SALAH ODVEO LIVERPUL U OSMINU FINALA: Mura golom provukao Totenhem dalje! Mažić bez greške (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA

Odigrane su sve utakmice grupne faze Lige šampiona u grupama A, B, C, D.

U narednu rundu najelitnijeg takmičenja idu: PSŽ, Liverpul, Dortmund, Totenhem, Barselona, Atletiko Madrid, Porto i Šalke.

Kroz grupnu fazu u Ligu Evrope kao trećeplasirani idu: Galatasaraj, Inter,Napoli i Klub Briž.

- Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Napolija sa 1:0, u poslednjem kolu Grupe C Lige šampiona i tako obezbedili prolaz u nokaut fazu tog takmičenja.

Jedini gol na Enfildu postigao je Mohamed Salah u 34. minutu.

U drugom meču ove grupe, Pari Sen Žermen je u Beogradu slavio protiv Crvene zvezde sa 4:1.

PSŽ je takmičenje u Grupi C završio na prvom mestu sa 11 bodova, Liverpul je drugi sa devet, koliko ima i trećeplasirani Napoli koji će takmičenje nastaviti u Ligi Evropa.

Beogradski crveno-beli su se od Lige šampiona oprostili sa četiri osvojena boda.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas Monako sa 2:0 u šestom kolu grupne faze Lige šampiona i tako osigurali prvo mesto u Grupi A.

Borusiju je do vodjstva doveo Rafael Gereiro, koji je u 15. minutu na asistenciju Maksimilijana Filipa s desne strane smestio loptu u praznu mrežu. U 88. minutu ponovo je strelac bio Gereiro, koji je šutirao u gornji desni ugao i pogodio za konačnih 2:0.

Sa 13 bodova nemački klub se nalazi na prvom mestu Grupe A.

Fudbaleri Briža i Atletiko Madrida remizirali su 0:0 u Belgiji, te je španski klub završio na drugoj poziciji sa 13 bodova.

Sa trećeg mesta i šest bodova fudbaleri Briža plasiali su se u Ligu Evropa, dok se na poslednjoj poziciji nalazi Monako sa jednim bodom.

Fudbaleri Barselone i Totenhema, odnosno Intera i PSV-a remizirali su danas u šestom, poslednjem kolu Grupe B Lige šampiona.

Barselona je na domaćem terenu igrala 1:1 protiv Totenhema. Osman Dembele je golom u sedmom minutu doveo španski klub u vodjstvo, da bi u 85. minutu Lukas doneo izjednačenje.

Barselona je u grupnoj fazi ostvarila četiri pobede i dva remija, te se sa 14 bodova nalazi na prvom mestu Grupe A.

U drugoj utakmici iste grupe, Inter i PSV su igrali 1:1.

Holandski klub poveo je u 13. minutu golom Irvinga Lozana, a izjednačio je u 73. minutu Mauro Ikardi.

Totenhem je grupnu fazu završio sa dve pobede, dva remija i dva poraza i sa osam bodova zauzima drugo mesto u Grupi B.

Sa identičnim skorom fudbaleri Intera nalaze se na trećoj poziciji pa će takmičenje nastaviti u Ligi Evropa, dok se na poslednjem mestu nalazi PSV sa dva osvojena boda.

TOK MEČEVA:

DRUGO POLUVREME:

92. minut - Nejmar donosi ogromnu prednost PSŽ.

88. minut - Gereiro sa dva gola udvostručio prednost Dortmunda u Francuskoj.

85. minut - Kejn poravnava rezultat na Kamp Nou.

74. minut - Markinjos uvećao prednost PSŽ u Beogradu.

73. minut - Ikardi donosi izjednačenje protiv PSV u Italiji.

56. minut - Gobeljić smanjuje zaostatak Zvezde u Beogradu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Zavšreno je prvo poluvreme na utakmicama.

40. minut - Nejmar udvostručuje prednost PSŽ u Beogradu.

34. minut - Salah donosi prednost Liverpulu protiv Napolija.

15. minut - Gereiro postiže gol za Dortmund u Francuskoj.

13. minut - Lozano donosi prednost PSV.

7. minut - Dembele dovodi Barselonu u vođstvo.

1. minut - Utakmice su počele!

GRUPA D:

Fudbaleri Porta i Šalkea ostvarili su danas pobede u poslednjem kolu Grupe D Lige šampiona pošto su pobedili Galatasaraj, odnosno Lokomotivu iz Moskve.

Porto je pobedio Galatasaraj na gostujućem terenu sa 3:2.

Golove za Porto postigli su Felipe u 17. minutu, Musa Marega iz jedanaesterca u 42. i Serhio Oliveira u 57. minutu, dok su strelci za Galatasaraja bili Sofijan Feguli sa penala u 46. i Eren Derdiok u 65. minutu.

Turska ekipa je imala veliku priliku da izjednači, ali je Feguli u 67. minutu pogodio prečku s bele tačke.

Fudbaleri Šalkea su na svom terenu pobedili moskovsku Lokomotivu sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Alesandro Šopf u 91. minutu.

Porto i Šalke su i pre ovog kola obezbedili plasman u eliminacionu fazu Lige šampiona. Portugalski tim je takmičenje završio na prvom mestu sa 16 bodova, dok je Šalke drugi sa 11. ; Galatasaraj je osvojio četiri boda i takmičenje nastavlja u Ligi Evropa, dok je Lokomotiva poslednja sa tri osvojena boda.

TABELA: Porto 16, Šalke 11, Galatasaraj 4, Lokomotiva 3.

Najzanimljivije je u Grupi C, u kojoj je i Crvena zvezda, gde se ništa ne zna. Napoli, PSŽ i Liverpul se bore za dva mesta u osmini finala, a srpski prvak gaji nadu da može do trećeg mesta i Lige Evrope.

Zanimljivo je i u Grupi B, u kojoj je Barselona obezbedila prvo mesto, a za drugo se bore Inter i Totenhem. Oba tima imaju po sedam bodova. "Neroazuri" dočekuju PSV, dok "pevci" gostuju Barsi, koja igra sa rezervnim sastavom. Međutim, Totenhemu je potrebno da osvoji isti broj bodova kao Inter da bi prošao dalje.