šta možemo da očekujemo, dobru čvrstu i disciplinovanu ekipu koja iz utakmice u utakmicu potvrđuje zašto je pravila ovakve rezultate ove sezone„, dodao je Radonjić.

Krilni igrač Dejan Davidovac upozorava da se visok nivo koncentracije mora očuvati svih 40 minuta.

„Spremili smo se za ovaj meč i očekujem da odigramo čvrsto kako bi došli do rezultata koji želimo„, poručio je Davidovac.

U slučaju trijumfa Igokee, majstorica je na programu 11. maja u Beogradu. Drugi polufinalni par čine Budućnost i Mornar. Podgoričani vode u seriji sa 1:0.