IGRAĆE ZA NOVAKOVO 1. MESTO: Lajović u osmini finala RG čeka Nadala

Dušan nastavlja bajku u Parizu

Lajović je do najvećeg uspeha u karijeri stigao trijumfom nad 75. igračem sveta Amerikancem Džekom Sokom rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 7:5, 6:3

PARIZ - Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala drugog gren slem turnira sezone, Rolan Garosa.Lajović je do najvećeg uspeha u karijeri stigao trijumfom nad 75. igračem sveta Amerikancem Džekom Sokom rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 7:5, 6:3. Srpski teniser, koji se trenutno nalazi na 83. mestu ATP liste, igraće u osmini finala protiv najboljeg tenisera sveta Rafaela Nadala koji je eliminisao Argentinca Leonarda Majera sa 6:2, 7:5, 6:2.Lajović se Parizu po prvi put u karijeri plasirao u osminu finala jednog gren slema. On je u drugoj rundi savladao Estonca Jirgena Zopa (6:2, 6:4, 6:4), dok je na startu takmičenja eliminisao Argentinca Federika Delbonisa sa (6:3, 6:2, 6:3). Srpski teniser je do osmine finala stigao bez izgubljenog seta.Lajović je napravio u petom gemu prvog seta brejk i poveo sa 3:2, a potom je prednost sačuvao i poveo s 1:0. Amerikanac u osmom gemu drugog seta nije uspeo da iskoristi tri brejk lopte, a u 10. gemu dve, a Lajović je tada izjednačio na 5:5. Srpski teniser je nakon toga vezao dva gema i poveo sa 2:0 u setovima. Na početku trećeg seta teniseri su razmenili brejkove, bolje se snašao Lajović i poveo je sa 3:1. On je do kraja sačuvao prednost, a u poslednjem devetom gemu oduzeo je servis protivnku i ostvario zasluženu pobedu.

TOK MEČALajović je već na startu trećeg seta napravio brejk. Međutim, Lajović je serijom grešaka dozvolio Soku da uzvrati ribrejkom. Međutim, to nije obeshrabrilo srpskog tenisera koji je iskoristio ukazanu šansu u narednom gemu i napravio novi brejk. Lajović je osvajanjem gema potvrdio brejk i poveo 3:1. Srpski teniser je nastavio sa dobrom igrom i pri vođstvu od 4:2 imao je prilike da napravi novi brejk, ali je Amerikanac uspeo da smanji na 4:3. Sok je potom zatražio medicinski tajm-aut. U nastavku meča Lajović je bez problema osvojio još dva gema i stigao do velike pobede i najvećeg uspeha u karijeri.III setU prva četiri gema drugog seta nije bilo prilika za brejk. Oba tenisera su sigurno servirala i osvajala gemove. I u naredna dva gema nije bilo prilika za brejk. Velika borba je viđena u sedmom gemu na servis Soka. Lajović je imao brejk loptu, ali je Sok sigurnim servisom uspeo da se izvuče. Amerikanac je u narednom gemu stigao do prve brejk lopte. Lajović je spasao tri brejk lopte i uspeo da izjednači na 4:4 u drugom setu. Sok je poveo 5:4, a onda je propustio dve vezane set lopte da stigne do izjednačenja. Srpski teniser je sigurnim servisom uspeo da se izvuče i da izjednači na 5:5. Lajović je napravio brejk, a onda je servirao za 2:0 u setovima. Amerikanac je ponovo imao dve vezane brejk lopte, ali je Srbin sigurnim servisom uspeo da se izvuče i da drugi set dobije s 7:5.

Džek Sok
Džek Sok

II setU prva četiri gema prvog seta nije bilo prilika za brejk. Sok je odličnim servisima uspeo da osvoji prva dva gema na svoj servis, kao i Lajović. Srpski teniser je u petom gemu napravio brejk i došao do vođstva od 3:2. Lajović je potom potvrdio brejk, a onda je sigurnom igrom držao prednost i zasluženo je dobio prvi set s 6:4.I set