PARTIZAN UGASIO ALBU U PAKLU ARENE: Crno-beli odigrali nestvarnu četvrtinu u kojoj su ubacili 35 poena i nastavili lov na plej-of

26. kolo Evrolige

Košarkaši Partizana ostvarili su 14. pobedu u Evroligi.

Crno-beli su u paklu Arene u utakmici 26. kola savladali Albu iz Berlina rezultatom 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21).

Alba je ostala na začelju sa sedam pobeda.

Avramović je sa 19 poena bio najefikasniji u timu Partizana. Panter je postigao 16 poena, Ledej 13, a Lesor 10.

U ekipi iz Berlina Lo je postigao 17 poena, a po 10 Vecel i Timan.

Alba je bila bolja u prvih 20 minuta, ali je ključ utakmice bila treća četvrtina. Nestvarna četvrtina u kojoj su crno-beli postigli 35 poena i napravili 26 razlike viška.

Partizan gostuje u naredne tri utakmice u ovom takmičenju. Naredne nedelje putuje u Bolonju, pa u Milan, a zatim sledi i gostovanje Efesu u Istanbulu. Alba u narednom kolu dočekuje Žalgiris.

PARTIZAN - ALBA 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21)

Partizan, Alba, Evroliga

4. ČETVRTINA

40. minut - Madar povećava na 88:72. Lo smanjuje na 88:74.

39. minut - Lesor sa linije penala povećava na 84:70. Njegovih 10 poena. Panter krade loptu i pogađa za dva u kontri - 86:70. Kumađe smanjuje na 86:72.

38. minut - Kumađe sa linije penala promašuje oba bacanja. Panter je fauliran pri šutu, pa će ići na liniju slobodnih bacanja. Pogađa oba za 82:70.

37. minut - Proćida dodatno smanjuje - 80:68. Alba vodi 15:3 u poslednjoj četvrtini. Proćida sa penala dodatno smanjuje rezultat - 80:70. Alba je u velikom naletu - 17:3.

35. minut - Smailagić zbog pet prekršaja napušta igru, a Kumađe je na liniji penala. Centar visok 223 cm smanjuje na 80:64. Tajm-aut za Željka Obradovića, do kraja utakmice je pet i po minuta. Proćida smanjuje na 80:66, umrtvili su se crno-beli.

34. minut - Lo pogađa za dva - 80:61. Sikma smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 80:63. Alba ima 10:3 do sada u poslednjoj četvrtini.

33. minut - Ledej pogađa za dva - 80:59.

32. minut - Vecel ponovo siguran - 78:57. Vecel se razigrao na startu poslednje četvrtine, šest vezanih poena - 78:59.

31. minut - Vecel postiže svoj šesti poen - 77:55. Ledej je polovičan sa penala, njegovih 11 poena - 78:55.

1 / 10 Foto: Nenad Kostić

3. ČETVRTINA

30. minut - Avramović pogađa za dva - 75:53. Ledej zakucava na pas Avramovića - 77:53. Neverovatna četvrtina Partizana, crno-beli su napravili plus 26 u ovoj četvrtini.

29. minut - Peta trojka Avramovića - 70:50. Lo odmah vraća trojku - 70:53. Panter pogađa za tri - 73:53.

28. minut - Ledej pogađa za dva - 67:50. Njegov osmi poen.

27. minut - Lesor je ponovo na liniji penala, naštimovao je ruku - 63:48. Poćida postiže svoje prve poene - 63:50. Panter sa penala postiže osmi i deveti poen, prve poene u drugom poluvremenu - 65:50.

26. minut - Lesor u petom pokušaju pogađa prvo slobodno bacanje, odmah i drugo - 58:46. Lesor je odmah zaradio treću ličnu grešku. Timan sa penala smanjuje rezultat na 58:48. Anđušić pogađa svoju drugu trojku - 61:48.

25. minut - Kumađe pogađa za dva i prekida seriju Partizana 11:0. To su prvi poeni Albe u trećoj četvrtini, posle nešto više od četiri minuta - 53:46. Anđušić pogađa za tri, prvo dvocifreno vođstvo Partizana - 56:46.

24. minut - Smailagić pogađa svoju drugu trojku - 53:44.

23. minut - Trojka Avramovića uz zvuk sirene za kraj napada - 50:44.

22. minut - Ledej je fauliran pri šutu, pogodio je oba bacanja - 47:44.

21. minut - Smailagić trojkom otvara drugo poluvreme - 45:44.

2. ČETVRTINA

20. minut - Madar polovičan sa penala - 40:42. Lo poećava vođstvo sa linije penala - 40:44. Njegovih 10 poena. Panter smanjuje - 42:44.

19. minut - Ledej zakucava posle solo prodora - 39:42.

18. minut - Kumađe beleži poene - 35:39. Matisek u kontri pogađa trojku - 35:42. Najveća prednost Albe. Madar smanjuje rezultat sa linije slobodnih bacanja - 37:42. Njegova četiri poena.

17. minut - Smit pogađa svoju prvu trojku - 33:37. Panter je fauliran pri šutu, pogodio je oba - 35:37. Njegovih pet poena.

16. minut - Lo pogađa trojku - 31:33. Sikma sa penala pogađa jedno od dva - 31:34. Egzum pogađa za dva - 33:34.

15. minut - Sikma je upisao u kontri dva poena - 25:28. Avramović vezuje svoju drugu trojku - 28:28. Sikma se razigrao - 28:30. I treća trojka Alekse Avramovića u nizu - 31:30.

14. minut - Avramović prekida nalet Albe - 22:26. Problem za crno-bele, Lesor je zaradio drugu ličnu grešku. Trojka Avramovića - 25:26.

12. minut - Timan postiže trojku, a Obradović zove tajm-aut - 20:24. Alba je u seriji 8:0. Timan sa linije penala povećava prednost na 20:26. Alba u naletu 10:0.

11. minut - Vecel dvojkom otvara drugu četvrtinu - 20:21. Lesor je promašio oba slobodna bacanja, ima 0/4 do sada.

1. ČETVRTINA

10. minut - Lesor zakucava - 18:14. Vecel prekida nalet Partizana - 18:16. Ledej se upisuje u listu strelaca - 20:16. Timan pogađa trojku uz zvuk sirene - 20:19.

9. minut - Papapetru pogađa trojku, crno-beli u naletu 7:0 - 16:14.

8. minut - Egzum pogađa četvrti svoj poen - 11:14. Lesor u kontri pogađa - 13:14. Prvi poeni centra crno-belih.

7. minut - Dante Egzum se upisao u strelce - 9:12. Lo vraća dva poena, uz prekršaj nad njim - 9:14.

6. minut - Papapetru posle tajm-auta Obradovića pogađa za dva - 7:12. Alba je izgubila čak pet lopti do sada, ali crno-beli to nisu iskoristili.

5. minut - Matisek postiže drugu trojku za svoju ekipu - 5:12.

4. minut - Lo pogađa prvu trojku za Albu - 5:9.

3. minut - Olinde posle ofanzivnog skoka pogađa - 2:6. Panter pogađa prvu trojku na meču - 5:6.

2. minut - Madar postiže prve poene za crno-bele - 2:2. Sigma postiže prve svoje poene - 2:4.

1. minut - Kumađe, 223 cm visoki centar, pogađa prve poene na meču, Alba vodi - 0:2.

PARTIZAN - ALBA Hala: Arena Sudije: Huan Karlos Garsija, Karmelo Paterniko, Adar Per

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović

ALBA: Lo, Proćida, Smit, Vecel, Matisek, Šnajder, Olinde, Kumađe, Timan, Sikma, Lamers, Blat. Trener: Israel Gonzales

Košarkaši Partizana će u okviru 26. kola Evrolige od 21 sat u Areni dočekati berlinsku Albu.

U prvom ovosezonskom duelu protiv Albe, Parni valjak je u okviru prvog kola Evrolige izgubio u Berlinu sa 100:84.

Pred novi meč, trener Partizana Željko Obradović kaže:

"Prva utakmica Evrolige je bila baš protiv Albe i još nam je u sećanju koliko smo slabo odigrali, pre svega u odbrani. Osim same važnosti utakmice to bi trebalo da bude dodatni motiv za nas. Da pokažemo da je to bilo loš dan i da sigurno možemo mnogo bolje protiv njih. Odigrali su izvanrednu utakmicu u poslednjem kolu Evrolige. Bez obzira što su poslednji na tabeli, to ništa ne znači, moramo da razmišljamo da imaju kvalitet i zaista mogu veoma dobro da igraju. Ritam im daju plejmejkeri koji se menjaju i uvek neko iskoči i odigra veoma dobru utakmicu. Pokriveni su na svim pozicijama, mogu da igraju sa pokretljivim igračima na poziciji pet, a mogu i sa ovim dominantnim igračem od 220cm koji takođe pomaže ekipi. S njim je to druga odbrana i drugi način igre u napadu. Na sve to smo se pripremali i na sve ćemo reagovati neuporedivo bolje nego kod njih u 1. kolu Evrolige", poručio je Obradović.

Kapiten crno-belih Kevin Panter pred duel sa Albom kaže:

"Oni će doći spremni da odigraju dobru utakmicu. Njihov učinak na tabeli ne svedoči o tome koliko su dobar tim. Moramo na meč doći spremni za sve što su pripremili. Alba nas je ubedljivo savladala u prvom meču sezone, tako da će nam to sigurno biti dodatna motivacija. U prošlom kolu su pobedili u Beogradu i sada se vraćaju sa željom da ponove taj uspeh. Ponavljam, moramo biti spremni", istakao je Panter.