(VIDEO) NIKAD NE POTCENJUJ AZURE: Italija pobedila favorizovanu Belgiju na startu EP

Grupa E na EVRO 2016

Francuska 2016 -

Reprezentacija Italije pobedila je Belgiju 2:0 (1:0) u meču prvog kola Grupe E na Evropskom prvenstvu.

Golove su postigli Emanuele Đakerini u 32. minutu i Gracijano Pele u 92.

All Goals HD - Belgium 0-2 Italy 13.06.2016 HD by fantasticfootball

Ko je potcenio Italijane, grdno se prevario. A izgleda da su aktuelne vicešampione Evrope potcenili i Belgijanci, koji su u ovom meču slovili za favorite. To im se obilo o glavu.

Azar, Lukaku, De Brujne i ostale zvezde selekcije Marka Vilmotsa uozbiljile su se tek u drugom poluvremenu, kada su shvatile da je vrag odneo šalu. Stvorili su "crveni đavoli" nekoliko šansi, nisu ih iskoristili, pa su kaženjeni u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ekipa selektora Antonija Konte napravila je trokorak ka osmini finala, jer je savladala, realno, najtežeg rivala u grupi.

U prvom duelu Grupe E Švedska i Republika Irska su remizirale 1:1.

90+2. minut - GOOOLLL - 2:0 za ITALIJU - PELE! Asistent je bio Kandreva.

84. minut - Strašan šut Imobilea i intervencija Kurtoe.

82. minut - ŠANSA za BELGIJU! De Brujne je centrirao, a rezervista Origi iz odlične pozicije glavom poslao loptu preko gola.

Antoniju Konteu je stradao nos u slavlju gola...

54. minut - ŠANSA za ITALIJU! Pele glavom - Kurtoa sjajno brani.

53. minut - ŠANSA za BELGIJU! Šta je promašio Lukaku! Sam je izašao pred Bufona, koji je doduše dobro izleteo, ali belgijski napadač je morao bolje da reaguje. Ovako, lopta je otišla preko gola.

22:09 - Nebo iznad Liona...

46. minut - Utakmica je nastavljena. Izmena u poluvremenu nije bilo.

Kraj prvog poluvremena - 0:1.

45. minut - Belgija pokušava da makar stvori šansu, ali joj ne ide, a pritom Italijani često razvijaju opasne kontre.

35. minut - ŠANSA za ITALIJU! Lopta je iznenada došla do Pelea, koji je, iako usamljen i iz neposredne blizine, glavom šutirao pored gola.

32. minut - GOOOLLL - 0:1 - ĐAKERINI! Bonući je poslao fantastičan pas s polovine terena, lopta je preletela belgijskog defanzivca Aldervirelda i došla do Đakerinija, koji ju je sjajno primio pred golmanom Kurtoom i matirao ga.

22. minut - Obe ekipe igraju otvoreno, ali šansi još nema.

10. minut - Opalio je Najngolan iz daljine, Bufon je odbranio, a Belgija je dobila korner.

1. minut - Meč je počeo.

BELGIJA: Kurtoa – Siman, Aldervajreld, Vermelen, Vertongen – Vicel, Najnoglan, Felaini – De Brujne, Azar, Lukaku.

ITALIJA: Bufon – Barzalji, Bonući, Kjelini – Kandreva, Parolo, De Rosi, Đakerini, Darmijan – Eder, Pele.

20:53 - Bufon igra 157. put za reprezentaciju Italije

20:48 - Tribine su sve punije

20:44 - A za koga vi navijate?!

20:41 - Braća u reprezentaciji Belgije, a samo jedan igra

20:36 - Atmosfera na stadionu pola sata pre početka

20:32 - U Lionu pada kiša, trenutno je 19 stepeni Celzijusa.

20:30 - Za koga li on navija?!

20:20 - Belgija pobedila Italiju u prethodnom dueluBelgija i Italija odigrale su prijateljski meč u novembru prošle godine, u Briselu je bilo 3:1.