ORLOVI, ČUVAJTE SE, HALAND GAZI: Borusija Dortmund deklasirala Keln, Norvežanin ponovo blistao

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su večeras na svom terenu Keln sa 5:1, u utakmici 19. kola Bundeslige.

Klub iz Dortmunda poveo je u prvom minutu golom Rafaela Gerera, a prednost je udvostručio Marko Rojs u 29. minutu. Treći pogodak postigao je Džejdon Sančo u 48, a jedini gol za Keln postigao je Mark Ut u 65.

Posle toga dvostruki strelac u ekipi Borusije bio je Erling Haland, golovima u 77. i 88. minutu.

Haland je prošle nedelje na debiju za "milionere" postigao het-trik protiv Augsburga, a sada je tome dodao još dva gola.

Doskorašnji napadač Salcburga je u strašnoj formi, što treba da zabrine "orlove", jer će Haland predvoditi Norvežane u martu u baražu za Evropsko prvenstvo protiv Srbije.

Borusija Dortmund je posle druge uzastopne pobede, ukupno 10. u prvenstvu, treća na tabeli sa 36 bodova, koliko ima i drugoplasirani Bajern Minhen, koji ima meč manje.

Keln je pretrpeo 11. poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 20 bodova.