(VIDEO) KATASTROFA: Rukometaši Srbije posle remija sa Makedonijom ispali sa Evropskog prvenstva

Meč odluke

Muška rukometna reprezentacija Srbije remizirala je sa je od Makedonijom (27:27) u trećem odlučujućem meču prve faze Evropskog prvenstva i nije uspela da se plasirala se u naredni krug.

Naš nacionalni tim, koji je tokom prvenstva imao mnogo problema, bio suočem i sa odlaskom golmana Slaviše Đukanovića je u ovom meču morao da pobedi, ali u tome nije uspeo.

Srbija je bila na korak od neočekivanog plasmana u drugu fazu, golom Darka Đukića je povela deset sekundi pre kraja, ali u poslednjoj sekundi Dejan Manaskov svojim desetim golom na meču donosi Makedoniji željeni egal.

Tok utakmice

60. minut 27:27 - Manaskov- ispali smo

60. minut 27:26 - Đukiiiiiiiiiiić! Gol za prolaz!

60. minut 26:26 - Marsenić je isključen 50 sekundi je do kraja. Stanić brani a Stoilov iz odbitka izjednačuje. Moramo dati gol

58. minut 26:25 - Šešum nas drži u vođstvu

57. minut 25:25 - Šešeum za nas a Mirkulovaki za Makedoniju

54. minut 24:24 - Mirkulovski vara Stanića

54. minut 24:23 - Golčina Marsenića

53. minut 23:23 - Stoilov za novo izjednačenje

52. minut 23:22 - Šešum! Vodimo!

51. minut 22:22 - Bomba Zelenovića

50. minut 21:22 - Manaskov iz penala kompletni smo u polju

49. minut 21:21 - Nikčević sa igračem manje

49. minut 20:21 - Georgievski je pogodio a Makedonci imaju igrača više

46. minut 20:20 - Sedmi gol razigranog Nenadića, a onda Georgievski

44. minut 19:19 - Manaskov pogađa sedmerac

44. minut 19:18 - Šesti gol Petra Nenadića

42. minut 18:18 - Odbrane i dalje kao da ne postoje, a uz to naš tim ima mnogo grešaka u dodavanju

39. minut 17:17 - Nenadić je precizan, ali opet Manaskov ekspresno donosi izjednačenje

38. minut 16:16 - Kako damo gol, tako Makedonci matiraju odličnog Stanića

34. minut 15:15 - Igra se bez odbrana na obe strane

32. minut 14:14 - Pogodili su Šešum sa jedne i Nikolovski sa druge strane

Drugo poluvreme

30. minut 13:13 - Nenadić je sa penala doneo izjednačenje

30. minut 12:13 - Goce Georgievski je treći put matirao Stanića

29. minut 12:12 - Nenadić je izjednačio

28. minut 11:12 - Marsenić prekida seriju Makedonije, tokom koje je i Nikčević promašio sedmerac

26. minut 10:12 - Georgievski je pogodio i Makedoniaj prvi put ima +2

24. minut 10:11 - Makedonci sa dva uzastopna gola prelaze u vođstvo

22. minut 10:9 - Sada i Nenadić vara Makedonce

21. minut 9:9 - Zelenović je pogodio sa igračem manje, a na suprotnoj strani sedmerac je realizovao Manaskov

20. minut 8:8 - Stanić je već drugi put odbranio penal Lazarovu, ali je Georgievski u nastavku izjednačio

18. minut 8:7 - Zelenović sjajno vara odbranu Makedonije

17. minut 7:7 - Mojsovski je doneo novo izjednačenje

16. minut 7:6 - Manaskov je prevario Stanića

13. minut 7:5 - Nikčević pogađa u kontri

12. minut 6:5 - Šešum hje veoma raspoložen na početku meča

11. minut 5:4 - Momir Rnić nam vraća vođstvo

8. minut 4:4 - Opet Šešum

7. minut 3:4 - Lazarov je posle promašenog penala počeo da pogađa gol Stanića

6. minut 3:3 - Stoilov je savladao Stanića kada smo imali 2 igrača manje, a zatim je Nikčević pogodio gol

4. minut 2:2 - Rnić je doneo izjednačenje našem timu

2. minut 1:0 - Šešum postiže prvi gol na meču

1. minut 0:0 - Dobra odbrana Stanića

Prvo poluvreme

Tok meča

Iako ima mnogo problema i trzavica u ekipi koju je dan pred meč u Krakovu napustio golman Slaviša Đukanović, selektor Dejan Perić, koji ima podršku ostataka tima, očekuje bespoštednu borbu pošto bi taj duel mogao da obeleži karijere svakoga u srpskom timu.

"Moramo da nađemo način da izađemo iz grupe, u skladu sa našim ciljem, plasmanom na Olimpijske igre. Znamo šta bi značio neodlazak na to takmičenje i mnogo toga je bačeno na jednu utakmicu. Sve zavisi od nas. Pokazali smo da imamo kvalitet. Postoji velika želja da se ciljevi dostignu", rekao je Perić, saopštio je Rukometni savez Srbije.

Obe ekipe su pretrpele po dva poraza u grupi.

"Niko nije uspeo kada je nešto zavisilo od njega, a da nije u to verovao. Ne znam šampiona bez pritiska. Ne znam uspešne ekipe koje nisu znale da se nose sa stresom i imperativom pobede. Nije sramota izgubiti od Francuske. Oni nisu reper za neke stvari. Naša reprezentacija će protiv Makedonije izaći na teren s velikom željom i motivom da ostane na velikom takmičenju. Verujem u svoje igrače", rekao je Perić.

Perić je naveo da je golman Darko Stanić "neupitan, jedinstven i poseban" i da će biti zabeležen u analima svetskog rukometa.

"Odbrana će pokušati da mu olakša posao. Respekt koji ima kod većine igrača makedonske selekcije je zaslužen. Metalurg i Makedonija su klub i zemlja koji Darka pamte. On od sebe mnogo očekuje, dobro zna koliki impuls daje ekipi svojim učinkom. Ova utakmica, po mnogo čemu, može obeležiti naše karijere. Od igrača tražim da izgaraju jedni za druge. Samo disciplinovan tim može daleko. Na dobrom smo putu", rekao je on.

Selektor je naveo da makedonski tim igra brz rukomet i kvalitetnu odbranu i da ima iskusne igrače u napadu, ali da je žalosno što dve bivše jugoslovenske ekipe odlučuju o plasmanu u drugu fazu.

"Uigrani su i imaju sistem koji sprovode. Ova utakmica je posebna jer nosi draž regionalnog derbija, dve selekcije iz bivše države. Makedonci bi u takvoj utakmici voleli da imaju bilo kog drugog protivnika. Žalosno je da dve reprezentacije iz bivše Jugoslavije odlučuju o opstanku, jer obe zaslužuju plasman u drugu fazu", rekao je Perić.

On je naveo da se srpska i makedonska reprezentacija dobro poznaju i da će nijanse odlučivati.

"Biće to borba na svakom delu terena, za svaki gol. Na agresivnu igru Makedonaca bićemo spremni da uzvratimo. Pobedu moramo da gradimo iz odbrane", rekao je Perić.