NESREĆAN PORAZ ZVEZDE U MADRIDU: Crveno-beli bili na korak od SENZACIJE, favorizovani Real posle VELIKE DRAME iščupao pobedu!

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Reala u Madridu rezultatom 101:94 u utakmici 32. kola Evrolige.

Real je već obezbedio prvo mesto na tabeli sa skorom 26-6.

Crvena zvezda je na 16 mestu bez šansi za plej-in sa 11 pobeda i 21 porazom.

Zvezda je odigrala sjajno prvo poluvreme.

Crveno-beli se nisu uplašili favorizovanog rivala i sjajno su ušli u meč.

Real je pred kraj prve četvrtine došao na +7 20:13 i činilo se da će se tu odvojiti.

Onda Zvezda pravi seriju i prvim kvartal rešava u svoju korist 20:21.

U drugoj deonici Real je ponovo došao do prednosti 35:29 i onda opet serija Zvezde za prednost na poluvremenu 44:47.

Usledio je fantastičan period igre crveno-belih. Sjajna kolektivna igra za nestvarnih 54:70 u 27. minutu.

Ipak Real ne bi bio Real da se nije ekspresno vratio i serijom 13:0 odmah vratio egal.. Na kraju treće deonice bilo je 72:73.

U poslednjoj deonici viđena je velika bitka.

Zvezda je početkom četvrte četvrtine serijom od sedam vezanih poena ponovo uspela rezultatski da se odlepi 82:75. Real je od tog trenutka zaigrao bolje i nakon trojke Muse i realizovanog dodadnog slobodnog bacanja na četiri minuta do kraja stigao do vođstva 85:86.

U egal završnici, Zvezda je u poslednjim minut ušla sa plus jedan 93:92, ali je nakon poena Tavaresa sa linije slobodnih bacanja i Hezonje iz kontra napada posle oduzete lopte, Real stigao do tri poena prednosti 30 sekundi pre kraja.

Pokušao je Nedović ali je promašio ceo obruč i Real je sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja stigao do 26. pobede ove sezone u Evroligi.

Hanga je na kraju bio tragičar jer je promašio cistu trojku i izgubio loptu u sledećem napadu.

Najbolji kod Zvezde bili su Nemanja Nedović sa 30 poena, pet asistencija i četiri skoka i Adam Hanga sa 22 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Real su do pobede predvodili Džanan Musa sa 30 i Mario Hezonja sa 20 poena.

Podsetimo, Real Madrid večeras nije računao na Poarijea i Kampaca, a Zvezda je igrala bez Teodosića, Topića i Jaga.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Olimpijakos, dok Real čeka Baskoniju,

Real, Crvena zvezda, Evroliga

Četvrta četvrtina:

40. minut - Penal završnica Real je pred pobedom.

40. minut - Tavares pogađa sa penala, potom krade loptu za 96:93.

39. minut - Hanga pogađa za tri iz neverovatne situacije, ali Hezonja vraća 92:93

38. minut - Opet Musa uz faul poentira 89:88. Hanga siguran sa penala 89:90.

37. minut - Musa pogađa trojku uz faul 86:85 Ilić pogađa trojku 86:88.

36. minut - Ljulj pogađa trojku 80:84.

35. minut - Mitrović pogađa važne poene 77:84

33. minut - Jabusele preko ruke pogađa 77:82.

32. minut - Sjajna asistencija Nedovića za Bolomboja 75:80. Opet asistencija Nedovića i Bolomboj pogađa 75:82.

31. minut - Rodrigez i Nedović trojkama otvaraju poslednju deonicu 75:78.

Adam Hanga

Treća četvrtina:

30. minut - Hezonja poentira iz reketa 69:73. Musa fauliran za tri, pogađa. Hanga uz zvuk sirene 72:75

29. minut - Trojka Jabuselea 64:70, Real se eskpresno vratio.ezonja pogađa za tri, a Nedović poenima uz faul prekida seriju Reala 67:73.

28. minut - Musa uz faul poentira nakon prodora 61:70. Sferopulos reaguje tajm-autom.

27. minut - Davidovac pogađa iz kontre, nestvarnih + 16 za Zvezdu 54:70. Tavares kupi ofanzivni skok i pogađa uz faul 57:70.

26. minut - Ljulj siguran sa slobodnih bacanja. Smart poentira nakon prodora 54:68.

25. minut - Trojka Jabuselea. Smart na liniji bacanja, siguran. Hanga pogađa novu trojku 52:66

24. minutu - Hanga za dvocifrenu prednost crveno-belih 49:59. Novi tajm- aut Matea. Nije pomogao. Real promašuje napad, Hanga sa penala za 49:61.

23. minut - Nedović ponovo, ovog puta iz reketa 48:55. Musa polovičan sa linije bacanja. Novo zakucavanje Ilića na asistenciju Gilespija 49:57.

22. minut - Tavareš poentira u svom stilu. Ali sjajni Nedović nova trojka 48:53.

21. minut - Hanga trojkom otvara nastavak igre 45:50.

Serhio Rodrigez, Džanan Musa, Real Madrid, KK Real Madrid

Druga četvrtina:

20. minut - Abalde u seriji, ne greši sa penala. Mitrović nakon ofanzivnog skoka pogađa uz faul 44:47 na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Abalde poentira iz reketa, Nedović novi poeni, pa ponovo Abalde 42:44.

18. minut - Smart pogađa za trojku + 4 za Zvezdu 37:41.

17. minut - Zvezda u seriji , Davidovac za vođstvo 35:38. Ćus Mateo traži tajm - aut.

16. minut - Davidovac pogađa oba penala. Mitrović na liniji slobodnih bacanja polovičan 35:34.

15. minut - Nedović sjajan večeras, njegovih već 15 poena 35:31.

14. minut- Rudi postiže trojku, a onda brzi poeni Nedovića 30:29. Jabusele pogađa uz faul 33:29. Sjajna kontra Reala i zakucavanje Hezonje 35:29.

13. minut - Smart pogađa u kontri, novo izjednačenje 27:27.

12. minut - Tavares sa penala prekida seriju Zvezde, potom ponovo Nedović. Hezonja trojkom poravna rezultat 25:25.

11. minut - Nedović završava sjajnu akciju Zvezde 20:23

Nemanja Nedović

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Branka Lazića. Pa trojka Nedovića za vođstvo na kraju prve četvrtine 20:21. Zvezda je napravila seriju 8:0.

9. minut - Prva trojka Hezonje 20:13. Nedović prekida seriju Reala 20:15.

8. minut - Musa vrlo raspoložen već 11 poena 15:13. Potom Jabusele uz poentira uz faul, promašuje bacanje 17:13.

7.minut - Ndiaje atraktivno zakucava 13:13.

6. minut - Hanga pogađa trojku posle driblinga 11:13,

5. minut - Tavares postiže prve poene nakon ofanzivnog skoka, potom Musa za prvo vođstvo Reala 11:10.

4. minut - Pogađa Nedović nakon prodora. Musa jedini raspoložen kod Reala , siguran sa penala 7:10.

3. minut - Hanga siguran sa penala, Musa pogađa iz teške pozicije. Potom novo zakucavanje Ilića 5:8.

2. minut - Musa postiže prve za Real, trojka. Dalibor Ilić sjajno zakucava 3:4.

1. minut - Utakmica je počela. Gedraitis nakon kontre postiže prve poene na meču 0:2.

- Za Real na ovom meču neće nastupati Fakundo Kampaco nekadašnji igrač Zvezde kojinje dobio poštedu

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Real Madridu u utakmici 32. kola Evrolige.

Utakmica nema neki veći takmičarski značaj.

Real je obezbedio prvo mesto na tabeli sa skorom 25-6.

Crvena zvezda je na 16 mestu bez šansi za plej-in sa 11 pobeda i 20 poraza.

Zvezda će i na ovom meču biti desetkovana. Nastupiće bez već duže odsutnog Nikole Topića, Treja Tompkinsa koji još uvek nije debitovao i Miloša Teodosića koji je ostao u Beogradu zbog stomačnih problema.

Janis Sferopulos

Trener crveno-belih Janis Sferopulos svestan je težine zadatka.

"Očekujemo tešku utakmicu, to je jedan od najtežih mečeva koji možemo da igramo, jer igramo protiv prvog na tabeli. Oni su aktuelni šampioni i glavni favoriti za osvajanje i ove sezone. Imamo tešku misiju pred sobom, ali borićemo se. Znamo koga imamo na raspolaganju, idemo tamo da damo sve od sebe. Moramo da igramo dobru odbranu, ne smemo da damo Realu da da dosta poena i nađe ritam, jer onda bi bilo teško da i mi nastavimo da igramo u takvom ritmu", rekao je Sferopulos.

Utakmica se igra u Madridu sa početkom u 20.30 časova.