ZVEZDA PRIREDILA MEGASENZACIJU! Crveno-beli šokirali Real usred Madrida! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Real u Madridu u odloženom meču 19. kola Evrolige rezultatom 77:79

Košarkaši Crvene zvezde priredili su pravu senzaciju savladavši Real u Madridu.

"Crveno-beli" su sjajno ušli u utakmicu i pre svega zahvaljujući Voldenu sa 10 poena dobili prvu četvrtnu rezultatom 23:21.

Druga četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, a poenima Dobrića sa linije penala i trojkom Rita na odmor sa se otišlo rezultatom 45:40 za goste.

Uspevala je Zvezda požrtvovanom igrom pod košem da čuva prednost tokom treće četvrtine, pa je pred poslednji period meča sasvim zasluženo došla do vođstva od osam poena - 66:58.

Prednost je u četvrtom kvartalu dostigla i maksimalnih 12 boda, a onda je usledio pad crveno-belih, možda i starh od pobede.

Real nije blistao ali je polako topio ptrednost i poenima Tompkinsa primakao se rivalu na svega tri poena zaostatka.

Usledila je penal završnica, Madriđani su imali šut za produžetak, međutim Kerol nije uspeo da pogodi za dva poena.

Najzaslužniji za veliki trijum ekipe Dejana Radonjića bili su Volden sa 18 i Dobrić sa 13 poena (uz četiri skoka i tri asistencije), a dvoicifren je bio i Rit sa 10 poena.

Sa druge strane, Rudi Fernandez je postigao 11, a Laprovitola, Tejlor i Tompkins po 10 poena

Zvezda je ostvarila sedmu pobedu ove sezone u Evroligi.

Sada sa skorom 7/13 zauzima 14. mesto na tabeli tog takmičenja.

Real Madrid je treći u Evroligi sa 13 pobeda i šest poraza.

Zvezda će u narednoj evroligaškoj utakmici u petak dočekati ekipu Barselone.

zvezda

ČETRTA ČETVRTINA:

40. minut - 77:79, Kolom nakon faula pogađa samo jedno slobodno bacanje, ali Real u poslednjem napadu za 5 sekundi, nije uspeo da poentira i Zvezda je odnela veliku pobedu iz Madrida

40. minut - 77:78, Real sa penala drži priključak u samom finišu

40. minut - 73:78, Volden siguran sa penala

39. minut - 71:76, pogađa Tejlor nakon promašaja Rudija Fernandeša, Zvezda bez koša u poslednja dva minuta, a Lazić dobija namernu ličnu grešku nakon faula nad Rudijem

37 .minut - 69:74, Trojka Kerola, pogotak Rita, pa ponovo trojka Fernandeša

35. minut - 63:70, trojka Tejlora, a potom pogađa Rudi Fernandeš

34. minut - 58:70, Lazić krade loptu i sjajno poentira u kontri za nestvarnih plus 12

32. minut - 58:68, Davidovac siguran sa penala

32. minut - Još uvek bez poena u poslednjoj četvrtini.

Crvena zvezda, Real, Evroliga

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 58:63, trojka Dobrića, sjajno se drži Zvezda protiv favorizovanog Reala

28. minut - 54:59, poeni Brajanta nakon sjajne kretnje u reketu

26. minut - 51:57, trojka Kuridže

25. minut - Serija promašaja na obe strane

23. minut - 45:52, Radanov opet na sjajnu asistenciju Duopa Rita

21. minut - 43:47, nakon trojke Tomkinsa pogađa odlični Radanov

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 40:45, nakon namerne lične greške Kerola Dobrić siguran sa bacanja, a potom Duop Rit pogađa trojku

18. minut - 38:40, Nakon trojke Laprovitole, Dobrić sjajno pogađa u posle prodora

16. minut - 32:35, sjajni Volden pogađa uz faul , siguran sa penala

14. minut - 29:28, Brajant pogađa trojku i prekida lošu seriju Zvezde

13. minut - 29:25, Real mini serijom od 6:0 preokreće rezultat u svoju korist

12. minut - 23:25, Kolom se prošetao do obruča za 21:25. Abalde pogađa za 23:25,

Pablo Laso

PRVA ČETVRTINA :

10. minut - 21:23, Kolom siguran sa penala

8. minut - 17:19, na trojku Lazića, Dek odgovara istom merom

7. minut - 14:16, mini serija Reala, odnosno Laprovitole, koji postiže pet vezanih poena

6. minut - 9:16, lepa akcija Reala i zakucavanje Tavaresa, potom nova trojka sjajnog Voldena

5. minut - 5:11, trojka vrlo raspoloženog Voldena

3. minut - 3:6, sjajan prodor i pogodak Radanova

2. minut - 3:2, nakon pogotka Voldena, trojka Laprovitole

1. minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najvai meča da će se njegova ekipa truditi da u predstojećem meču protiv Real Madrida "neke stvari" radi mnogo bolje nego što je radila u utakmici s Valensijom

"Prethodna dva dana iskoristli smo analizu utakmice sa Valensijom, trening i pripremu onoga što sledi a to je meč sa Realom. Vrlo iskusan tim koji je doživeo minimalne promene između dve sezone, koji ima kontinuitet, izvanredan napadački kvalitet i koji i ove godine svojim igrama pokazuje da može da ostvari svoje ambicije", rekao je Radonjić, i nastavio:

Dejan Radonjić

"Mi, s druge strane, želimo i trudićemo se da neke stvari u meču sa Realom radimo mnogo bolje nego što smo ih radili u meču sa Valensijom. Tu mislim na 'mekani ulaz' u tu utakmicu, ali i želimo da produžimo taj dobar interval koji smo imali krajem druge i početkom treće deonice", dodao je trener crveno-belih

Utakmica koja je prvobitno bila zakazana za prethodnu sredu, odložena je zbog nemogućnosti da avion sa crveno-belima sleti na aerodrom "Barahas" u Madridu zbog izuzetno loših vremenskih uslova.

Crveno-beli su nakon odigranog meča sa Valensijom, ostali u Španiji i tako će sa dva meča zaokružiti mini turneju po ovoj zemlji.

Real trenutno ima 13 pobeda i šest poraza, dok Crvena zvezda ima skor 6/13.