KAKAV BLICKRIG ZVEZDE: Zlatibor vodio pa za poluvreme primio 6 golova! Ivanić pokrenuo motor šampiona VIDEO

Superliga Srbije

Crvena zvezda u okviru 36. kola fudbalske Superlige Srbije na svom stadionu savladala goste iz Čajetine, ekipu Zlatibora sa 6:1, iako je posle prvih 45. minuta gubila 1:0.

U 26. minutu utakmice Dašić vraća povratnu Vukiću koji jespoljnim delom kopačke šutirao i pogodio za 0:1.

Zvezda je pokušavala, bila agresivnija, ali nije imala mnogo prostora za kombinovanje, ekipa koja će naredne sezone igrati Prvu ligu Srbije je bila i više nego ozbiljna u nameri da im mreža ostane netaknuta do poluvremena.

To im je pošlo za rukom, ali su u drugom poluvremenu videli svu moć crveno-belih.

Ušao je Mirko Ivanić i to je bio znak da će gosti kapitulirati brzo, tačnije nekih 100 sekundi mu je bilo potrebno da zatrese mrežu za 1:1.

Nije mnogo prošlo, svega dva minuta od tog gola, Ivanić je postigao još jedan. Rodić je centrirao sa leve strane, Pavkov je šutirao, Čubraković odbranio, ali je poslao loptu na nogu Ivaniću koji postiže novi gol.

Nije Zvezda stala, Pavkov je odložio loptu u skoku, Nikolić je sačekao pravi trenutak i šutirao, pogodio je za 3:1, igrao se 55. minut.

Deset minuta kasnije novi gol u mreži Zlatibora, jasno je bilo ko će pobediti u tim trenucima, Gavrić je bio strelac za ogromnih 4:1.

Kada je Kanga ušetao u mrežu sa loptom u 68. minutu mnogi su videli još veću katastrofu Zlatibora, već su tada primili pet golova za 23 minuta... Lambulić je dobio crveni karton u 74. minutu kada je kao poslednji igrač odbrane zaustavio Falćinelija, a Kanga je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Crvena zvezda je stigla i do šestog gola, strelac je bio Milan Pavkov u 85. minutu utakmice, a ekipa Dejana Stankovića je ozbiljan pretendent da bude najefikasniji tim u Evropi ove sezone.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

85. minut - GOOOOOOOOOL 6:1, Pavkov! Falćineli je promašio a u nastavku akcije Ivanić i Pavkov su se najbolje snašli i šesti put zatresli mrežu

75. minut - Kanga je iz slobodnog udarca pogodio prečku

74. minut - Zbog obaranja Falćinelija, koji je sam krenuo ka golu, Lambulić je dobio direktan crveni karton

70. minut - GOOOOOL 5:1 - Kanga! Svaki napad Crvene zvezde u nastavku prilika je za gol

67. minut - GOOOOL 4:1, Gavrić! Ivanić je sada asistirao

55. minut - GOOOL 3:1, Nikolić! Duža akcija i veoma precizan udarac Veljak Nikolića

54. minut - Dobra prilika za Zlatibor, ali nema gola

49. minut - GOOOOOOOOOOOL 2:1 - Ivanić! Gajić je centrirao sa leve strane, a Pavkov je bio najviši u skoku. Golman Čubraković je intervenisao, a lopta se odbila na pet metara do Mirka Ivanića kome nije bilo teško da zatrese mrežu

47. minut - GOOOOOOOOOOL 1:1. Ivanić! Odlično je vezista Zvezde šutirao desnom nogom sa ivice kaznenog i upisao svoj 14. pogodak u Superligi ove sezone

46. minut - Utakmica je nastavljena prilikom za Ivanića

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Ponovo je Zlatibor otvorio dobru kontru, na kraju faul Falčinelija u opasnoj zoni. Šutirao je Vukić, lopta od živog zida odlazi u korner. Pkušao je glavom Lambulić, ali neprecizno 41. minut - Imao je dosta problema Dijego Falčineli da dođe do situacije za postizanje gola. Sada je umalo uspeo, ali mu je pobegla lopta u poslednjem trenutku

35. minut - Pokušao je Sanogo iz daljine, ali neprecizno. Dodatno ga je omeo Bogićević uklizavanjem 33. minut - Ben pokušao, ali ponovo odlični Lambulić blokira

30. minut: Sjajno je Gavić izbacio Jezdimirovaća, ostavio je loptu gotovo na tacni Nikoliću, koji sa ivice peterca prebacuje gostujući gol

26. minut - GOOOOOOOOOL 0:1 Vukić! Dašić je vratio loptu saigraču, a ovaj šutirao iz mesta, Popović je ostao nemoćan

14. minut - Zvezda napada po krilu, Zlatibor se uspešno brani.

7. minut - Prvi udarac u okvir gola! Pokušao je Gavrić sa oko 30 metara da iznenadi Čubrakovića, ali je udarac bio traljav i golman Zlatibora je lako uhvatio

1. minut / Utakmica je počela

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA Popović – Srnić, Milunović, Degenek, Rodić – Sanogo, Petrović – Ben, Nikolić, Gavrić – Falčineli. Trener: Dejan Stanković.

ZLATIBOR: Čubraković – Jezdimirović, Stamenković, Lambulić, Momčilović – Dašić, Sević – Bogićević, Sudar, Janjić – Vukić. Trener: Predrag Ristanović.

Sastavi

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da je predstojeći meč dobra priprema za finale Kupa Srbije i da očekuje od svojih igrača da nastave sa maksimalnim zalaganjem:

’’Nadam se efikasnoj i otvorenoj utakmici, imamo cilj da se dobro pripremimo i budemo spremni do 25. maja, da svako stigne i da odmori, ali i da odigra onoliko minuta koliko je potrebno da bude u perfektnoj formi za finale Kupa Srbije. Ova godina je bila zaista iscrpljujuća za sve momke, kao i sve nas, tako da i pad koncentracije i sve što je posledica toga je normalno. Sutra očekujem jednu lepu utakmicu za oko. Svaka utakmica je test za sve nas, da li smo dostojni dresa ili nismo, bar ja tako gledam na život u Crvenoj zvezdi, jer je ona ispred svih i niko ne sme da se šali sa ovim dresom i da ga potcenjuje. Alergičan sam na to i prvi sam tu da reagujem, za sada sve ide kako treba, momci daju maksimum, ove sezone su se dali stopostotno i rezultati se vide. Ovo je istorijska godina za Crvenu zvezdu zahvaljujući njima, Evropa, prvenstvo, imamo mogućnost da osvojimo duplu krunu, tako da smo izvukli maksimum iz ove sezone.’’

Meč između Crvene zvezde i Zlatibora igra se sa početkom u 18:45 časova.