(VIDEO) UBITAČAN START REALA: Het-trik Ronalda, Juve šokirao Siti u Mančesteru

Najvažnija sporedna stvar na svetu

Portugalac postigao tri pogotka u pobedi Kraljevskog kluba 4:0 protiv Šahtjora
1 / 4 Foto: Reuters

Posle nešto više od tri meseca pauze ljubitelji fudbala dočekali su i taj dan, upisan crvenim slovima u kalendar. Počela je Liga šampiona.

Fudbaleri Real Madrida, Sevilje i Atletika zabeležili su sigurne pobede, a Juventus je u gostima iznenadio Mančester Siti, u večerašnjim utakmicama prvog kola Lige šampiona.

Real je na Santjago Bernabeu slavio protiv Šahtjora iz Donjecka ubedljivo sa 4:0, Sevilja je, takođe kod kuće, postigla gol manje u susretu sa Borusijom Menhengladbah (3:0), dok je Atletiko Madrid u Istanbulu već u prvom poluvremenu osigurao trijumf nad domaćim Galatasarajem (2:0).

Juventus je u Mančesteru gubio autogolom Kjelinija, ali je u završnici uspeo da napravi preokret i slavi protiv domaćeg Sitija (2:1).

Rezultati:

A grupa: Pari Sen Žermen - Malme 2:0 (Di Marija 4, Kavani 61) Real Madrid - Šahtjor Donjeck 4:0 (Benzema 30, Ronaldo 55. penal, 63. penal) Tabela: Real Madrid i PSŽ po 3 boda, Malme i Šahtjor 0.

B grupa: Volfsburg - CSKA Moskva 1:0 (Draksler 40) PSV Ajndhoven - Mančester Junajted 2:1 (Moreno 45+2, Narsing 57 - Depaj 41) Tabela: PSV i Volfsburg po 3, Mančester Junajted i CSKA 0.

C grupa: Galatasaraj - Atletiko Madrid 0:2 (Grizman 18, 25) Benfika - Astana 2:0 (Gaitan 51, Mitroglu 62) Tabela: Atletiko i Benfika po 3, Galatasaraj i Astana 0.

D grupa: Mančester Siti - Juventus 1:2 (Kjelini 57. autogol - Mandžukić 70, Morata 81) Sevilja - Borusija Menhengladbah 3:0 (Gameiro 47. penal, Banega 66. penal, Konopljanka 84) Tabela: Sevilja i Juventus po 3, Mančester Siti i Borusija 0.

Sutra se sastaju Bajer Leverkuzen - BATE Borisov, Roma - Barselona (E grupa), Dinamo Zagreb - Arsenal, Olimpijakos - Bajern Minhen (F), Dinamo Kijev - Porto, Čelsi - Makabi Tel Aviv (G), Valensija - Zenit i Gent - Olimpik Lion (H).

REZULTATI

Grupa A20.45 PSŽ - Malme 2:0 (1:0)(Di Marija 4, Kavani 61)20.45 Real Madrid - Šahtjor 4:0 (1:0)(Benzema 30, Ronaldo 55p, Ronaldo 63p, 81)Grupa B20.45 Volfzburg - CSKA Moskva 1:0 (1:0)(Dreksler 40)20.45 PSV - Mančester junajted 2:1 (1:1)(Moreno 45+2, Narsing 57 - Depaj 41)Grupa C20.45 Galatasaraj - Atletiko Madrid 0:2 (0:2)(Grizman 18, 25)20.45 Benfika - Astana 2:0 (0:0)(Gaitano 54, Mitroglu 62)Grupa D20.45 Mančester siti - Juventus 1:2 (0:0)(Kompani 57 - Mandžukić 70, Morata 81)20.45 Sevilja - Borusija Menhengladbah 2:0 (0:0)(Ganeiro 47p, Benega 66p))

22:25 - Sevilja je obezbedila pobedu protiv BorusijeSevilja od 84. minuta vodi sa 3:0 protiv Borusije iz Menhengladbaha. Autogol je postigao Soner.

22:23 - Juve preokreće rezultat u MančesteruGolom Morate od 81. minuta Juventus vodi protiv Sitija u Mančesteru sa 2:1.

22:22 - Het-trik RonaldaOd 81. minuta Real vodi sa 4:0. Portugala je postigao treći gol na ovom meču.

22:11 - Juventus izjednačio u MančesteruGolom Mandžukića Juventus je u 70. minutu izjednačio protiv Sitija u Mančesteru.

22:07 - Sevilja duplirala vođstvoGolom Benege iz penala u 66. minutu Sevilja vodi protiv Borusije sa 2:0.

22:06 - Šahtjor pred katastrofom u MadriduDrugi gol Ronalda, ponovo iz penala, za vođstvo Reala 3:0 od 63. minuta.

22:05 - PSV preokrenuo rezultat protiv JunajtedaGolom Narsinga PSV je potpuno preokrenuo rezultat protiv Mančester junajteda u 57. minutu.

22:04 - Benfika vodi sa 2:0Mitroglu je strelac za Benfiku koja od 62. minuta vodi sa 2:0.

22:03 - Kavani duplirao vođstvo PSŽ-aPari Sen Žermen od 61. minuta vodi sa 2:0. Prelepo je prethodno Ibrahimović asistirao.

21:59 - Siti vodi u derbiju dana protiv JuventusaGolom Vinsena Kompanija Siti od 57. minuta vodi protiv aktuelnog vicešampiona Lige šampiona.

21:56 - Ronaldo duplirao vođstvo RealaGolom iz penala u 55. minutu Real je duiplirao vođstvo protiv Šahtjora.

21:54 - Benfika vodi protiv AstaneGolom Gaitana od 54. minuta Benfika vodi protiv ekipe iz Kazahstana.

21:54 - Ganeiro promašio penalNeverovatna situacija u Sevilji, domaćin je u dva minuta dobio dva penala, ali Ganeiro nije uspeo da iskoristi i drugi.

21:52 - Prvi gol u drugom poluvremenu viđen u SeviljiSevilja je povela protiv Borusije iz Menhengladbaha golom Ganeira iz penala.

21:45 - Počela su druga poluvremena prve večeri Lige šampiona

21:31 - PSV izjednačio protiv JunajtedaMoreno u drugom minutu zaustavnog vremena donosi izjednačenje Filipsovcima. Lopta je na putu do mreže zakačila Denija Blinda i promenila pravac.

21:26 - Mančester junajted vodi u Ajndhovenu protiv PSVDepaj je doveo Crvene đavole u vođstvo na Filips areni golom u 41. minutu. Neverovatan prodor Depaja i pogodak.

21:25 - Volsburg vodi protiv CSKAGolom Drekslera u 40. minutu Volfsburg je poveo protiv CSKA.

21:17 - Real vodi protiv ŠahtjoraGolom Benzeme Real od 30. minuta vodi sa 1:0 na Santjago Bernabeu. Golu Francuza prethodio je veliki nesporazum u odbrani Ukrajinaca.

21:11 - Grizman teroriše GalatasarajNapadač Atletika iz Madrida postigao je i drugi pogodak za svoj tim. Galatasaraj - Atletiko Madrid 0:2. Grizman je pogodio nakon centaršuta sa desne strane i greške golmana domaćih Muslere koji je pošao na loptu pa stao.

21:03 - Atletiko Madrid vodi u Istanbulu protiv GalatasarajaAntoan Grizman doveo je u vođstvo španski tim u Istanbulu u 18. minutu.

20:54 - Ovo su strelci najbržih golova poslednjih godina u Ligi šampiona

20:49 - Di Marija strelac prvog gola u Ligi šampionaFudbaleri PSŽ-a poveli su protiv Malmea golom Anhela Di Marije u 4. minutu.

20:45 - Počela je nova sezona Lige šampiona. Uživajte

20:09 - Đurđić napada PSŽ u Parizu

20:00 - Zlatan se vraća na teren i to protiv kluba u kome je ponikao

19:54 - "Srpska" Astana počinje sa Erićem i Maksimovićem u startnoj postavi

19:45 - Liga šampiona najavljuje utakmice sa fotografijom Baneta Ivanovića

19:43 - Srpski zet Bastijan Švajnštajger biće starter u ekipi Mančester junajteda

19:41 - Kolarov će biti starter u timu Mančester sitija protiv Juventusa

19:36 - Astana iz Kazahstana ima simpatije mnogih iz Srbije, a ujedno je klub koji će proputovati najviše kilometara u LŠ. Do Lisabona na megdan Benfiki morali su da pređu 6.000 kilometara

19:33 - Interesantno će biti u Ajndhovenu, gde gostuje Mančester junajted

19:26 - Jedini srpski trener u Ligi šampiona radostan zbog odlaska u London

18:56 - Titulu brani Barselona koja je u finalu bila bolja od Juventusa

18:24 - U koliko sati počinje Liga šampiona?

18:23 - Srpski internacionalci u Ligi šampiona

Grupa A: Nikola Đurđić (Malme), Vladimir Rodić (Malme).Grupa B: Zoran Tošić (CSKA Moskva).Grupa C: Ljubomir Fejsa (Benfika), Nemanja Maksimović (Astana), Nenad Erić (Astana).Grupa D: Aleksandar Kolarov (Mančester siti).Grupa E: Filip Mladenović (BATE), Nemanja Milunović (BATE), Aleksandar Jevtić (BATE).Grupa F: Luka Milivojević (Olimpijakos), Saša Zdjelar (Olimpijakos).Grupa G: Branislav Ivanović (Čelsi), Nemanja Matić (Čelsi), Radosav Petrović (Dinamo Kijev), Slaviša Jokanović (Makabi), Nikola Mitrović (Makabi), Predrag Rajković (Makabi).Grupa H: Marko Poletanović (Gent), Uroš Vitas (Gent), Stefan Mitrović (Gent), Milan Biševac (Lion).18:21 - Liga šampiona, prvo koloUtorak:Grupa A20.45 PSŽ - Malme20.45 Real Madrid - ŠahtjorGrupa B20.45 Volfzburg - CSKA Moskva20.45 PSV - Mančester junajtedGrupa C20.45 Galatasaraj - Atletiko Madrid20.45 Benfika - AstanaGrupa D20.45 Mančester siti - Juventus20.45 Sevilja - Borusija MenhengladbahSreda:Grupa E20.45 Leverkuzen - BATE Borisov20.45 Roma - BarselonaGrupa F20.45 Dinamo Zagreb - Arsenal20.45 Olimpijakos - Bajern MinhenGrupa G20.45 Dinamo Kijev - Porto20.45 Čelsi - MakabiGrupa H20.45 Valensija - Zenit20.45 Gent - Lion

Takmičenje u kome učestuju zvanično najbolji klubovi Evrope, njih 32, počinje utakmicama u grupama A, B, C i D. Dan kasnije startuju oni iz grupa E, F, G i H.

Titulu šampiona brani Barselona, koja je u finalu slavila protiv Juventusa sa 3:1 u utakmici odigranoj u Berlinu 6. juna. Možda simbolično, ali španski gigant novu sezonu počinje protiv ekipe iz Italije, ovog puta Rome.

Liga šampiona nije primamljiva samo zbog fudbalskog kvaliteta timova koji učestvuju. Sve ono što prati ovo takmičenje, marketing, zabava, dovedeni su gotovo do savršenstva, a sve zarad centra modernog fudbala - novca.

Svaki od 32 učesnika već u startu je zaradio 12 miliona evra, a povećanje sume zavisi od rezultata, sponzora, televizijskih prava. Svaki bod u grupnoj fazi donosi novih 500.000 evra.

Kao ni prethodnih godini ni ove nećemo gledati neki srpski klub u ovom takmičenju. Partizan je pao na poslednjoj stepenici, pa mora da se zadovolji utešnim takmičenjem, Ligom Evrope.

Ipak, ljubitelji fudbala u Srbiji imaće za koga da navijaju, jer prema sadašnjim sastavima u Ligi šampiona nastupaju jedan trener i 21 fudbaler.