ŠOK! JOŠ JEDNO "SAMOUBISTVO" PARTIZANA! Poraz koji mnogo boli - Parni valjak izgubio dobijen meč, Olimpijakos slavio u PAKLU Arene

EVROLIGA

U utakmici 32. kola Evrolige, košarkaši Partizana izgubili su od Olimpijakosa na svom parketu rezultatom 69:74.

Znali su crno-beli još pre početka meča od kolike je važnosti ova utakmica, i da bi pobeda dosta toga donela, a poraz dodatno zakomplikovao situaciju.

Izabranici Željka Obradovića grčevito se bore za poziciju koja vodi u plej-in, do kraja sezone nije ostalo još mnogo, te im je svaka pobeda od presudnog značaja.

Crno-beli su maksimalno motivisano ušli u meč, sve je krenulo po planu, skok su kontrolisani, šut ih je služio kako treba, dok su gosti delovali izgubljeno na parketu. Uspeli su u prvoj četvrtini da košarkaši Partizana dođu i na +9, ali se Olimpijakos konsolidovao i vratio u igru.

U drugoj četvrtini usledile su neshvatljive greške košarkaša Partizana, suprotno od svega viđenog u prvoj deonici. Lepe košarke nije bilo, koncentracija je popustila, igrači Željka Obradovića su olako gubili lopte, ali na njihovu sreću gosti to nisu kaznili, te je usledila rezultatska klackalica u nastavku.

Uspeli su igrači Partizana da se nekako dovedu u red, i ponovo zaigraju kako treba u napadu, dok gostima ništa nije polazilo za rukom, pa je Parni valjak posle prvog poluvremena ponovo imao lepu prednost (40:32).

Nastavili su crno-beli u istom ritmu, pa su i u trećoj četvrtini održavali prednost, a pred ulazak u poslednji kvartal igrači Partizana imali su velikih +13.

1 / 12 Foto: Starsport©

Ipak, ta prednost se veoma lako istopila, pošto su Grci napravili seriju od 12:0 na početku poslednje deonice, što je šokiralo sve u Areni, a crno-belima nije prvi put da to sebi dozvoljavaju.

Igra Partizana se tada potpuno raspala, dok su gosti to iskoristili i lako se vratili u meč.

Uspeli su igrači Partizana da sami sebi zakomplikuju situaciju, i ispuste veliku prednost i potpunu kontrolu, pa da unesu nepotrebnu neizvesnost u samoj završnici.

Katastrofalne greške su se nastavile, Obradović je besneo, ali uzalud... Grci su u jednom momentu i poveli sa 64:61, a tada je na scenu stupio Panter koji je važnim poenim uspeo ponovo da donese prednost svom timu.

Ipak, usledila je nova rezultatska klackalica, nova drama iz koje je grčki tim izašao kao pobednik, što je šokiralo više od 20.000 navijača u Štark Areni, s ozbzirom da je Partizan imao "dobijen" meč i sve u svojim rukama!

Najdžel Vilijams-Gos je bio najbolji u pobedničkom timu sa 17 poena, dok je Kostas Papanikolau dodao 13 poena. Na drugoj strani istakao se Kevin Panter sa 19 poena, a Frenk Kaminski završio meč sa 14 poena.

Uživo,

Partizan - Olimpijakos: 69:74

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Drama u Areni! Kaminski poentira za izjednačenje! 69:69 Laki poeni za Olimpijakos, pa Lorenzakis pogađa dva slobodna bacanja za +4 Panter promašuje trojku, pa Fal postiže jedno bacanje 69:74

39. minut - Nova greška košarkaša Partizana, Grci ponovo vode 65:66 Doužer postiže nove poene 67:68

38. minut - Panter postiže veoma bitne poene za Partizan 65:64

Žoc, Željko Obradović

37. minut - Još jedna katastrofalna greška igrača Partizana, Olimpijakos vodi 61:62 Sada i Doužer greši, pa Papanikolau poentira u kontri 61:64 Panter pogađa dva slobodna bacanja 63.64

36. minut - Gos poentira iz teške situacije, on na svom kontu ima 15 poena 61:60

35. minut - Ponitka prekida seriju gostujućeg tima 61:58

34. minut - Neverovatno je šta rade košarkaši Partizana... Još uvek nisu postigli poen u poslednjoj deonici, sada Vokap poentira pod faulom

Partizan, Olimpijakos, Džejms Naneli

33. minut - Gos postiže tešku trojku preko ruke, istopila se velika prednost Parnog valjka

32. minut - Greška Doužera, pa poeni Papanikolaua u kontri, Željko Obradović je odmah zatražio tajm-aut 59:50 Gosti prave seriju 6:0, ovo nikako ne valja

31. minut - Laki poeni za Vokapa na otvaranju poslednje deonice 59:48

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Kaminski poentira posle asistencije Doužera u poslednjim trenucima treće deonice 59:46

29. minut - Gos cepa mrežicu iz velike udaljenosti u poslednjim sekundama napada 54:44 Panter na drugoj strani odgovara na isti način, ponovo je +13 za Parni valjak

28. minut - Kenan postiže trojku na drugoj strani i smanjuje na 52:41 Sjajna kontra Partizana, i lak pogodak Pantera sa poludistance 54:41

27. minut - Sjajan prodor Doužera i laki poeni za njega, crno-beli vode 52:38

26. minut - Panter pogađa dva slobodna bacanja 48:38 Sjajno zakucavanje Kabokla za +12

25. minut - Novi poeni za Kaminskog, crno-beli imaju dvocifrenu prednost 46:36

Partizan, Olimpijakos, Mateuš Ponitka

24. minut - Panter je promašio trojku, ali je Kaboklo uspeo da uhvati loptu i lako poentira za +8

23. minut - Kaboklo je uspeo da poentira pod faulom, potom je promašio dodatno slobodno bacanje 42:34

22. minut - Vokap tek sada postiže prve poene na večerašnjoj utakmici 40:34

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Doužer pogađa samo jedno slobodno bacanje 34:30 Ponitka je pogodio četiri slobodna bacanja, pošto je prethodno sviran faul Larencakisu pa nesportska Mekisiku 38:30 Potom i Doužer pogađa dva slobodna bacanja, za +10 Gos probija i poentira u isteku prvog poluvremena

19. minut - Sjajno je Kaminski nadmudrio svoje čuvare u reketu i lako poentirao 33:28

18. minut - Doužer pogađa veoma bitnu trojku u isteku napada, crno-beli ponovo vode 31:28

16. minut - Konačno dobra odbrana Parnog valjka, pa trojka Smailagića u napadu 28:23

15. minut - Nova izgubljena lopta za crno-bele, ovog puta greši Koprivica...

14. minut - Ponovo Panter cepa mrežicu šutem sa poludistance 25:20 Greši Avramović, pa Gos lako poentira u kontri

Partizan, Olimpijakos

13. minut - Rajt pogađa trojku iz ćoška, loša reakcija Parnog valjka u odbrani 23:20

12. minut - Kaminski pogađa prvo, potom promašuje drugo slobodno bacanje 23:17

11. minut - Serija promašaja i jednih i drugih na startu druge deonice

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Raste prednost Partizana, sjajno je Kaminski probio i potom snažno zakucao za +9 Gosti prave seriju 4:0 u kratkom vremenskom roku, te je sada rezultat 22:17

9. minut - Sjajni Panter postiže nove poene, crno-beli imaju +7

8. minut - Kaminski je ostao sam na trojci, i to kažnjava na najbolji mogući način 16:11

7. minut - Sjajno funkcioniše ofanzivni skok Partizana za sada, posle najnovijeg poentirao je Doužer sa poludistance 13:9

6. minut - Kaboklo lako stiže do novih poena, crno-beli vode

5. minut - Piters pogađa u poslednjim sekundama napada, i tom prilikom je fauliran od strane Kabokla, imaće priliku za 2+1. Panter sa mnogo oseća pogađa "flouter" 9:9

- Zvižduci i uvrede za Nikolu Milutinova!

4. minut - Kaminski je promašio trojku, potom je Doužer stigao do ofanzivnog skoka pa asistirao Kaboklu koji nije imao težak zadatak 7:6

3. minut - Ponitka posle sjajnog napada Partizana upisuje svoje prve poene 5:3 Potom još jedna trojka grčkog tima, Olimpijakos vodi +1

2. minut - Papanikolau na drugoj strani pogađa trojku 3:3

1. minut - Kaboklo trojkom otvara večerašnju utakmicu 3:0

Uoči meča:

- Toni Kukoč gleda večerašnji meč Partizana i Olimpijakosa!

- Ovo su sastavi timova za večerašnju utakmicu!

Partizan

- Zek Ledej ipak neće igrati protiv Olimpijakosa!

- Evo ko sudi na večerašnjoj utakmici!

- Specijalne mere obezbeđenja!

- Specijalni gosti!

- Evo ko prenosi meč Partizana i Olimpijakosa!

- Zek Ledej je trenirao pred večerašnju utakmicu!

Prvi ovosezonski duel crno-belih protiv Olimpijakosa, završen je pobedom domaćeg tima u Pireju nakon produžetka.

Uoči večerašnjeg meča, trener Partizana Željko Obradović je rekao:

"Imamo iskustvo utakmice koju smo igrali u prvom delu, pre dosta vremena, ali ona bi trebalo da nam pomogne da znamo kako da igramo protiv Olimpijakosa. Ekipa koja je napravljena za najveće domete, imaju kvalitet i igru koja je prepoznatljiva otkako je Jorgos Barcokas tamo. Očekuje nas posao, da čitamo njihovu odbranu. Biće dosta preuzimanja, biće dosta protoka lopte u napadu. Oni su tim koji igra veoma strpljivo i dosta toga se odigra u samoj završnici napada. Kada to govorim, mislim na izuzetnu realizaciju u poslednje tri-četiri sekunde napada. To znači da ćemo morati da igramo odbranu 24 sekunde i da budemo spremni na to. Tu negde leži ključ utakmice", istakao je Obradović.

Željko Obradović

Krilni centar crno-belih, Alen Smailagić je izjavio:

"Svi znamo kakva je ekipa Olimpijakos. Nama su sve utakmice do kraja važne, moramo ostaviti srce na terenu. Želimo da pobedimo, treniramo za to i svaka utakmica nam bitna, a mi ćemo dati sve od sebe. Nemam šta da kažem na temu što je i ova utakmica rasprodata, to se već očekuje. Ja obožavam ove navijače koji dolaze da nas bodre, želimo da budu tu na svakoj utakmici i da budu naš šesti igrač na terenu", istakao je Smailagić.

Navijači Partizana su dočekali sjajne vesti pred ovaj meč pošto su na treningu mogli da vide Zeka Ledeja.

KK Partizan, Partizan

Ledej nije bio u timu crno-belih neko vreme zbog smrti oca, a u Beograd se vratio u sredu uveče, da bi se u četvrtak ujutru našao na terenu.

Crno-bele do kraja ligaškog dela Evrolige očekuje borba za mesto u plej-inu pošto je moguće da nekoliko ekipa završi sa istim skorom. Partizan je trenutno 11. na tabeli sa 14 pobeda i 17 poraza, koliko imaju i Milano, Valensija i Efes.