ŠPANCI PROTUTNJALI SOFIJOM: Valensija pregazila Ludogorec!

"Slepi miševi" već u četvrtfinalu Lige Evrope

Valensija je u gostima pobedila Ludogorec s 3:0. Porto je bio bolji od Napolija s 1:0. Bazel i Salcburg su igrali bez golova

PORTO, SOFIJA, BAZEL - Fudbaleri Valensije pobedili su u Sofiji ekipu Ludogoreca rezultatom 3:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.Valensija je povela golom Antonija Baranjana u petoim minutu. Ludogorec je mogao da izjednači u 26. minutu ali Roman Bezjak nije iskoristio penal. Prethodno je Sejdu Keita dobio crveni karton, jer je faulirao Bezjaka.Gosti su s igračem manje postigli drugi gol i to u 33. minutu. Strelac je bio Federiko Nikolas Kartabija. Konačan rezultat postavio je Filip Senderos u 59. minutu. Ludogorec je takođe meč završio sa igračem manje pošto je isključen Žuninjo Kviksada u 80. minutu.Porto je na svom terenu pobedio Napoli s 1:0. Jedini strelac na utakmici bio je Džekson Martinez u 57. minutu.U meču Bazel - Salcburg nije bilo golova.Revanš dueli su na programu za nedelju dana. Večeras je odigrano još pet mečeva osmine finala Lige Evrope.TOK UTAKMICA20.50 (90') - KRAJ UTAKMICA. Valensija je u gostima pobedila Ludogorec s 3:0. Porto je na svom terenu bio bolji od Napolija s 1:0. U meču Bazel - Salcburg nije bilo golova.20.41 (80') - Nema promena rezultata. Valensija u gostima vodi protiv Ludogoreca s 3:0. Domaći su takođe ostali sa igračem manje, pošto je isključen Žuninjo Kviksada. Porto - Napoli 1:0 i Bazel - Salcburg 0:0.

20.31 (71') - Nema promena rezultata. Valensija održava ubedljivo vođstvo, dok u Švajcarskoj na meču Bazel - Salcburg nema golova. Porto i dalje vodi s 1:0, ali na ovoj utakmici ima dosta šansi na obe strane.

20.16 (60') GOLLLLLLLLL!!! Valensija briljira u Bugarskoj. Filip Senderos je postigao treći tim za "slepe miševe".

GOLLLLLL!!!!
Martinez slavi gol, Foto: AP

20:02 (46') - Počela su druga poluvremena na prve tri utakmice osmine finala Lige Evrope.II POLUVREME19.47 (45') - Poluvremena na prvim mečevima osmine finala Lige Evrope. Valensija u gostima vodi protiv Ludogoreca s 2:0, dok nema golova na mečeva Porto - Napoli i Bazel - Salcburg.19.40 (40') - Valensija održava sigurno vođstvo protiv Ludogoreca. Salcburg je propustio nekoliko prilika protiv Bazela, ali nema golova. Porto ima inicijativu protiv Napolija, ali još bez golova.

Detalj sa meča u Portu, Foto: Reuters

19.35 (33') - GOOOLLLLL!! Valensija sa igračem manje vodi s 2:0. Kartabija je iskoristio smušenost u odbrani domaći i duplirao prednost svog tima. Ludogorec nemoćan

19.25 (25') - Valensija je ostala sa igračem manje. Crveni karton je dobio Sejdu Keita, pošto je oborio Romana Bezjaka u šesnaestercu gostiju. Bezjak je šutirao sa bele tačke, ali je golman gostiju zaustavio njegov udarac i poslao loptu u korner

Detalj sa utakmice u Bazelu

19.20 (20') - Valensija drži vođstvo protiv Ludogoreca. Na mečevima Porto - Napoli i Bazel - Salcburg nema golova.

19.05 (5') - GOLLLLL!!! Valensija vodi protiv Ludogoreca. Gol za Špance je postigao Baranjan. On je natrčao na odbijenu loptu na ivici kaznenog i snažnim šutem iz prve je poslao u donji levi ugao gola Stojanova.19.00 - Počeli su mečevi Porto - Napoli, Bazel - Salcburg i Ludogorec - Valensija.