(KURIR TV) KUCNUO JE ČAS: Novak igra za titulu na Rolan Garosu, u polufinalu pregazio Tima

U finalu sa Marejem

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u polufinalu Rolan Garosa savladao Austrijanca Dominika Tima 6:2, 6:1, 6:4.

Za prvu titulu u Parizu i kompletiranje kolekcije pehara sa najvećih turnira igrati sa Endijel Marejem, koji je porazio branioca titule Stanislasa Vavrinku 6:4, 6:2, 4:6, 6:2.

Đoković je u prvom setu odigrao gotovo bez greške. Poveo je 3:0 na startu, a potom rutinski sa dva brejka set završio sa samo dva izgubljena gema.

U četvrtom gemu drugog seta Novak je napravio brejk, nastavivši sa dominacijom na terenu. Najbolji teniser sveta u prvih sat vremena deluje odlučan da se plasira u finale i napadne jedini Gran slem trofej koji mu nedostaje. Drugi set je završen sa 6:1.

Na startu trećeg seta slika se malo promenila. Tim je vezao tri gema, napravio brejk i pokazao da nema nameru da se preda. To je naljutilo Đokovića, koji je rešio da se uozbilji i ekspresno vratio stvari na prethodni smer. Posle 3:3 napravio je brejk i rutinski završio posao.

Treći set

6:4 - Gotovo je! Novo finale za Srbina

5:4 - Tim jeuspeo da produži set

5:3 - Brejk je potvrđen

4:3 - Brejk! Drugi uzastopni, za put ka pobedi!

5:1 - Novi brejk Novaka Đokovića

4:1 - Novak je potvrdio brejk. Austrijanac ne može da parira najboljem teniseru sveta

3:1 - Brejk Đokovića. Novak gazi ka još jednoj pobedi

2:1 - Đoković sa nulom osvaja još jedan gem

1:1 - Tim nekako stiže do izjednačenja

1:0 - Đoković osvaja prvi gem u drugom setu

Prvi set6:2 - Đoković drži čas tenisa mladom austrijskom igraču i stiže do prvog seta

5:2 - Srpski teniser na gem od prvog seta

4:2 - Tim je došao do svoje igre. Austrijanac osvaja i drugi gem u polufinalu Rolan Garosa

4:1 - Đoković sigurnim servisom stiže do još jednog gema

3:1 - Austrijanac na oduševljenje publike stiže do prvog gema na meču

3:0 - Furiozni Novak. Đoković je za samo 11 minuta dobio i treći gem na meču

2:0 - Đoković je sigurno ušao u meč i odmah je oduzeo gem protivniku

1:0 - Novak osvaja prvi gem na meču. Đoković je bez izgubljenog poena osvojio prvi gem