PLAĆANJE UNUTAR IGRICA: Zašto industrije video igara vredne milijarde dolara ne mogu da napuste mikrotransakcije
Dve najveće kompanije za video igre u Sjedinjenim Državama - Electronic Arts i Take-Two Interactive sada zarađuju ogromnu većinu svog novca od igara uživo, pretplata i kupovina u igricama, prema njihovim nedavnim izveštajima o zaradi.
Mikrotransakcije su kupovine koje korisnici vrše unutar igre koristeći pravi novac. Pojavljuju se kao pretplate, virtuelne valute i opcije prilagođavanja karaktera, između ostalih primera.
Popularni naslovi sa servisima uživo kao što su Fortnite, Call of Duty: Warzone i Clash Royale napravljeni su oko ovog modela prihoda. Izdavači igara moraju da obezbede ažuriranja tokom određenih životnih ciklusa igara kako bi zadržali pažnju igrača, odakle potiče i termin „usluga uživo“. Igrači plaćaju za ta ažuriranja putem sezonskih propusnica ili pretplata.
Nezadovoljstvo igrača iz ranih pokušaja kupovine u igrici izazvalo je industriju video igara da promeni svoj pristup ovim pretplatama i grupisanju sadržaja koji se može kupiti.
„Industrija je zaista prešla na ono što oni zovu sistem borbenih propusnica, ili neku vrstu pakovanja sezonskog sadržaja“, rekao je Mat Piskatela (Mat Piscatella), izvršni direktor video igara u Circani. „Ti sistemi su našli mnogo topliji odgovor jer mislim da ljudi otkrivaju da dobijaju veću vrednost i pouzdaniju vrednost za svoj novac.
Potrošnja u igrici postala je problem sa visokim ulozima pored unosnog posla. Operacije elektronskih usluga uživo donele su kompaniji 5,6 milijardi dolara u poslednjem kvartalu, prema poslednjem izveštaju o zaradi kompanije.
Epic Games, koji je stvorio popularnu Fortnite franšizu, izveo je Apple na sud zbog sistema plaćanja u igri koji je programer pustio u Fortnite-u kako bi zaobišao Apple-ove naknade za App Store. U Evropi, prodavnice aplikacija i takozvane kutije za plen su glavni fokus tehnoloških regulatora.
VUČIĆ NA SVEČANOSTI POVODOM OBELEŽAVANJA 30 GODINA SAVEZA VOJVOĐANSKIH MAĐARA: Danas nemamo veće prijatelje! Srbija je druga najbrže rastuća ekonomija