ZVEZDA NASTAVLJA POHOD NA KUP: Crveno-beli sa tri brza gola slomili IMT, odličan otpor drugoligaša VIDEO

KUP SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su na svom stadionu u zaostalom meču četvrtfinala savladali IMT 3:0 (3:0) i tako se pridružili Radniku, Partizanu i braniocu trofeja Vojvodini.

Veoma zanimljiv meč u kom je član Prve lige Srbije sve vreme pokazivao želju da se nadigrava, rešen je u prvih 20 minuta, kada su domaći postigli tri gola.

Prvi se u strelce upisao Falćibeli, već u četvrtom minutu, kada je posle centaršuta Gobeljića bio brži od čuvara. Zvezda je prednost duplirala sedam minuta kasnije, kada je Katai odlično izveo slobodan udarac i sa 17, 18 metara matirao nemožnog Katića.

IMT se nije predavao preko Lučića i Glišića je napadao, a treći gol je primio u 21. minutu, kada se Falko upisao u strelce i tako postigao prvi pogodak u dresu Crvene zvezde, čiji su se navijači transparentom na istočnoj tribini još jednom oprostili od nedavno preminulog legendarnog glumca i velikog navijača crveno-belih Vlastimira Velisavljevića.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

88. minut - Ivanić nije uspeo da kazni loše istrčavanje Katića, fudbaleri IMT-a su izbacili loptu u polje

85. minut - Solidan pokušaj Pavkova i odbrana Katića

82. minut - Udarac Glišića, posle kojeg je golman Popović zatraćio pomoć lekara, jer je prilikom intervencije naleteo na stativu

77. minut - Prva prilika za goste u nastavku, Popović je krajnjim naporom loptu skrenuo u korner, posle kojeg je šutirao Todorović, a lopta završila iznad prečke

73. minut - Nešto slabiji ritam u nastavku meča, sa manje uzbuđenja pred oba gola

65. minut - Još jednom je Falćineli bio u prilici da zatrese mrežu, ali je bio neodlučan, pa je golman Katić uhvatio loptu

63. minut - Falćineli je bio u prilici, ali nije uspeo da postigne drugi gol

54. minut - Glišić je posle kontakta sa Rodićem pao u kaznenom prostoru, čak se sudario i sa golmanom Popovićem, ali nije bilo penala

50. minut - Zvezda ima inicijativu, ali u nastavku, nema prilika

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

32. minut - Nova prilika za goste, sada Glišić iz izgledne pozicije nije bio precizan

30. minut - Igra se otovreno, IMT pokazuje želju da se nadigrava

21. minut - GOOOOL 3:0 Falko! Akciju je počeo golman Popović, a posle centaršuta Ivanića, Falko je postigao prvi pogodak u dresu Zvezde

17. minut - Zorić je zagrejao dlanove golmana Popovića

16. minut - Ekipa IMT-a pokušava da igra na Marakani, Lučić je ponovo bio u dobroj situaciji, ali ej pogodio spoljni deo mreže

11. minut - GOOOOOOOL 2:0, Katai! Sjajno je fudaler Crvene zvezde izveo slobodan udarac sa 17, 18 metara, Katić nije imao šanse

6. minut - Solidna akcija i prilika za goste da kazne uspavanu odbranu Zvezde. Lučić nije uspeo

5. minut - Falko je pripremio šansu Srniću, ali nema promene rezultata

4. minut - GOOOOOOOOL 1:0, Falčineli! Napadač je iskoristio centaršut Rodića, bio brži od čuvara i zatresao mrežu

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić – Sanogo – Srnić, Falko, Katai, Ivanić – Falćineli. Trener: Dejan Stanković.

IMT: Katić – Vukašinović, Damjanović, Marković, Zorić – Stefanović, Glišić, Kijevčanin, Stamenić – Lazović, Lučić. Trener: Nebojša Jandrić.

Sastavi

Očekivanja pred još jedan susret na putu do duple krune izneo je šef stručnog štaba Dejan Stanković.

- Pre početka sezone smo postavili jasne ciljeve od kojih ne odustajemo. Na tom putu nam je i IMT, hrabra ekipa koja je dokazala da ne strepi ni od koga. Iako se takmiče rang ispod nas, rade dobre stvari, atraktivni su, ali ponavljam da znamo koji su nam ciljevi. Utakmica dolazi u pravom trenutku. Imali smo dane odmora, pa radili izvanredno i sada je vreme da upalimo motore i da se fokusiramo na takmičenje. Posle toga nas čeka Kruševac, potom večiti derbi - počeo je Stanković.

Otkrio je Stanković i neke detalje vezane za startnu postavu na sutrašnjem meču.

- Još uvek ne znam kojih 11 ću izvesti na teren. Ko god da bude igrao, to ne menja naš način, stil i zahteve. Izvešću najbolji mogući tim, bez reprezentativaca.

Detaljnije se osvrnuo i na zdravstveni bilten, pogotovo na trio koji se oporavio od korona virusa.

- Sanogo, Falko i Falćineli su dobro radili i jedini su koji nisu imali odmor. Propustili su mnogo zbog kovida, ali su sada dobro i konkurisaće za tim.

Beleže fudbaleri Crvene zvezde sjajne uspehe i u dresu nacionalnih timova koje predstavljaju.

- Znam koliko Benu znači što je napravio istorijski uspeh sa Komorima. Kanga je takođe sjajan u dresu Gabona, nemam primedbe na njegov odnos prema grupi i igri, mislim da je i on napredovao ove godine. Tu je i Gajić, nisam iznenađen što ima minutažu u nacionalnom timu, iako su se mnogi začudili. Njegov rast je evidentan i nadam se da će još neki fudbaler završiti na spisku selektora Stojkovića. Apropo reprezentacije Srbije, vidi se duh i energija, kao i poboljšanje u igri i na momente je to bilo fenomenalno. Ka tome treba da se teži. Selektor je imao malo vremena da sve to uklopi i siguran sam da će svakim sledećim okupljanjem to biti još bolje - zaključio je Stanković.