SRBIJA PALA POSLE PREOKRETA: Rukometaši REŠETALI Norvešku, pa Skandinavci pokazali KLASU, četvrtfinale sve dalje za Orlove!

SVETSKO PRVENSTVO

Rukometaši Srbije poraženi su u Katovicama od selekcije Norveške sa 28:31 (17:14), u meču prvog kola druge faze Svetskog prvenstva.

Najefikasniji kod Srbije bili su Petar Đorđić, Bogdan Radivojević i Miloš Obrović sa po pet postignutih golova, dok se tri puta u listu strelaca upisao Nemanja Ilić.

Norvešku su do pobede predvodili Sander Sagosen i Sebastijan Barthold sa po pet golova, a pratili su ih Magnus Gulerud i Aleksandre Blonz sa po četiri pogotka.

Ranije danas, u istoj grupi Holandija je pobedila Katar sa 32:27, a Nemačka je savladala Argentinu sa 39:19.

Nemačka i Norveška imaju maksimalnih 6 bodova, Holandija je treća sa 4 boda, Srbija ima 2, a Katar i Argentina su bez bodova.

U plej-of Svetskog prvenstva plasiraće se dve najbolje plasirane ekipe u grupi.

U narednom kolu, Srbija će igrati protiv Argentine, dok će se Norveška sastati sa Katarom.

1 / 4 Foto: Gerhard Koffler / imago sportfotodienst / Profimedia

Drugo poluvreme:

60. minut - Utakmica je završena pobeda Norveške

59. minut - Možda i odlučujući gol 26:30

58. minut . Pogađa Đorđić sa devet metara 26:29

56. minut - Kukić konačno podstiže gol za Srbiju 25:29

53. minut - Sagordsen, 24:28, Norveška sve bliže pobedi.

50.minut - Stisli su Norvežani odbranu, maksimalnih + 3 24:27

48. minut -Kukić pogađa 24:25 ali Norvežani odmah vraćaju 24:26

46. minut - Potpuni pad Srbije 22:24

Srbija

44. minut - Prvo vođstvo Norveške 22:23

42. minut - Norveška sve bolja, stiže do izjednačenja 22:22. Toni Đerona traži tajm-aut

40. minut- Radivojević pogađa sa sedmerca 21:19

39. minut - Norveška se vraća serijom 3:0, 20:19

37. minut - Pešmalbek 20:16, jako važan gol.

35. minut - Srbija je prvi došla na +5, Norvežani odmah smanjuju 19:15

33. minut - Orlović nastavlja gde je stao, 18:14, njegov 5 pogodak

32. minut - Fantastični Milosavljev sve brani!

31. minut- Utakmica je nastavljena

Srbija

Prvo poluvreme:

30. minut - Norveška sa sedmerca smanjuje na 16:14, Orlovič fantastičan šut sa 10 metara za 17:14 na poluvremenu

28. minut - Norveška smanjuje nakon kontre 16:13

25. minut - Pešmalbek fantastično igra Srbija 15:11

23. minut - Opet se Norvežani vraćaju sa igračem više 13:11

21. minut- Nikolić pogađa za maksimalnih +4 13:9

19. minut - Kakva odbrana Milosavljeva, pa kontra Radivojević pogađa 12:9

17. minut - Dva brza gola, po jedan na obe strane 10:9

16. minut - Norveška sada koristi igrača više, prvo sedmerac pa kontra, 9:8

Srbija

14. minut - Srbija koristi igrača više Kukić 9:6

12. minut - Nemanja Ilić siguran sa sedmerca 8:6, Srbija će imati igrača više naredna dva minuta

11. minut -Kakva bomba Orlovića 7:5

10, minut - Sjajni Orlović, odličan šut 6:4

8. minut - Orlović "žabica" 5:3

7. mimut - Đorđić sjajan gol sa distance 4:3

6. minut - Norvežani pokušavaju maksimalno da ubrzaju 3:3

4. minut - Bulerud postiže prvi gol za Norvešku, 2:1

3. minut - Sjajan start Srbije, Marsenić sa igračem manje majstorija 2:0

1. minut - Orlović dovodi Srbiju u vođstvo 1:0

1. minut - Utakmica je počela

- U grupi gde je Srbija, Nemačka i Holandija su zabeležili očekivane pobede.

Rukometaši Srbije sastaju se sa Norveškom u okviru grupe 3 u 1. kolu druge faze na Svetskom prvenstvu u rukometu koje se održava u Poljskoj i Švedskoj

Norveška je u drugu fazu prenela maksimalnih 4 boda pobedama nad Holandijom i Argentinom.

Sa druge straneSrbija je bila polovična, najpre je tesno poražena od Nemačke, a potom ubedljivo savladala Katar.

Orlovi faktički imaju imperativ pobede jer bi u slučaju poraza šanse za plasman u četvrtfinale sveli na teoriju.

Toni Đerona

Toga je svestan i selektor Toni Đerona.

Sinoć smo do tri ujutru analizirali utakmicu protiv Katara jer iako je već arhivirana i druge ekipe gledaju naš video, moramo da vidimo propuste koje oni mogu da primete i da pokušamo to da ispravimo jer će nas sigurno napadati u tom segmentu. Od ovog jutra počeli smo da pripremamo naredna tri protivnika. Biće jako teško jer su sve tri ekipe potpuno drugačijeg stila rukometa. Norveška sa zvezdama poput Sagosena i Stejnsa prvi je i najveći test. Veliki broj talentovanih igrača takođe predstavlja opasnost, ali spremićemo se što bolje i dati sve od sebe da uz dodatne prepravke u odbrani i uz raznovrsan napad koji nas je krasio u prvim utakmicama dođemo do željenog rezultata", rekao je Đerona posle pobede nad Katarom.

Podsetimo prve dve ekipe iz svake od četiri grupe plasiraće se u četvrtfinale.

Utakmica se igra u Katovicama sa početkom u 20.30 časova.