STRAH KRALJEVA: Petarda Reala protiv Almerije u senci povrede Ronalda

Primera

Još se nezna težina povrede zbog koje je Portugalac pre vremena izašao iz igre

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su kao gosti pobedili Almeriju sa 5:0, u 14. kolu španskog prvenstva.

Strelci za Real bili su Kristijano Rolando u trećem, Karim Benzema u 61, Geret Bejl u 72, Isko u 75. i Alvaro Morata u 81. minutu. Ronaldo, kandidat za najboljeg fudbalera sveta ove godine, povredio se u drugom poluvremenu u borbi za loptu s protivničkim igračem, pa ga je u 54. minutu zamenio Hese Rodriges. Još se ne zna ozbiljnost Ronaldove povrede. Ubedljivu pobedu zabeležila je Barselona, koja je na svom terenu deklasirala Granadu sa 4:0, dok su meč pun preokreta odigrali Real Sosijedad i Selta - 4:3.

Rezultati i strelci 14. kola:Almerija - Real Madrid 0:5 (Ronaldo 3, Benzema 61, Bejl 72, Isko 75, Morata 81)

Barselona - Granada 4:0 (Inijesta 20. penal, Fabregas 40. penal, Sančez 71, Pedro 90)Real Sosijedad - Selta 4:3 (Vela 6, 61, 78, 83 - Rafinja 23, 57, Lopez 28)