(KURIR TV) NEVEROVATAN PREOKRET: Zvezda trojkom Gudurića nadoknadila -20 i došla na korak od titule

Večiti košarkaški derbi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan (87:86), trojkom Marka Gudurića u poslednjoj sekundi, druge utakmice finala plej-ofa, čime je tim trenera Radonjića došao do dve pobede i za titulu mu treba još jedan trijumf

Stefan Jović je imao 13 poena i 7 asistencija, 13 poena su ubacili i Cirbes i Kinzi, a heroj Gudurić 11. Veličković je predvodio crno-bele sa 17 poena i 4 skoka, 18 poena ubacio je Vilson (17 u prvom delu) uz 5 asistencija, dok je Vilijams dodao 13 uz 4 skoka.

Treći meč igra se u utorak od 21 sat, a domaćin će biti Crvena zvezda.

Četvrta četvrtina

40. minut 87:86 - Trojka Gudurića! za pobedu Zvezde

40. minut - 86:84 - Vilson je ubacio jedan pemal

40. minut 85:84 - Cirbes ima dvabacanja, ali sa kluprPartizana skaču jer misle da faula nije bilo. Pogodio je oba

40. minut 85:82 - Džons je pogodio dva bacanja 19 sekundi je ostalo

40. minut 83:82 - Jović je ubacio oba penala (8 od 8) do kraja je 38 sekundi

40. minut 83:80 - Trojka Veličkovića

39. minut - 80:80 - Cirbes sa penala Zvezda je promašila 10 od 33 bacanja

39. minut 80:79 - Gudurić je pogodio jedno od dva bacanja

39. minut - 80:78 - Pogodak Marinkovića za tri poena

39. minut 77:78 - Posle mnogo vremena vodi Zvezda

38. minut 77:74 - Džons je pogodio dva penala

37. minut 75:74 - Jović je prvo lupio bananu, a zatim pogodio dva bacanja

37. minut 75:73 - Težak šut i pogodak Lazića

35. minut 75:70 - Trojkama Lazića i Gudurića Zvezda se vraća i kažnjava period igre Partizana bez koša, koji traje još od trojke Murića u prvom napadu poslednjeg kvartala

31. minut 75:62 - Trojka Murića na startu poslednje deonice

30. minut 72:62 - Kraj treće četvrtine, Partizan uspeva da održi dvocifrenu razliku

28. minut 66:55 - Taman kada se Zvezda približi na jednocifrenu razliku, Novica Veličković izmisli asistenciju ili koš za Partizan

26. minut 60:53 - Zakucavanje Kinsija, Zvezda se vraća

25. minut 59:47 - Vilijams i Kinzi su se malo pokoškali, ali sve je završeno na tome

22. minut 54:42 - Posle trojki Milera i Jovića, Zvezda je malo smanjila prednost Partizana

Treća četvrtina

20. minut 54:37 - Partizan je u prvoj utakmici ubacio 53 poena, a sada za poluvreme 54. To dovoljno govori zašto je razlika ovakva

18. minut 50:30 - Partizan je zaustavio Zvezdu na osam poena za osam minuta druge deonice, a na drugoj strani pogađa sve!

15. minut 41:29 - Vitkovac je fauliran ali je potom dobio tehničku grešku. Mnogo je igrača sa tri faula: Đumić, Vitkovac i Murić sa jedne, Dangubić i Miler sa druge strane

14. minut 35:28 - Veličković ne da Zvezdi da izjednači

11. minut 25:24 - Brutalno zakucavanje Micića za Zvezdinu seriju 8:0. Treći faul Murića

Druga četvrtina

10. minut 25:21 - Trojkama Micića i Milera Zvezda je smanjila zaostatak

8. minut 23:13 - Partizan je odlučan da pokaže da je prvi meč bio samo slab dan

7. minut 14:11 - Partizan je bolje počeo meč, unatno je angažovaniji, uostalom, tako je bilo do polovine druge deonice i u meču pre dva dana

5. minut 8:8 - Zakucavanje Cirbesa

4. minut 6:5 - Partizan vodi na startu Vilijams igra pleja

Prva četvrtina

#partizan

A video posted by BOROVČANIN (@nenadborovcanin) on Jun 5, 2016 at 12:05pm PDT

Dok trener Crvene zvezde Dejan Radonjić od kraja prvog meča, priča, kako je visoka pobeda Crvene zvezde na startu borbe za trofej, opasnost po tim koji trenira, strateg Partizana Aleksandar Džikić podvlači da -31 nije lako zaboraviti i da od crno-belih očekuje adekvatnu rekaciju.

Problem za Partizan, koji će imati većinsku podršku navijača, je i činjenica da će u ovom meču biti lišen pomoći pleja Aleksandra Cvetkovića. Košarkaš koji je ponikao u Crvenoj zvezdi imao je problema sa zadnjom ložom i zbog toga je propustio veći deo prvog meča.