ŠOK: Voša pobedila Partizan, Zvezda na minus četiri

Zakuvalo se na vrhu

Vojvodina potpuno vratila u igru za titulu Crvenu zvezdu, ali i sebe

BEOGRAD - Fudbaleri Vojvodine savladali su Partizan sa 2:1 (1:0) u derbi meču 22. kola Jelen Superlige i potpuno zakuvali borbu za titulu.

Crno-beli sada imaju četiri boda viška u odnosu na Crvenu zvezdu, što znači da su izgubili sedam bodova prednosti u poslednja tri kola.

Vojvodina je prišla na sedam bodova zaostatka golovima Oumarua u 43. i Alivodića u 56. Počasni pogodak za Partizan postigao je Jojić u 82. minutu.

Navijači su zvižducima i skandiranjima "Uprava napolje", "Đuriću odlazi" i "Ćao Vermeze" ispratila kraj meča.

90. minut - Igraće se četiri minuta zaustavnog vremena.89. minut - Taktička izmena trenera Nebojše Vignjevića, umesto Vranješa u igri je Kosović.85. minut - Novi korner za Partizan, Ninković ga je iznudio. Deveti korner za crno-bele.83. minut - GOOL! Jojić postiže gol za Partizan i smanjuje prednost Vojvodine na 2:1. Lep pogodak Jojića, gotovo iznenada. Jojić je šutirao sa oko 25 metara i bio vrlo precizan, a lopta je dobila dodatno ubrzanje pošto je odskočila od trave ispred golmana Supića.80. minut - Žuti karton za Supića zbog odugovlačenja igre.79. minut - Nervoza na terenu, žute kartone dobijaju Ninković i Vuličević zbog koškanja.77. minut - Velika prilika za Kojića, lopta odlazi pored gola.76. minut - Partizan skuplja kornere, ali ne uspeva da ih pretvori ni u šansu, a kamoli pogodak.74. minut - Mitrović je pao u šesnaestercu Vojvodine, domaći navijači su tražili penal, ali je Mažić dobro procenio da se radi o foliranju pa je mladi napadač Partizana dobio žuti karton zbog simuliranja.73. minut - I treća izmena Partizana. Umesto Luke u igri je Ninković.70. minut - Ponovo je Vranješ pokušao, ovog puta lobom sa ivice šesnaesterca, ali loše.69. minut - Prvi korner za Vojvodinu na ovom meču. Partizan je do sada izveo pet kornera, ali rezultat je na strani gostiju. Posle kornera je Vranješ pokušao šut, ali je loše to izveo.68. minut - Vojvodina je preuzela inicijativu, Partizan je pao u igri posle drugog gola Novosađana.61. minut - Jojić pogađa stativu, Vojvodina je imala sreće.60. minut - Druga izmena u Partizanu, umesto Brašanca u igri je Eliomar Silva.59. minut - Kojićev prvi pokušaj, šutirao je preko gola.57. minut - Izmena u Partizanu. Umesto Šćepovića, koga je publika ispratila zvižducima, u igri je Kojić.56. minut - GOOL!!! Alivodić je poslao pravu bombu i pogodio rašlje gola Partizana! Prethodno je katastrofalno pogrešio Pauljević koji je mlako izbacio loptu iz šesnaesterca.54. minut - Velika prilika za Partizan, Lazevski je dobro uposlio Šćepovića, Supić odbija šut na noge Brašancu ali je veznjak Partizana neprecizan.49. minut - Sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Vojvodine. Mitrović je pao posle kontakta sa Đurićem, ali Mažić nije svirao ništa. Prethodno je Šćepović šutirao, Supić je boksovao loptu a Mitrović pokušao da stigne do nje.48. minut - Skraćeni korner za Vojvodinu posle prekršaja nad Kataijem od strane Pauljevića. Na odbitak je naleteo Ađuru i šutirao visoko preko gola.47. minut - Partizan je snažno započeo drugo poluvreme. Prvo je pokušao Luka sa desne strane, potom i Brašanac sa leve. Četvrti korner za Partizan, Vojvodina nije izvela nijedan.46. minut - Bez izmena u timovima na početku drugog poluvremena.

2. POLUVREME

Navijači Partizana zvižducima i negodovanjem su ispratili svoje ljubimce u svlačionicu. Istok je skandirao "Uprava napolje" i "Đuriću odlazi", što je prihvatio deo navijača sa južne tribine. Veći deo juga je skandirao "Ćao Vermeze", nezadovoljan radom trenera.

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Gosti vode sa 1:0. Partizan je imao više od igre, stvorio nekoliko poluprilika, ali je Vojvodina iskoristila kontru za vođstvo.44. minut - Navijači Vojvodine su upalili baklje, a deo navijača skandira "Uprava napolje!".43. minut - GOOL! Vojvodina vodi sa 1:0 golom Abubakara! Napadač Vojvodine je sam pretrčao odbranu crno-belih i onda ispod Stojkovića poslao loptu u mrežu Partizana. Primio je Abubakar loptu na oko 30 metara od gola, pretrčao Jojića, potom i Ivanova i manirom iskusnog strelca matirao Stojkovića.40. minut - Šćepović je postigao pogodak, ali je sudija Mažić na asistiranje svog pomoćnika Ristića, opravdano poništio gol. Burne su bile reakcije crno-belih, ali je usporeni snimak pokazao da je Šćepović bio u ofsajd poziciji prilikom dodavanja Pauljevića.38. minut - Domaćini traže penal, Jojić je uposlio Šćepovića, ovaj je pao posle sudara sa defanzivcima Vojvodine, ali je Mažić bio blizu događaja i samo je odmahnuo rukom.35. minut - Trener Partizana Vladimir Vermezović skočio je po prvi put u toku meča sa klupe i oštro protestvovao kod sudije tražeći da Đurić dobije žuti karton zbog povlačenja s leđa Mitrovića. Đurić već ima žuti karton i morao bi da obrati pažnju na startove.34. minut - Najbolja šansa za Novosađane, cetaršut sa desne strane je preleteo sve, pa i Pauljevića, natrčao je Pavlović i snažno pogodio spoljni deo mreže.31. minut - Ostojić iz Partizana dobija žuti karton zbog zaustavljanja kontranapada gostiju.30. minut - Mitrović je šutirao sa ivice šesnaesterca ali preko glave.29. minut - Vojvodina je pokušala preko Đurića, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola.25. minut - Rasplamsala se igra, Vojvodina se otvorila. Katai je pokušao sa oko 25 metara, Stojković je siguran.24. minut - Treći korner za Partizan, Luka izvodi, velika šansa za Mitrovića odlazi u nepovrat. Pokušao je potom Pauljević, ali daleko od gola. Lopta iz kornera je pala na oko deset metara od gola Vojvodine tačno ispred noge Mitrovića koji je šutirao ali je Đurić izblokirao šut na oko metar od gol linije.23. minut - Prvi žuti karton na meču. Dobija ga defanzivac Vojvodine Đurić.22. minut - Opasan nalet Vojvodine, ali Stojković istrčavanjem na oko 20 metara sprečava eventualnu opasnost po gol.18. minut - Novi korner za Partizan, crno-beli su dugo kombinovali ispred šesnaesterca Vojvodine, ali su dobili samo korner od koga na kraju nisu imali koristi.9. minut - Najozbiljnija prilika za Partizan do sada, Jojić je šutirao, Supić krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Ništa od nove šanse za crno-bele. Dinamičan početak Partizana.5. minut - Šut je oprobao i Darko Brašanac, ali je lopta otišla daleko od gola.2. minut - Prvi pokušaj Partizana, Luka je pokušao sa dvadesetak metara ali je bio neprecizan.1. minut - Partizan, koji igra u prepoznatljivoj crno-beloj kombinaciji, u prvom poluvremenu napada ka severnoj tribini. Obe ekipe u meč su ušle sa razočaravajućim rezultatom iz prošlog kola, Partizan je odigrao bez golova u Užicu sa Slobodom, dok je Vojvodina poražena na svom terenu od OFK Beograda.

Teren u Humskoj je natopljen vodom pošto je u Beogradu nekoliko sati padala kiša. Meč ima i humanitarni karakter, pošto sav prihod od ulaznica ide u fond za pomoć Tijani Ognjanović. Na početku utakmice u "Humskoj" je prisutno oko 10.000 gledalaca. Na istočnoj strani postavljen je transparent "Za Tijanino novo srce."

1. POLUVREME

PARTIZAN - VOJVODINA 0:0Stadion: PartizanaGledalaca: 10.000Sudija: Milorad MažićPARTIZAN: Stojković - Pauljević, Ostojić, Ivanov, Lazevski - Smiljanić, Jojić, Brašanac, Luka - Šćepović, Mitrović.VOJVODINA: Supić - Vuličević, Trajković, Đurić, Pavlović - Ađuru, Radoja, Vranješ, Katai - Alivodić, Oumaru.