Kenijac Barbasai pobednik 25. Beogradskog maratona

Kenijac Džejms Barbasai trku pretrčao po nezvaničnom vremenu za dva sata, 16 minuta i jednu desetinku sekunde

BEOGRAD - Kenijac Džejms Barbasai pobedio je na 25. Beogradskom maratonu, dok su drugo i treće mesto osvojili njegovi zemljaci Henri Kemboi i Čarls Rotič.

U ženskoj konkurenciji pobednica je takođe Kenijka Meri Pitkani. Polumaratonska trka završena trijumfom Kristijana Tošića u muškoj, i Ane Subotić u ženskoj konkurenciji.Kenijac Džejms Barbasai pobedio je na 25. Beogradskom maratonu, pošto je trku pretrčao po nezvaničnom vremenu za dva sata, 16 minuta i jednu desetinku sekunde.Drugo i treće mesto takodje su osvojili Kenijci. Drugi je bio Henri Kemboi, koji je deonicu prešao u nezvaničnom vremenu 2:22,54, a treći je stigao Čarls Rotič sa 2:23,12. Barbasai je 12. Kenijac koji je trijumfovao na Beogradskom maratonu.Kenijska atletičarka Meri Pitkani pobednica je maratona u ženskoj konkurenciji. Ona je bila veoma ubedljiva sa vremenom 2:42,50, gotovo 13 minuta ispred drugoplasirane Turkinje Ezre Gulu (2:57,10), koja je postala šampionka Balkana.Prethodno završene polumaratonske trke. Pobedu u muškoj konkurenciji odneo Kristijan Tošić iz užičke Mladosti i tako je postao prvi pobednik u toj disciplini iz Srbije u Beogradu posle 12 godina. Nezvanično vreme Tošićeve trke je jedan sat, 10 minuta i 14 sekundi.Drugi je stigao Grk Janis Papadopulos, a treći je bio Miloš Milovanović iz Pančeva. Četvrto mesto osvojio je Aleksandar Viševski iz Leposavića.Tošić, Milovanović i Viševski su ujedno i pobednici državnog prvenstva u polumaratonu.U ženskoj konkurenciji najbolja u polumaratonu bila je Ana Subotić koja je deonicu pretrčala u nezvaničnom vremenu od jednog sata, 24 minuta i 35 sekundi.Ona se pre sedam dana plasirala na Olimpijske igre u maratonu, pošto je istrčala normu u Roterdamu.Drugo mesto osvojila je Marijana Čegar-Lukić sa vremenom 1:25,55, a treća je bila Danijela Barać sa 1:27,09. Beogradski polumaraton je ujedno i državno prvenstvoNa jubilarnom 25. beogradskom maratonu, za učešće u polumaratonskoj i maratonskoj trci prijavilo se 2.328 trkača iz 35 zemalja, čime je nadmašen dosadašnji rekord od 1.833 takmičara.