IGOKEA RAZBILA ŠAMPIONA: Crvena zvezda u Laktašima doživela prvi poraz u regionalnoj ligi VIDEO

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde poraeženi su u trećem kolu regionalne ABA lige oid Igokee u Laktašima (75:68).

To je prvi poraz za šampiona ABA lige u novoj sezoni i drugi trijumf tima iz Laktaša.

Zvezda je u prvih 20. minuta ubacila samo jedan šut van reketa nije imala slobodno bacanje, promašila je svih deset trojki uz devet izgubljenih lopti, pa ne čudi što je početkom drugog poluvrmena bila u zaostatku od 23 poena.

Agresivnom odbranom tim trenera Radonjića je došao na pet poena zaostatka, ali je Igokea uspela da odbije taj napad i ostvari vredan trijumf.

Probleme Crvenoj zvezdi, posebno u poslednjoj četvrtini, stvarao je njihov bivši košarkaš Aleksa Radanov koji je bio silno motivisan da se dokaže nekadašnjem poslodavcu.

Na dva minuta do kraja bilo je jasno. Zvezda nije imala snage da se vrati, Igokea je pogađala odlično u tranziciji i ni Kalinić koji je uhvatio ritam nije mogao da im pomogne.

Upravo je Kalinić bio najefikasniji igrač Crvene zvezde na ovoj utakmici sa 16 poena. Igokea je imala sjajan trio u vidu Volera 15, Starksa 14 i Radanova 14 uz 7 skokova.

Četvrta četvrtina

40. minut 68:75 - Kraj utakmice

Igokea je prvi tim ove sezone, koji će protiv Zvezde ubaciti više od 72 poena

38. minut 58:69 - Kalinić pogađa trojku sa faulom Zvezda u jednom napadu postiće 4 poena

37. minut 53:67 - Igokea je odbila nalet gostiju Starks i Radanov vode domaće ka trijumfu

36. minut 53:64 - Važan koš Radanova

36. minut 53:62 - Ivanović je pogodio oba bacanja

36. minut 51:62 - Voler pogađa posle skoka u napadu

35. minut 51:60 - Starks pogađa treću trojku iz isto toliko pokušaja

33. minut 51:56 - Poeni Luke Mitrovića pod faulom

33. minut 49:56 - Trojka Ivanovića

Igokea je u dosadašnjem toku meča promašila tri zakucavanja, jedno Ilić i dva Tanasković

32. minut 45:56 - Robinson pogađa

31. minut 45:54 - Ivanović je izbio loptu Starksu koji je potom napravio nesportskiu ličnu grešku, bek Zvezde je pogodio jedno od prva dva bacanja gostiju na meču

29. minut 44:54 - Pogodili su Ivanović sa jedne i Radanov sa druge strane

28. minut 42:52 - Talić je pogodio jedno bacanje

28. minut 42:51 - Pogodio je Kalinić sa poludistance

27. minut 40:51 - Trojka Simonovića

27. minut 37:51 - Šest poena u seriji Luke Mitrovića, teraju trenera Bajića na minut odmora

26. minut 33:51 - Trojka Jošila, posle dva promašaja

25. minut 33:48 - Lep potez i poeni Luke Mitrovića

24. mimnut 31:47 - Volters nastavlja seriju Zvezde, ima osam poena

23. minut 29:47 - Kalinić je energetski najbolji igrač Zvezde na startu drugog poluvremena, pogodio je trojku, a zatim asistirao Kuzmiću za zakucavanje

22. minut 27:45 - Zvezda je pogodila prvu trojku! Precizan je bio Kalinić

21. minut 24:45 - Zvezda i dalje poene postiće iz reketa i to posle skoka Kuzmića u napadu

Treća četvrtina

Zvezda je ubacila samo jedan šut van reketa za čitavo poluvreme, nije imala slobodno bacanje, promašila je svih deset trojki uz devet izgubljenih lopti

Nejt Volters ž

20. minut 22:44 - Zvezda će ocvo poluvreme želeti odmah da zaboravi

20. minut 22:42 - Trojka Volera, šesta za domaće

19. minut 22:39 - Posle dva skoka u napadu Zvezda je košem Voltersa pogodila prvi šut sa distance

19. minut 20:39 - Zakucavanje Dalibora Ilića

18. minut 20:37 - Ekipa Crvene zvezde ne može da odgovori na energiju i napadačku igru domaćih

17. minut 18:32 - Igokea ima maksimalnih 14 poena prednosti

15. minut 18:27 - Zvezda teško poentira u drugom kvartalu, a sve poene na meču postigla je iz reketa

13. minut 16:25 - Radonjić pokušava da nađe postavu, koja će napraviti preokret, odbrana Igokee pravi velike probleme

Druga četvrtina

10. minut 14:21 - Zvezda nema šut sa distance, dok je Igokea progodila tri trojke i to je osnovna razlika

9. minut 12:19 - Trojka Dalibora Ilića

8. minut 12:16 - Zvezda je zaostatak od 10 poena svela na samo četiri mini serijom 6:0

7. minut 8:16 - Igokea je daleko agresivnija na početku utakmice

6. minut 6:14 - Jošilo je rampom zaustavio polaganje Davidovca, na drugoj strani Starks je pogodio trojku, pa je Radonjim rimoran da igru prekine minutom odmora

4. minut 6:9 - Igokea je šuterski dobro počela raspoloženi su Amerikanci u domaćem timu

1. minut 2:2 - Voler je pogodio prve poene za domaće

1. minut 2:0 - Lep prodor Kalinića za prve poene na ,meču

Prva četvrtina

Zvezda je u prva dva kola savladala Split i Budućnost, a Igokea je posle pobede nad čačanskim Borcem poražena na gostovanju FMP-u.

Dva tima u Republici Srpskoj često igraju neizvesne mečeve, na šta je upozorio i trener branioca titule Dejan Radonjić.

- Ritam utakmica je žestok, nemamo vremena za bilo kakav osvrt ka Makabiju, već odmah moramo da se okrenemo Igokei. Prošle sezone smo izgubili oba meča u Laktašima i to vrlo ubedljivo, a imali smo i vrlo interesantne dvoboje u polufinalu ABA lige. Ekipa kolege Bajića je krenula dobro, očekuju se dobre stvari od njih i ove sezone. Na nama je da iskontrolišemo kvalitet i dobre stvari ekipe Igoke, time ujedno i ovaj meč.

Dejan Radonjić

Trener Igokee Dragan Bajić imao je opširnmo izlaganje.

„U samom uvodu moram kažem, da će ovo biti još jedan lep praznik košarke u Laktašima. Poslije PAOK-a u goste nam dolazi aktuelni šampion ABA lige i učesnik Evrolige tim Crvene zvezde, koji je sigurno tim koji ima velike simpatije na ovim prostorima i nadam se da će dvorana biti ispunjena.

Ono što moram da kažem kada je u pitanju Crvena zvezda, gleadajući njihovog trenera i filozofiju igre tako su i selektirali tim. Tu je dosta igrača koje on poznaje već duži period i neki igrači koji su se vratili, a koji su radili s njim. Ono što stvarno moram da istaknem da Zvezda u otvaranju sezone, da ne spominjem kroz kakve su probleme prolazili u proteklom periodu, igra stvarno sjajnu košarku. Pogotovo moram da istaknem deo koji ja obožavam kada je u pitanju njihova igra, to je stvarno ogromna čvrstina kada je odbrana u pitanju. Defanzivni zadaci se odrađuju na najvišem nivou. Samim tim iz dobre odbrane i taj napad dosta dobro funkcioniše. Mogli smo da vidimo kako su bili dominantni protiv jednog kvalitetnog protivnika kao što je Makabi, i ono što ja mislim u ovom momentu da je početak sezone da je Zvezda sigurno najkvalitetniji tim u ligi, gledajući roster i same igre koje pružaju na parketu.

Što se nas tiče, pokušali smo koliko - toliko da se odmorimo od naporne i zahtjevne utakmice s PPAOK-om i da se spremimo za utakmicu protiv Crvene zvzede. Iz mog ugla gledano, po pozicijama igrača, sigurno će me razumeti, da ja kao trener nemam ni na jednoj poziciju nekakvu prednost sa koje bih mogao da zapretim ekipi Crvene zvezde.

Dragan Bajić, Igokea

Međutim ono što sam rekao igračima, ja kao trener sa belom zastavom sa ovim timom neću izaći ni pred jednu ekipu i tako će biti i protiv Crvene zvezde. Pokušaćemo da damo maksimum od sebe, da pružimo ogroman napor i da se kvalitetnijem protivniku suprotstavimo na što bolji mogući način. Gledajući ovo što sam rekao, ako nam se ukaže i promil, nadam se, nekakve šanse mi ćemo je znati iskoristiti.“