RONALDO SKINUO BEOGRADSKO PROKLETSTVO: Orlovi pred 40.000 navijača na Marakani izgubili LUDU UTAKMICU od Portugala i šanse za plasman na EP sveli na minimum (KURIR TV)

loša predstava!

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je danas od Portugala sa 4:2, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Srbija ima četiri boda iz četiri utakmice, jedan manje od Portugala koji ima utakmicu manje i čak devet od vodeće na tabeli Grupe B Ukrajine, koja ima meč više.

Golove za Srbiju u Beogradu su dali Nikola Milenković u 68. i Aleksandar Mitrović u 85. minutu.

Strelci za Portugal bili su Vilijam Karvaljo u 42, Gonsalo Gedes u 58, Kristijano Ronaldo u 80. i Bernardo Silva u 86. minutu. Ovo je Ronaldov prvi gol koji je postigao u Beogradu, iako je Portugalac više puta gostovao u prestonici Srbije sa reprezentacijom svoje zemlje.

Srbija nije imala izrazite šanse pred 40 hiljada ljud na stadionu "Rajko Mitić".

Portugal je poveo posle loše intervencije golmana Marka Dmitrovića, a drugi gol je dao nakon odličnog poteza Gedesa, koji je prevario Nikolu Maksimovića.

Srpski tim je uspeo da smanji golom Milenkovića posle centaršuta Dušana Tadića iz kornera, ali je Ronaldo 10 minuta pre kraja ponovo doneo Portugalu dva gola prednosti.

Mitrović je pet minuta kasnije smanjio na 3:2 odličnim udarcem iz kaznenog prostora, a konačan rezultat postavio je Silva posle kontranapada.

Reprezentacija Srbije će narednu kvalifikacionu utakmicu igrati u utorak protiv Luksemburga u gostima.

1 / 15 Foto: Starsport

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta.

87. minut - U igru su ušli Katai i Luka Jović.

86. minut - GOL! Bernardo Silva.

85. minut - GOOOOOOOL! Mitrović za nadu Orlova! Sjajan pogodak za napdača Srbije.

82. minut - Odlična šansa za Srbiju. Probao je Ljajić desnom nogom u bliži ugao, ali bez uspeha.

80. minut - GOL! Ronaldo pogađa po prvi put u Beogradu! Deluje da je gol postignut iz ofsajda.

78. minut - Srbija svim silama napada Portugalce, žele Orlovi gol po svaku cenu.

70. minut - Iz igre izlazi Gedeš, na teren ulazi Žoa Feliks.

69. minut - Odličan šut Ljajića, ali je dobro odbranio Patrisio i loptu prosledio u korner.

68. minut - GOOOOOOL! Milenković za nadu Orlova. Pogodio je popularni ''Bleki'' posle kornera koji je izveo Tadić.

64. minut - Teška povreda Semeda i duži prekid na utakmici. Žuti karton Kolarovu zbog ovog starta. Žoa Kanselo ulazi umesto Semeda.

59. minut - U igru je ušao Adem Ljajić umesto Darka Lazovića.

58. minut - GOL! Magija Gedeša i šok na Marakani.

Na utakmici je i poznati trener Žoze Murinjo.

51. minut - Pošao je spoljnom Luka MIlivojević sa ivice šesnaesterca posle jedne odbijene lopte, ali opet lopta prolazi tik pored stative.

50. minut - Pokušao je Ronaldo iz prekida, ali je lopta ponvo uz dosta sreće prošla koji milimtera pored stative gola Srbije.

48. minut - Odlična šansa za Ronalda. Primio je loptu na levoj strani, namestio se na desnu i opalio, ali je lopta prošla par milimetara pored desne stative gola Srbije.

Srpski navijači poslali su poruku zahvalnosti češkim navijačima.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za jedan minut.

Publika na Marakani tokom čitavog meča provocira Ronalda povicima i skandiranjem - Mesi, Mesi.

42. minut - 0:1 - GOL! Srbija kažnjena za promašaje. Karvaljo utišao Marakanu. Portugalac je pogodio mrežu posle velike gužve u šesnaestercu Orlova. Viljem se najbolje snašao u gužvi.

Srbija je Kosovo - Orilo se nekoliko puta na Marakani.

Pogledajte kako Ronaldo peva himnu Portugala.

38. minut - Najbolja prilika za Srbiju. Ušao je Lazović po desnoj strani u šesnaesterac i zavrnuo do Kolarova na drugoj strani koji je probao slabijom desnom nogom, pa lopta ide pored gola. Propala je odlična prilika za Srbiju.

36. minut - Prošao je po desnoj strani Darko Lazović, ubacio po zemlji do Mitrovića, ali Rui Patrisio je stigao do lopte pre njega. Linijski sudija je naknadno pokazao ofsajd pozciju.

Veliki broj poznatih stigao je na utakmicu.

28. minut - Kostić je probio po levoj strani i pokušao da iznenadi Rui Patrisija, ali bez uspeha.

23. minut - Srbija se polako oslobodila početnog pritiska i uzela loptu u svoj posed.

21. minut - Ceo stadion peva u glas - Kosov, Srbija.

Pred početak meča sa razglasa se čula dobro poznata pesma - Pukni zoro, a publika je dobro pozantu pesmu pevala u glas. Poslušajte kako je sve to izgledalo.

10. minut - Žuti karton za Maksimovića zbog starta nad Kristijanom Ronaldom. Stadion je pobesneo zbog ove odluke Čakira pa se može čuti skandiranje - Mesi, MesI!

3. minut - Odlična prilika za Srbiju. Probio je po levoj strani Kostić, centrirao na Mitrovića koji je spustio za Tadića koji je opalio iz prve, ali pravo u golmana Rui Patrisija.

1. minut - Samo par sekundi nakon početka došlo je do prekida, Milenković je zakačio Guedeša koji je legao na zeljmu, ali sve je brzo nastavljeno.

1. minut - Utakmica je počela!

SRBIJA: Dmitrović - Milenković, Maksimović, Nastasić, Kolarov - Matić, Milivojević - Lazović, Tadić, Kostić - Mitrović.

Klupa: Rajković, Radunović, Rukavina, Mladenović, Katai, Radonjić, Jović, Gobeljić, Spajić, Lukić, Ljajić, Sergej Milinković-Savić.

PORTUGAL: Rui Patrisio - Semedo, Fonte, Ruben Dias, Rafael Gereiro - Danilo, Viljem Karvaljo, Bruno Fernandeš - Ronaldo, Gonzalo Guedeš, Bernardo Silva.

Klupa: Hose Sa, Beto, Daniel Kariso, Diego Žota, Mutinjo, Rafa Silva, Renato Sančez, Ruben Neveš, Mario Rui, Žoao Kanselo, Pici, Žao Feliks.

Na stadionu trenutno ima između 35 i 40 000 navijača. Istočna i zapadna tribina su već pune.

Velike ovacije publike na Marakani za selektora Tumbakovića i povratinike Milivojevića i Nastasića.

Prilikom izlaska na teren fudbalera Portugala, ceo sadion je izviždao Kristijana Ronalda, dok su aplauzom isrpatili ostale fudbalere Portugala.

U utakmici naše grupe koja je odigrana ranije danas Ukrajina je pregazila Litvance.

Na utakmicu je stigao i trener FK Partizana Savo Milošević. Svi su želeli selfi sa njim ispred Marakane.

Očekuje se dolazak i ttrenera Žozea Murinja.

Veliko nevreme zahvatilo je Beograd, ali teren je u dobrom stanju.

Srbija do sada ima 4 boda u 3 kola, dok su Portugalci skupili samo dva boda u isto toliko kola.

Ukrajina je prva na tabeli sa 10 bodova iz četiri kola, a očekuje se da i večeras dodaju tri nova boda pošto igraju sa selekcijom Litvanije i veliki su favoriti.

Srbija i Portutgal su do sada odigrali čak 5 mečeva i naša reprezentacija nije uspela da slavi nikada do sada, dok su Portugalci upisali dve pobede u međusobnim duelima.

Meč je na programu od 20:45 i očekuje sa da Marakana bude puna do poslednjeg mesta pošto je još juče, po nekim informacijama, rasprodata do poslednjeg mesta. Pitanje je da li će to zaista tako i biti pošto je Breograda zahvatilo strašno nevreme dva sata pred početak meča.