ludnica

SVET OVO JOŠ NIJE VIDEO! KURIR NA NAJJAČOJ UTAKMICI SVIH VREMENA: River posle produžetaka sa igračem više do titule usred Madrida! (KURIR TV)

Fudbaleri Rivera savladali su Boku u drugoj utakmici finala Kupa Libertadores odigranoj u Madridu posle produžetaka rezultatom 3:1 (0:1).

Specijalni izveštač Kurira iz Madrida - Vladimir Đorđević.

Regularni deo igre završen je rezultatom 1:1 (0:1), a pošto je prvi meč okončan takođe nerešenim rezultatom 2:2, meč je otišao u produžetak.

Tu se bolje snašao River koji je igrao sa igračem više. Kvintero, koji je ušao sa klupe je postigao odučujući gol i tako doneo titulu svojoj ekipi.

Boka je povela golom Benedeta u 44. minutu utakmice, a produžetak Riveru doneo je Lukas Prato u 68. minutu meča.

Najvažniji detalj utakmice dogodio se u 92. minut meča kada je Barios dobio drugi žuti karton, pa je Boka do kraja igrala sa igračem manje. Pokušali su da se brane i nekako izbore produžetke, ali Kvintero je prelepim golom rešio pitanje pobednika i novog šampiona Kupa Libertadores.

"Belo-crveni" iz Buenos Ajresa tako su došli do četvrtog trofeja šampiona Južne Amerike, ali sigurno najvredniju jer je pobeđen večiti rival, ali i sprečen da postane najuspešniji klub u takmičenju.

Najbolja sportska ponuda čeka te na MERIDIAN sajtu! Pogledaj kvote, sastavi tiket i sačekaj dobitak!

Boka je šest puta dizala trofej Kopa Libertadores (1977, 1978, 2000, 2001, 2003 i 2007) i da je večeras trijumfovala, izjednačila bi se sa Indepedijenteom, sedmostrukim šampionom Južne Amerike koji je svoje titule osvajao tokom šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog veka. River i Boka su do sada odigrali 248 međusobnih utakmica, a tim sa "Bombonjere" je uspešniji sa 88 trijumfa. River je upisao 82, a 78 puta je meč završen bez pobednika.

PRODUŽETAK:

120. minut - GOOOOL!

119. minut - Stativa za Boku!

111. minut - Boka vrši izmenu, Karlos Tevez ulazi u igru.

109. minut - GOOOOOOL! Kvintero!

108. minut - Tempo igre je drastično opao, igrači deluju previše umorno.

105. minut - Završen je prvi produžetak. Ako ne bude gola u sledećih 15 minuta, idemo u penal seriju.

101. minut - Novi pokušaj Kvintera sa velike udaljenosti, ali bezopasno.

99. minut - Kvintero je pokušao posle jedne odbijene lopte, ali je šut otišao daleko preko gola.

97. minut - Ulazi Hulian Alvarez, iz igre izlazi Palasios. River ide na gol, ne želi penale.

92. minut - CRVENI KARTON! Vilmar Barios mora da napusti igru.

91. minut - Počeo je prvi produžetak.

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Završen je regularni deo igre. Idemo u produžetke.

89. minut - U igru ulazi Fernando Gago i uzima kapitenski traku.

83. minut - Maidana dobija žuti karton.

81. minut - Pokušala je Boka posle indirekta, ali bez uspeha. Retko se viđa indirektan udarac u fudbalu, ali ovde je zaista tako i bilo. Visoko podignuta noga.

73. minut - Iz igre Montero, u igru ulazi Majada.

68. minut - GOOOOOOL! Lukas Prato poravnava rezultat!

68. minut - Pokušao je Pavon posle kontre sa ivice šesnaesterca, ali bez uspeha.

62. minut - Strelac jedinog gola Bendeto izlazi iz igre, na teren ulazi Abilja, takođe napadač.

59. minut - Posle postignutog gola Benedeto se prilikom proslave istog plazi fudbalerima Rivera i navijačima ovog kluba.

56. minut - Sudar golama i napadača Rivera u šesnaestercu, ali sudija ne pokazuje na belu tačku.

49. minut - Naćo Fernandez pokušao sa nekih 20 metara, ali lopta prolazi koji centimetar pored leve stative.

47. minut - Prvi pokušaj u nastavku. Majidana je pokušao posle kornera glavom, ali lopta je otišla daleko od gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme.

45. minut - Na utakmici u Madridu je i bivši trener Fulama Slaviša Jokanović.

44. minut - GOOOOOOL! Benedeto dovodi Boku u vođstvo.

37. minut - Tempo igre ne opada. Nova prilika za River iz kontre. Pokušao je Gonsalo Martinez, ali je loše zahvatio loptu.

30. minut - Najbolja šansa za Boku. Ponovo Perez posle prekida i odbitka, ali lopta prolazi koji milimeta pored stitve.

28. minut - Žuti karton za Poncija, odlična prilika za Boku.

19. minut - Primetna je očigledna nervoza kod igrača oba tima. U pravu su bili psiholozi koji su nekoliko dana ranije najavljivali da bi strah od poraza mogao da ''ubije'' utakmicu!

18. minut - Utakmicu sa tribina posmarta fudbaler Barselone i reprezentacije Argentine Lionel Mesi.

11. minut - Najbolja prilika na meču. Posle kornera se lopta odbila do Pereza koji je loše zahvatio loptu, pa je Armani lako sačuvao gol.

10. minut - Majdana je loše izbacio loptu, malo je falilo da postigne autogol!

4. minut - Prva šansa za River, Martinez je centrirao u peterac, ali ništa opasno.

1. minut - Utakmica je počela.

20:29 - Evo kako su navijači dočekali fudbalere na Santijago Bernabeu.

20:27 - Počelo je predstavljanje igrača.

20:25 - Fudbaleri izlaze na teren. Kurir u boksu sa navijačima.

20:02 - SASTAVI:

RIVER: Armani, Montiel, Maidana, Pinola, kasko, Enco Perez, Poncio, Fernandez, Palasios, Piti Martinez, Prato.

Klupa: Luks, Kuarta, Alvarez, Majada, Zukulini, Kintero, Mora.

BOKA: Andrada, Bufarini, Iskuerdos, Magalan, Olaca, Nandez, Barios, Perez, Vilja, Pavon, Benedeto.

Klupa: Rosi, Golc, Jara, Gago, Zarate, Arilja, Tevez.

19:55 - Novinar Kurira stigao na Santijago Bernabeu. Pogledajte atmosferu na stadionu pred početak Superklasika.

19:35 - Navijači prave spektakularnu atmosferu u Madridu. Evo koji su bolje organizovani.

19:22 - Navijači Boke prave haos oko stadiona. Pokušavaju da uđu na sve načine. Policija pokušava da ih smiri.

19:15 - Navijači polako ulaze na stadion.

1 / 4 Foto: Reuters

19:00 - Podrška za oba kluba stiže sa svih strana. Ova vatrena navijačica Rivera šalje sliku podrške kao dodatni motiv za fudbalere.

18:45 - Oko stadiona je opšti haos. Navijači pale baklje i dim je na sve strane.

18:30 - Viđeni su i prvi incidenti oko stadiona. Policija i konjica su morali da se umešaju kako bi se sve smirilo.

18:00 - Navijači oba kluba su počeli da se okupljaju oko stadiona Santijago Bernabeu.

U prvom duelu ova dva rivala nije bilo pobednika. Boka je na Bombonjeri izborila 2:2, iako je River bio bolji tim, a meč je obilovao adrenalinom, jer je čak u finišu Boka imala zicer da sa pobedom ode na gostovanje.

Epicentar najvećeg fudbalskog "ludila" preselio se iz Buenos Ajresa u 10.000 kilometara udaljeni Madrid. Razlog za to su bili obilni incidenti pred početak utakmice koja je trebalo da bude odigrana pre nešto više od 10 dana.

Utakmica je na programu od 20:30 časova po srednjoevropskom vremenu.