MEGA PARTIZAN: Šampion lako ostvario drugu pobedu

ABA liga

Izabranici trenera Vujoševića bolji od Mega Vizure 88:65
1 / 5

Košarkaši Partizana lako su i ubedljivo savladali Mega Vizuru (88:65) u drugom kolu ABA lige.Posle početnog minusa (0:2), izabranici trenera Duška Vujoševića su sjajnim procentom šuta u prve dve četvrtine stvorili veliku prednost i rutinski došli do pobede. U prvih 20. minuta, crno beli su uz 17 asistencija upisali i 10 pogodaka za tri poena (samo 13 pokušaja), pa ne čudi što je taj deo meča završen rezultatom 53:36 za Partizan.

Mega se i u trećem kvartalu mučila, ali Partizan nije imao preciznost, kao u prve dve deonice i samo je to razlog što nije imao i 30 poena prednosti. Najefikasniji košarkaš na utakmici bio je igrač Mege Nemanja Radović sa 26 poena, dok je kod Partizana najviše poena upisao Leo Vesterman 23 uz samo jedan promašaj iz igre.

Trener Partizana Duško Vujošević, posle meča je rekao:

"Zadovoljan sam startom u ABA ligi. Međutim, još uvek nemamo kontinuitet u igri. Ja kombinujem igrace po cenu pada rezultata, ali neki to na pogresan nacin shvataju. Pomenuo bih i navijače. Drago mi je što su se grobari okupili u ovolikom broju jer, bez obzira na pojedine grupe, pokazali su da mogu zajedno", istakao je Vujošević.

Tekstualni prenos

U polseednjih 10 minuta košarkaši Mega Vizure su u dva navrata uspeli da smanje na minus 20, ali dalje od toga nisu mogli. Pobeda Partizana 88:65

Četvrta četvrtina

Iako nisu precizni kao u prvom poluvremenu, košarkaši Partizana rutinski uvećavaju prednost, a trener Vujošević, koristi sve igrače

Treća četvrtina

Retko se viđa ovakvo poluvreme. Partizan je ubacio 10 trojki iz 13 pokušaja, ima 17 asistencija, i sedam promašaja ispred linije 6.75. Zato i ne čudi što je poluvreme završeno 53:36 za domaće.

Druga četvrtina

Posle uvodnih minuta Partizan, koji je delovao rastrčanije i razigranije je serijom 10:0 napravio prednost i dobio prvi deo igre 18:10

Prva četvrtina Partizan je u prvom kolu savldao Igokeu (67:56), dok je Mega u Smederevu poražena od Cedevite (72:62).