CRVENO-BELO BADNJE VEČE: Zvezda velikom pobedom nad Žalgirisom najavila Božić i rođendan Delija

Korak ka plej-ofu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su kao gosti Žalgiris (77:61) u 16. kolu Evrolige i tako se Litvancima revanširali za poraz (79:88) u meču koji je igran u dvorani Aleksandar Nikolić u Beogradu.

1 / 2 Foto: Euroleague.net

Zvezda je meč rešila u prvoj četvrtini, koju je dobila sa 21:7, iako su Litvanci vodili 3:0 i 6:3. Sve je od tog momenta bilo na strani tima trenera Dejana Radonjića, koji je ne samo ostvario osmi trijumf u Evroligi, već će u slučaju istog skora sa Žalgirisom (koji je ostao na 6 pobeda) biti u prednosti. Ova pobeda posebno će obradovati sve kojima je crveno-bela boja u srcu, pošto Delije na Božić slave godišnjicu osnivanja navijačke grupe nastale 7. januara 1989. godine.

Zvezdi je ovo bila treća uzastopna pobeda i sada ima skor 8/8, koliko imaju i Darušafaka i Efes, ali crveno-beli imaju bolju koš-razliku.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Simonović sa 16 poena i četiri skoka, dok je Branko Lazić završio utakmicu sa 15 poena, četiri ukradene lopte i tri skoka. Čarls Dženkins dodao je 13 poena, dok su Ognjen Kuzmić i Nemanja Dangubić dali po osam.Jedini "dvocifreni" u Žalgirisu bio je Paulijus Jankunas sa 10 poena.Crvena zvezda će u narednom kolu na svom terenu dočekati Fenerbahče.Fenerbahče je pobedio Armani 86:79, a Olimpijakos je nadigrao Panatinaikos 77:69. Real je pobedio CSKA 95:85.Tabela: CSKA 12/4, Baskonija 11/5, Olimpijakos 11/5, Real 11/5, Fenerbahče 10/6, Panatinaikos 9/7, Crvena zvezda 8/8, Darušafaka 8/8, Efes 8/8, Bamberg 7/9, Barselona 7/9, Žalgiris 6/10, Makabi 6/10, Uniks 6/10, Armani 4/12, Galatasaraj 4/12.

Četvrta četvrtina

40. minut 77:61 - Kraj meča

38. minut 74:58 - Zvezda ide ka važnoj pobedi

35. minut 69:46 - Serija trojki! Dženkins i Simonović sa jedne,a Milaknis sa druge strane

31. minut 63:39 - Bjelica peonima otvara četvrtinu

30. minut 61:39- Zvezda nije dozvolila Litvancima da uhvate priključak, iako je trener domaćih Jasikevičijus dobio i tehničku grešku

27. minut 56:31 - Zvezda znalački čuva prednost

21. minut 50:22 - Trojka Dangubića

Treća četvrtina

20. minut - 47:22 - Zvezda je odigrala poluvreme na veoma visokom nivou, sve je kretalo iz odlične odbrane, koja je donosila i samopouzdanje u napadu

20. minut 42:19 - Na terenu postoji samo jedan tim - Zvezda

17. minut 33:16 - Trojka Simonovića

15. minut 26:14 - Zvezda ima problem sa napadom, nekoliko puta šutirano je za 3 poena, a Žalgiris je malo došao do daha

12. minut 26:7 - Trojka Gudurića

11. minut 23:7 - Zvezdina serija traje, Litvanci ne znaju kako protiv odbrane crveno-belih

Druga četvrtina

10. minut -21:7 - Kraj prve četvrtine

9. minut 14:7 - Zvezda je uspostavila kontrolu igre i čini se da Žalgiris za sada nema rešenje

3. minut 4:3 - Dženkins i Zvezda prvi put vodi

2. minut 2:3 - Kuzmić za prve poene Zvezde

2. minut 0:3 - Vesterman je pogodio trojku

Prva četvrtina

Crveno-bele posle tri velike pobede nad favoritima (Makabi, Real i CSKA) očekuje veoma teško gostovanje u Kaunasu. Prvi meč dva tima odigran je pre nešto više od mesec dana u Beogradu, a Žalgiris je slavio sa 88:79.Za crveno-bele će zaigrati i Dion Tompson, koji je nakon raskida ugovora sa Galatasarajem stigao u redove srpskog šampiona pre nekoliko dana.Zvezda je do sada ostvarila sedam pobeda i osam poraza, dok Žalgiris ima pobedu manje i poraz više (6-9).