(VIDEO) ZVEZDA BAŠ BLIZU TOP 8: Crveno-beli slomili Đorđevićev PAO u paklu Arene

Novi trijumf srpskog i regionalnog šampiona u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Beogradu ekipu Panatinaikosa 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25) u meču 10. kola grupe E faze TOP 16 Evrolige.
1 / 15 Foto: Saša Pavlić

Crvena zvezda je treća na tabeli sa skorom od šest pobeda i četiri poraza i nalazi se veoma blizu plasmana u četvrtfinale Evrolige.Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Tarens Kinsi sa 19 poena, dok je Kvinsi Miler ubacio 16. U poraženoj ekipi najbolji je bio Eliot Vilijams sa 17 poena, dok je Miroslav Raduljica ubacio 11. Saša Pavlović je ubacio sedam, a Ognjen Kuzmić pet poena.Efes je ranije danas u gostima pobedio Darušafaku 72:68. Fenerbahče je u četvrtak u gostima bio bolji od Lokomotive 55:52, dok je Unikaha bila bolja od Cedevite 91:78.Tabela: Fenerbahče 9/1, Lokomotiva 7/3, Crvena zvezda 6/4, Panatinaikos 6/4, Efes 4/6, Darušafaka 3/7, Unikaha 3/7, Cedevita 2/8.Crveno-beli će u narednom kolu, 18. marta gostovati ekipi Unikahe.

TOK UTAKMICE40. minut - Kraj utakmice. Pobeda ZvezdeCrvena zvezda se bolje snašla u penal završnici i zasluženo je stigla do pobede od 69:67.

38. minut - Zvezda na plus 4 (61:57)

35. minut - Zvezda ponovo vodiPAO je serijom od 13:0 stigao do izjednačenja, ali je Zvezda vratila vođstvo pogocima Milera

34. minut - Pao na minus dvaGosti su se primakli Zvezdi na minus dva (55:53)33. minut - Serija gostiju od 8:0Panatinaikos je serijom od 8:0 smanjio prednost Zvezde na 55:50.

31. minut - Prednost Zvezde rasteCrvena zvezda je došla do svoje igre, a domaći u 31. minutu stiču najveću prednost od 55:42.

IV četvrtina

30. minut - Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa plus 11 (53:42)

28. minut - Zvezda na plus 9 (49:40)Košarkaši Crvene zvezde nastavili su sa fantastičnom igrom. Prednost Zvezde je sada devet poena (49:40). Trener gostiju ponovo traži tajm-aut.

25. minut - Zvezda na plus osam (43:35)
23. minut - Delije u transu, Zvezda vodi

21. minut - Zvezda na minus jedanZvezda postiže prve poene u drugom poluvremenu. Crveno-beli na minus 1 (30:31). Minut kasnije Zvezda stiže do izjednačenjaIII četvrtina

20. minut - Zvezda gubi na poluvremenu 28:31Panatinaikos posle prvih 20 minuta vodi 31:28. Prvih 20 minuta je obeležio veliki broj grešaka igrača oba tima, kao i mali broj poena. Na utakmici je prema zvaničnim podacima 18.150 navijača

18. minut - Nova trojka KinsijaZvezda posle nekoliko promašenih šuteva za tri poena pogaša "trojku" preko Kinsija. Zvezda je smanjila na minus pet (22:27)

15. minut - PAO na plus 9 (25:16)Gist je pogodio trojku za goste. PAO vodi 25:16

12. minut - PAO vodi 20:11Gosti su bolje ušli u drugu četvrtinu i u 12. minutu poveli 20:11

II četvrtina
10. minut - PAO posle prve četvrtine vodi 18:10 8. minut - PAO drži prednost, 14:9
4. minut - Kakvo zakucavanje Gista
3. minut - Zvezda je povela 2:0

I četvrtina

20:00 - Utakmica je počela

19:45 - Delije imaju podršku navijača OlimpijakosaU Areni više od 20.000 navijača. Navijači Zvezde imaju podršku navijača Olimpijakosa

19:30 - Delije vređaju PavlovićaOko 17.000 navijača na tribinama Arene pola sata pre početka utakmice. Na zagrevanje izašli i igrači Panatinaikosa, a navijači Zvezde su odmah počeli da vređaju Sašu Pavlovića

19:25 - Boško Janković poželeo sreću crveno-belima

19:10 - Arena se polako puni

19:00 - Novi logo na centru Arene