IDEMO NA SVETSKO PRVENSTVO: Srbija lako dobila Italiju

Evrobasket

Srbija će kao poslednji putnik bez FIBA pozivnice naredne godine u Španiji biti jedan od predstavnika Evrope na Mundobasketu
1 / 5

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo, koje će se naredne godine igrati u Španiji, pošto je u poslednjem meču na kontinentalnom prvenstvu savladala Italiju (76:64) i zauzela sedmo mesto na Evrobasketu.

Odlično je naš tim počeo meč. Trio Bjelica – Krstić – Nedović pogađao je sa svih pozicija, dok je odbrana odlično funkcionisala i omogućila mnogo defanzivnih skokova. Sve to dovelo je do prednosti 27:11.

U drugoj četvrtini Italija se boljom odbranom vratila, kažnjavajući na momente nerezonsku igru našeg tima. Ipak najviše zahvaljujući pogotcima sa distance Srbija je posle dvadeset minuta imala solidnih 41:27.

Drugo poluvreme proteklo je u ujednačenoj igri u kojoj su Italijani pokušali da smanje razliku, ali sve što su uspeli bilo je da nekoliko puta priđu na jednocifrenu razliku, tako da će Srbija kao poslednji putnik bez FIBA pozivnice naredne godine u Španiji biti jedan od predstavnika Evrope na Mundobasketu.

Najefikasniji u našem timu bili su Krstić sa 17, Nedović i Bjelica sa 12 i Marković sa 11 poena.

Tekstualni prenos

Na kraju 76:64

Trojkama Kalinića i Markovića Srbija je stekla nedostižnu prednost 70:54

Šest minuta pre kraja Srbija vodi 62:51

Četvrta četvrtina

Nakon 30 minuta 55:44

Posle sedam minuta igre u nastavku Italija smanjuje an 49:40, ali Nedović odgovara trojkom 52:40

Na polovini treće četvrtine Srbija je posle trojke Nedovića povela 49:35

Treća četvrtina

Poluvreme 41:27

Trojka Micića preko ruke 39:25

Na visoko vođstvo Srbije Italija je odgovorila čvršćom igrom u odbrani i tri minuta pre poluvremena rezultat je bio 36:25

Druga četvrtina

Posle deset minuta 27:11

Bogdanović ima četiri skoka u odbrani uz trojku u poslednjoj sekundi

Sada i Micić 24:10

Trio Bjelica - Krstić - Nedović za sada odlično odgovara na igru Italijana 21:10

Sada pogađa i Krstić 15:8 posle pet minuta

Šest koševa Bjelice za vođstvo 10:5

Četiri poena Nedovića na startu.

Prva četvrtina

Posle poraza od Španije (60:90), Srbija, koja muku muči sa povredama je poražena i od Slovenije (92:74) pa će plasman na Mundobasket što je po selektoru Ivkoviću bio primarni cilj, pokušati da ostvari pobedom nad Italijom.