PARTIZAN NASTAVIO SERIJU POBEDA: Parni valjak GAZI, Mladost pružila žestok otpor, crno-beli u drugom poluvremenu slomili Lučance!

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost iz Lučana u u utakmici 11. kola Superlige Srbije rezultatom 2:0.

Strelci su bili Natho iz penala u 57. i Zahid u 69. minutu.

Partizan je pritiskao od početka meča, ali nije mogao da probije organizovanu odbranu gostiju.

Najbolju šansu propustio je Saldanja u 5. minutu kada je podigao stativu.

Crno-beli su poveli golom Bibarsa Natha iz jedanaesterca u 58. minutu. Jedanaesterac je dosuđen nakon što je kapiten Mladosti Ivan Milošević oborio Gajasa Zahida u šesnaestercu.

Natho je zaplakao i nije proslavio gol iz poštovanja prema poginulima u ratu u njegovoj domovini Izraelu.

Pobedu Partizana obezbedio je Zahid u 69. minutu, koji je obišao golmana gostiju posle dobrog dodavanja Mateuša Saldanje.

Nakon osme uzastopne pobede Partizan je i dalje prvi na tabeli sa 25 bodova iz devet mečeva.

Mladost na šestom mestu ostala je na 15 bodova.

U ostalim utakmicama Novi Pazar je na svom terenu pobedio Vojvodinu sa 3:1, a Javor je u Ivanjici pobedio Železničar iz Pančeva sa 2:1.

Posle utakmica 11. kola sledi dvonedeljna pauza u šampionatu zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Partizan će igrati u Subotici protiv Spartaka, a Mladost će dočekati Radnički iz Niša.

1 / 9 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta

86. minut - Pokušava Mladost da smanji rezultat i vrati neizvesnost ali bez prave prilike

80. minut - Pokušao je Kalulu sa distance, ali je izblokiran. Potom iz igre izlaze Zahid i Kalulu, na terenu jsu Baždar i Trifunović

74. minut- Dvostruka izmena u Partizanu umesto Saldanje i Kanutea u igri su Šćekić i Nikolić

68. minut - GOOL , 2:0, ZAHID! Sjajna kontra crno-belih, lopta dolazi do Zahida koji obilazi Stamenkovića i rutinski šalje loptu u mrežu

67. minut - Severina je zamenio Natha, prva izmena u Partizanu

65.minut - Partizan nastavlja sa napadima

59. minut - Nova šansa, šutirao je Saldanja glavom, Stamenković je sjajno intervenisao.

57.minut - GOOL 1:0, NATHO! Penal za crno bele nakon faula,Joksimović je oborio Zahida u kaznenom prostoru. Natho siguran sa kreča, lopta u jednu Stamenković u drugi stranu

54. minut - Velika šansa za Mladost nakon kontre, najpre Jovanović sjajno interveniše, a potom Veličković sa pet metara šutira daleko iznad gola. Da je pogodio gledao bi se VAR

51. minut - Sjajna asistencija Natha za Zahida čiji udarac iz idealne pozicije Stamenković brani

49. minut - Dobar pokušaj Natha, Stamenković je bio prinuđen da boksuje loptu

46. minut - Utakmica je nastavljena

Partizan

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za minut

44. minut - Dobar pokušaj Varjačića iz slobodnog udarca, lopta odlazi pored gola

41. minut - Partizan napada i želi gol do kraja poluvremena

37. minut- Zahid je bio u opasnom prodoru, ali se okliznuo u poslednji čas

34. minut - Partizan ponovo pojačava pritisak

30. minut - Dobro su kombinovali igrači Partizana, lopta dolazi do Antića koji oštro šutira ali pored gola

Partizan

27. minut - Partizan pokušava da probije organizovani blok Lučanaca

23. minut- Dobra kontra Mladosti,ali neprecizan centaršut, Jovanović je pustio loptu da ode u gol aut

18. minut - Dobar pokušaj Kanutea, pokušao je volejom, lopta odlazi pored gola.

17. minut - Saldanja se obrukao , pokušao je lob udarcem, iz povoljne situacije

15. minut- Velika inijativa Partizana, serija kornera za crno-bele.

Partizan

10. minut - Mols je dobio prvi žuti karton na meču zbog faula na Nathu

8. minut - Partizan je žestoko napao od starta, gosti polkušavaju da umrtve igru

5. minut- STATIVA! Saldanja je šutirao, ali nije imao sreće

4. minut - Dobar pokušaj Natha, lopta odlazi zamalo preko gola

1. minut - Utakmica je počela

Partizan

Partizan: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Kanute, Belić – Kalulu, Natho, Zahid– Saldanja

Mladost: Stamenković – Varjačić, Milošević, Joksimović, Leković – Tumbasević, Mols – Udovičić, Veličković, Sremčević – Eze

Fudbaleri Partizana dočekuju Mladost iz Lučana u utakmici 11. kola Superlige Srbije.

Partizan je posle 547 dana zauzeo lidersko mesto na tabeli sa 22 boda iz osam mečeva, uz dve utakmice manje.

Mladost je trenutno na šestom mestu sa 15 bodova iz devet mečeva.

Trener PartizanaIgor Duljaj izuzetno poštuje rivala iz Lučana.

"Čeka nas teška utakmica, pogotovo jer dolazi pred reprezentativnu pauzu i iz iskustva znam koliko to ume da bude neugodno. Mladost ima iskustvo, počev od golmana Stamenkovića, preko Miloševića kojeg poznajem još iz Ukrajine, do Tumbasevića. Stižu bez opterećenja u Humsku, nemaju imperativ pobede i to je za njih olakšavajuća okolnost. Uspeli su u prošlom kolu da uzmu bod viceprvaku TSC-u, koji je sinoć odigrao fenomenalno protiv Olimpijakosa. Samim tim su osokoljeni i zato verujem da će doći da se nadigravaju", smatra strateg Partizana.

Igor Duljaj

Duljaj je ponovo pozvao navijače da uprkos bojkotu dođu i pomognu svojim ljubimcima

"Koliko god ljudi da dođe na stadion, nama je potrebna podrška, pogotovo igračima. Stvarno nam navijači puno znače, oni nas uvek poguraju kada ne ide. U poslednjih nekoliko utakmica smo ih dovodili do stresa, gubili smo, pa okretali... Nadam se da će sutra ipak da bude drugačije. Nema opuštanja, maksimalno smo koncentrisani. Naš cilj je da osvojimo tri boda i to je jasno. Po tradiciji su Lučani uvek neugodan rival za nas, daju veliki broj golova iz prekida, odlično igraju glavom i moramo da pazimo na to. Najvažnije je kako ćemo mi da uđemo u meč, da dobro otvorimo.