TREĆA POBEDA: Vaterpolisti potopili Kineze za doručak

Vaterpolo

Srbija se u osmini finala sastaje sa Rumunijom ili Kazahstanom

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Kinu 16:9 (4:3, 4:2, 5:3, 3:1) i sa maksimalne tri pobede okomnčala prvu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u Barseloni.

Izabranici selektora Dejana Savića kontrolisali su sve vreme meč, iako su Kinezi u prvih osam minuta uspevali da drže rezultatski priključak. U tom delu igre najveća prednost našeg tima, koji nije iskoristio peterac, bila je dva gola 4:2.Naš tim je i pored nešto mekše odbrane sa igračem manje do poluvremena uspeo da uveća prednost i na poluvreme ode sa tri gola "viška" 8:5.

Sa tri vezana gola na startu treće četvrtine vaterpolisti Srbije su rešili sve dileme oko ishoda meča. Poigravali su se u trećem kvartalu naši igrači sa Kinezima, atraktivno pogađali mrežu nejakog rivala i tako pokazali da je minimalna prednost sa kraja prve deonice, posledica nedovoljne adaptacije na termin utakmice. U poslednjih osam minuta naš tim drugi put na meču nije iskoristio peterac (promašili su Mandić i Filipović), ali je rutinski okončao posao. Srbija se u osmini finala sastaje sa Rumunijom ili Kazahstanom.

Treća četvrtina

8:5 - Pijetlović se izborio sa odbranom Kineza i po prvi put Srbija ima plus tri

7:5 - Odlična akcija tri dodavanja i gol Mitrovića

6:5 - Dobra akcija i gol Kineza

6:4 - Gocić je iznudio isključenje a potom postigao gol

5:4 - Kina kažnjava sporo plivanje naših igrača.

Prva četvrtina

Izabranici selektora Dejana Savića do sada imaju maksimalan učinak, jer su savladali Australiju (10:7) i Mađarsku (13:10).