SVEMIRSKI FUDBAL U LIGI ŠAMPIONA - APSOLUTNI SPEKTAKL: Potpuno LUDILO u Madridu i Londonu - jedva čekamo REVANŠE!
Foto: pressinphoto / ddp USA / Profimedia, Senis / Cebolla / ALFAQUI / Newscom / Profimedia, Sports Press Photo / ddp USA / Profimedia, Ian Kington / AFP / Profimedia, Will Palmer/SPP/ATP Images/Shutt / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gledali smo dva spektakularna duela.

Oba su završena nerešenim rezultatom.

Real Madrid - Mančester Siti 3:3

Arsenal - Bajern Minhen 2:2

U Madridu Siti je poveo već u drugom minutu golom Bernarda Silve iz slobodnog udarca.

Real ekspresno preokrenuo preko Kamavinge u 12. i Rodriga u 14. minutu.

Tim rezulatom se otišlo na poluvreme.

Siti je izjednačio u 66. minutu Fil Foden je fantastičnim udarcem zu rašlje matirao nemoćnog Lunjina

Potpuni novi preokret donosi Gvardiol u 70. minutu, a Valverde u 79. minutu iz voleja postiže konačnih 3:3

Arsenal

U Londonu Arsenal je poveo golom Sake u 12. minutu.

Bajern preokrenuo preko Gnabrija u 18 i Kejna u 30. minutu sa penala.

Rezervista Trosar u 76 minutu donosi izjednačenje Arsenal, nakon prelepe akcije. za konačnih 2:2

Sporna situacija dogodila se u u petom minutu nadoknade kada nakon starta Nojera nad Sakom sudija nije pokazaoi belu tačku.

Revanš utakmice na programu su 17.aprila

1 / 9 Foto: Eibner-Pressefoto/Bahho Kara / imago sportfotodienst / Profimedia

Drugo poluvreme:

- Završene su obe utakmice.

90 + 5 minut - LONDON - Arsenal je tražio penal, nakon starta Nojera nad Sakom. Sudija i VAR nisu reagovali uz burne proteste domaćina.

79. minut - MADRID 3:3 - VALVERDE

Potpuna ludnica u Madridu, Real je izjednačio Valverde nakon centaršuta volejom matira Ortegu.

76 - minut - LONDON - 2:2 - TROSAR

Arsenal je krunisao veliku inicijativu, sjajna akcija i realizacija Trosara.

70. minut - MADRID 2:3 - GVARDIOL

Novi neverovatan preokret, Gvardiol postiže sa ivice šesnaesterca treći gol za zvaničnog prvaka Evrope.

66. minut - MADRID - 2:2 - FODEN

Fantastičan gol Fodena, sjajni Englez je šutem sa preko 20 metara ubio pauka u mreži Lunina

56. minut - MADRID

Obostrano otvoren meč, šanse na obe strane, još uvek bez promene rezultata.

56. minut - LONDON

Arsenal žestoko napada u nastavku, Bajern vreba iz kontre da dokusuri domaćina.

46. minut - Nastavljene su utakmice u Madridu i Londonu

1 / 4 Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Prvo poluvreme:

- Završena su prva poluvremena u Madridu i Londonu.

30.minut - LONDON - 1:2 - KEJN

Potpuni preokret Bajerna,opet je Arsenal olako primio gol. Saliba je oborio Sanea u sesnaestercu, Kejn siguran sa penala.

18. minut - LONDON - 1:1 - GNABRI

Bajern je izjednačio u jeku inicijative Arsenala, Musijala je uposlio Gnabrija, a ovaj matirao Raju. Samo minut pre toga Vajt jer imao zicer da duplira prednost "tobdžija"

14. minut - MADRID - 2:1 - RODRIGO

Rodrigo je pobegao kompletnoj odbrani Sitija po levoj strani i, uz dosta sreće, uspeo loptu da sprovede preko gol-crte.

12. minut - MADRID - 1:1 - KAMAVINGA

Šutirao je sa distance Kamavinga, ali je lopta zakačila Rubena Dijaša i promenila pravac.

12. minut - LONDON - 1:0 - SAKA

Akcija Arsenala po desnoj strani, Haverz je uposlio Saku a ovaj sjajnim udarcem u malu mrežu matirao Nojera.

7. minut - LONDON

Prva šansa za Arsenal, šutirao je Martineli sa ivice šesnaesterca, zamalo pored gola Nojera

2. minut - MADRID - 0:1 - BERNARDO SILVA!

Mančester siti je poveo u Madridu. Bernardo Silva je matirao Lunina iz slobodnog udarca na samom startu meča. Čini se da je golman Reala morao bolje da reaguje. Lukavi Portugalac ga je uhvatio na krivoj nozi.

1. minut - Počele su utakmice u Madridu i Londonu.

Real Madrid: Lunin, Karvahal, Čuameni, Ridiger, Mendi, Kamavinga, Kros, Valverde, Belingem, Rodrigo, Vinisijus.

Mančester siti: Ortega, Akanđi, Stouns, Dijaš, Gvardiol, Rodri, Kovačić, Foden, Silva, Griliš, Haland.

Arsenal: Raja, Vajt, Saliba, Gabrijel, Kivior, Žoržinjo, Odegard, Rajs, Saka, Martineli, Haverc.

Bajern Minhen: Nojer, Kimih, De Liht, Dajer, Dejvis, Lajmer, Gorecka, Sane, Musijala, Gnabri, Kejn.

U utorak uveče na programu su prva dva meča četvrtfinala Lige šampiona.

Gledaćemo dva spektakla.

U Madridu Real dočekuje Mančester siti u reprizi dva poslednja polufinala Lige šampiona

U Londonu aktuelni lider Premijer lige Arsenal dočekuje uzdrmani Bajern iz Minhena.

Utakmica koja će svakako privući najviše pažnje jeste duel između najtrofejnijeg kluba u istoriji ovog takmičenja Real Madrida i aktuelnog prvaka Evrope Mančester sitija

Finale pre finala kako ga mnogi sa razlogom nazivaju, u prethodna dva izdanja dva puta su se sastajali, oba puta u polufinalu. Kuriozitet je da je tim koji je pobedio u ovom dvomeču oba puta podizao i "ušati" pehar.

Karlo Anćeloti

"Ovo je neverovatno atraktivan meč. Kvalitet obe ekipe će nam omogućiti da gledamo dobar meč. Mislimo da ćemo biti bolji od Sitija u nekim aspektima, a oni misle da će biti bolji od nas u drugim. Posle 180 minuta ćemo videti ko je bio bolji", rekao je trener Madriđana Karlo Anćeloti.

Pre dve godine uspešniji u dvomeču bio je španski klub, a prošle godine ekipa Pepa Gvardiole je bila dominantna i to je pokazala u revanšu kada je na svom terenu demolirala "Kraljeve" sa 4:0. Pred večerašnji duel u prestonici Španije može se reći da je španski klub blagi favorit pre svega zbog prednosti domaćeg terena i navijača koji će sigurno biti neprijateljski nastrojeni prema Englezima.

U drugom meču večeri, ali ne i manje zanimljivom Arsenal će dočekati Bajern.

"Tobdžijama" dobro ide u prvenstvu i bore se za toliko željenu titulu, a klub iz severnog Londona posle se posle 14 godina plasirao u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Mikel Arteta

Arsenal još boli debakl od od Bajerna u osmini finala Lige šampiona 2017 godine i dva poraza od po 1:5.

Zanimljivo je da je to do ove sezone bilo poslednje učešće "tobdžija" u elitnom takmičenju.

"Imamo veliki zadatak protiv jednog od najuspešnijih klubova u Ligi šampiona. Radujemo se tome. Bajern je vrhunski tim, a ja sam veliki poštovalac Tomasa Tuhela i načina na koji postavlja taktiku. Naučio sam dosta od njega, ali imamo šanse da pobedimo", istakao je trener Arsenala Mikel Arteta.

Kada je reč o Bavarcima, oni su u potpuno drugačijem raspoloženju. U Bundesligi imaju 16 bodova manje od Leverkuzena i gotovo je sigurno da će posle 12 godina dominacije u domaćem prvenstvu titulu predati nekom drugom. Zbog toga nemački klub kao "slamku spasa" sezone vidi najbolje takmičenje Starog kontinenta.

Treneru Tomasu Tuhelu dani su odbrojani i šuška da će več večeras dobiti otkaz ukoliko Bajern izgubi u Londonu.

"Arsenal je trenutno najbolji tim u Premijer ligi, sve statistike to dokazuju. U fantastičnoj su formi. Do sada smo igrali dobro u Ligi šampiona, ostvarili smo minimalni cilj – četvrtfinale. Sve se sada može svesti na malo sreće, možda čak jedna ili dve sudijske odluke mogu uticati na krajnji ishod. Želimo da dođemo do polufinala", rekao je Tuhel.

Revanš mečevi na programu su 17. aprila.

Mečevi u Madridu i Londonu počinju u 21 čas.