(VIDEO) SRPSKI DERBI U NBA: Jokić opet blistao, Bobi kucao i radovao se pobedi

SAN ANTONIO BOLJI OD DENVERA

Košarkaši San Antonija kao domaćini savladali su Denver 101:86 u sinoćnjoj utakmici NBA lige.

Srpski internacionalac iz Denvera Nikola Jokić nastavio je sa odličnim partijama u najjačoj ligi sveta. Ubacio je 22 poena za 26 minuta provedenih na parketu. Iz igre je imao deset pogodaka iz 19 pokušaja. Na to je dodao sedam skokova i pet asistencija. Međutim, to nije bilo dovoljno da njegov tim izbegne poraz.

Za San Antonio je igrao Boban Marjanović koji je za 15 minuta dao deset poena, od čega osam iz slobodnih bacanja iz isto toliko pokušaja, a jednom je zakucao. Bivši centar Crvene zvezde imao je i sedam skokova i čak četiri blokade.

Bobi se posle meča pohvalio fotkom na "Instagramu" na kojoj se vidi kako na klupi razgovara sa legendarnim Timom Dankanom, koji nije igrao protiv Denvera.

"Još jedna sjajna pobeda. Srećan sam što imam ovako sjajne saigrače koji su me prihvatili i od kojih toliko mnogo učim", napisao je Bobi uz fotografiju.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Kavi Leonard sa 20 poena i Boris Dijao sa 16.

Sparsima je to bila 18. uzastopna pobeda na domaćem parketu.

Treći Srbin iz NBA lige Nemanja Bjelica nije igrao u porazu Minesote od Indijane - 88:102.