(VIDEO) RUSI OHLADILI ENGLEZE: Kontraofanziva Zbornaje u 92. minutu

Gordi Albion šokiran

Francuska 2016 -

Reprezentacije Engleske i Rusije igrale su 1:1 (0:0) u uzbudljivom meču prvog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

"Zbornaja komanda" je do izjednačenja i boda došla golom kapitena Vasilija Berezuckog u 92. minutu!

Englezi su prethodno poveli pogotkom fudbalera Totenhema Erika Dajera iz slobodnog udarca u 73. minutu.

England vs Russia 1-1 All Goals & Highlights... by fantasticfootball

"Gordi Albion" je bio bolji rival i stvorio je znatno više šansi, naročito u prvom poluvremenu. Rusija se jakog pritiska Engleza oslobodila tek u drugom poluvremenu, ali su i tada izabranici Roja Hodžsona bili konkretniji. Stekli su prednost, ali su u poslednjim trenucima meča doživeli šok.

Bez premca najbolji igrač Rusa do 73. minuta bio je golman Igor Akinfejev, ali je onda primio gol iz slobodnjaka u "svoj" ugao. Ipak, da mu ne pripadne epitet tragičara, pobrinuo se iskusni defanzivac Berezucki.

Duelu na stadionu "Velodrom" u Marseju prethodio je navijački haos, koji je trajao danima, a okršaji ruskih, engleskih i francuskih huligana kulminaciju su imali danas.

Ranije danas u Grupi B Vels je savladao Slovačku 2:1.

U drugom kolu 15. juna sastaju se Rusija i Slovačka, a dan kasnije Engleska i Vels.

Kraj - 1:1!

90+2. minut - GOOOLLL - 1:1 - BEREZUCKI!

73. minut - GOOOLLL - 1:0 za ENGLESKU! DAJER iz slobodnog udarca! Konačno je savladan Akinfejev. Ruski golman je primio gol u svoj ugao.

71. minut - VELIKA ŠANSA za Englesku! Opet je brilijantan bio Akinfejev. Rouz je sa levog krila centrirao, Runi natrčao na loptu na 12, 13 metara od gola i snažno pucao, a onda je ruski golman napravio čudo!

66. minut - Borba se rasplamsala, Rusi nisu više tako u podređenom položaju kao u prvom poluvremenu, ali u ovom delu nema šansi.

63. minut - Smolov je lukavo šutirao, ali za malo pored gola.

62. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Kejhil, zbog prekršaja nad Dzjubom.

59. minut - Umalo autogol Engleza. Loše je reagova Dajer posle kornera, ali je Hart bio oprezan.

55. minut - Posle uvodna tri minuta tokom kojih su Rusi izvršili pritisak, Englezi su se oslobodili, ali nisu tako opasni kao u prvom poluvremenu. Runi je izveo slobodnjak - preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

21:55 - Efikasnije drugo poluvreme

21:51 - Odlična partija Runija

Kraj prvog poluvremena - 0:0. Englezi su bili mnogo bolji, ali nisu iskoristili šanse.

1st Half All Goals & Highlights | England 0-0... by EarthSavii

42. minut - ŠANSA ponovo za Englesku! I ponovo je intervenisao Akinfejev.

35. minut - I Runi je oprobao šut - Akinfejev je odbranio.

29. minut - Englezi su značajno bolji rival. Dominiraju i stvaraju šanse.

22. minut - ŠANSA ZA Englesku. Opet Lalana. Ovaj put bio je neprecizan.

17. minut - ŠANSA za RUSIJU! Konačno su i Rusi zapretili. Šatov je izveo "skraćeni korner" sa desne strane, Ignaševič je glavom poslao loptu ka golu, a Hart je bio siguran.

12. minut - ŠANSA za ENGLESKU. Ponovo pretnja po gol Rusije. Posle kornera Smoling je šutirao glavom, ali je Akinfejev bio na mestu.

7. minut - ŠANSA za Englesku! Lalana je snažno pucao sa desetak metara, ali pravo u Akinfejeva.

3. minut - Prvi udarac - Dele Ali neprecizan.

1. minut - Meč je počeo!

20:55 - Ruska himna

20:50 - Uzdanica Rusa - Artjom Dzjuba

U prvom meču Grupe B Vels je savladao Slovačku 2:1.

Selektor Engleske Roj Hodžson ostavio je na klupi Džejmija Vardija, a u prvi tim uvrstio Adama Lalanu.

ENGLESKA: Hart - Voker, Kejhil, Smoling, Rouz - Ali, Dajer, Runi - Sterling, Lalana, Kejn

RUSIJA: Akinfejev - Smolnikov, V. Berezucki, Ignaševič, Šenikov - Nojštader, Golovin - Kokorin, Šatov, Smolov - Dzjuba.

Sudija: Nikola Ricoli (Italija)