OČERUPALI PETLOVE: Orlovi deklasirali Francusku

Evrobasket

Košarkaši Srbije, bolji od Francuske i prvi u grupi, a rival u borbi za polufinale biće četvrti tim grupe “F” koja se završava u ponedeljak uveče

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Francusku (77:65) u poslednjoj utakmice četvrtfinalne “E” grupe na Evrobasketu u Sloveniji i kao prva će među osam najboljih ekipa na kontinentu, a rival u borbi za polufinale će joj biti četvrti tim grupe “F” koja se završava u ponedeljak uveče.

Izabranici selektora Dušana Ivkovića, koji su ovaj meč igrali bez pomoći povređenog pleja Stefana Markovića I Raška Katića (nije ulazio), odlično su počeli. Najviše zahvaljujući raspoloženom kapitenu Krstiću, koji je na jednoj strani pogađao, a na drugoj u problem uvukao Ažansa i Lovernja naša selekcija je polovinom prve deonice vodila 17:11, da bi posle koša De Koloa u poslednjoj sekundi rezultat je nakon deset minuta bio 19:17.

Druga četvrtina počela je nervozno na obe strane. Francuzi su uspeli da preokrenu i povedu 26:29, ali je tada tim u kom nije bilo lošeg pojedinca zaigrao agresivnije, ponovo dominirao pod košem i poveo 38:31 na poluvremenu. Brine loše izvođenje slobodnih bacanja, čak devet promašaja iz 16 pokušaja.

U prvih dvadeset minuta u igru nije ulazio do sada razigrani Raško Katić, ali ga je u uvodne dve četvrtine odličmo zamenio Vladimir Štimac.

Tamo gde je stao na poluvremenu tim Srbije je nastavio u prvih šest minuta trećeg kvartala. Gagić je igrao hrabro, Nedović i Bogdanović su pogađali što je dovelo do vođstva Srbije 50:38. Tada međutim greškama čašćavamo Francuze koji smanjuju na 50:45.

Nedović sa dve trojke preko Parkera vraća prednost 56:49. Ali odbrana je malo slabija, brzo protivnik završava napade.

Neverovatan koš Bjelice za kraj treće četvrtine 60:51.

Francuska deluje razbijeno. Posle četiri minuta poslednje četvrtine u kojoj se razigrao Bogdan Bogdanović, Srbija zakucavanjem Nemanje Nedovića dolazi do 70:56.

Malo problema bilo je do kraja, ali je Srbija uspela da sačuva prednost i zasluženo slavi.

Gagić za plus 12 50:38

Skoro pet minuta igre, a Srbija ne daje Francuzima lake poene i drži dvocifrenu prednost

Odličan početak i trojka Bogdanovića 46:35

Tri poena Nedovića na startu treće četvrtine 41:31

Treća četvrtina

Krstić za kraj poluvremena, koje Srbija dobija 38:31

Micić je ubacio dva penala u napadu posle nesportske greške 36:31 za Srbiju.

Kalinić uzima loptu, a potom iznuđuje nesportsku grešku. Ne ide nam sa linije penala devet promašaja do sada

Mini serija Srbije, 7:2 koja posle poena Gagića vodi 33:29

Malo je koševa, Francuzi su zatvorili reket i preuzeli vođstvo 26:29

Posle dva minuta Francuska je izjednačila na 23:23

Druga četvrtina

Posle prve deonice Srbija vodi

Posle Ažansa Krstić lako izlazi na kraj sa Lovernjom, a dva minuta pre kraja timski jako dobra Srbija vodi 17:11

Kalinić zakucava 13:9

Lovernj je na parketu

Ažansa nema rešennje za srpskog kapitena 11:7 u petom minutu

Nenad Krstić je odlično počeo meč posle tri minuta Srbija vodi 6:5

Prva četvrtina

Naši reprezentativci će u u slučaju trijumfa u nokaut fazu sa prve pozicije, ukoliko izgube biće treći, a tek u ponedeljak biće poznato ko će im biti protivnik u važnoj utakmici. S obzirom na to kako se stvari odvijaju u Sloveniji selektoru Dušanu Ivkoviću je najvažnije da ekipa vrati boju na licu posle dva bleda izdanja u ljubljanskim "Stožicama" sa Belgijom i Ukrajinom.