(VIDEO) TAKO GAZI EVROPSKI I SVETSKI ŠAMPION: Srpski delfini uništili hrvatske barakude na startu EP

Demonstracija sile u Areni

Muška vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku 13:6 (3:1, 4:2, 5:1, 1:2) u meču prvog kola grupe B na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Meč je odigran u beogradskoj Kombank areni pred više od 11.000 navijača.Po tri gola za Srbiju postigli su Dušan Mandić i Andrija Prlainović. Dva gola dao je Stefan Mitrović, a po jednom u strelce upisali su se Živko Gocić, Sava Ranđelović, Miloš Ćuk, Slobodan Nikić i Nikola Jakišić. Dva gola za Hrvate dao je Anđelo Šetka, a po jednom u strelce upisali su se Antonio Petković, Luka Lončar, Andro Bušlje i Boris Pavlović.

TOK UTAKMICE

IV četvrtina

8. minut - Kraj utakmice. Ubedljiva pobeda Srbije na startu EP

6. minut - Hrvati koriste peterac i smanjuju prednost Srbije na 13:6.

5. minut 3. minut
1. minut III četvrtina

8. minut - Kraj treće četvrtine. Srbija vodi 12:4.7. minut - Gocić se upisuje u strelce. Novi gol delfina za 12:4.

6. minut - Novi gol za Srbiju. Naša selekcija vodi 11:3, a Hrvati smanjuju na 11:4.

5. minut 4. minut

3. minut - Filipović postiže sjajan gol, ali sudije ga ne priznaju zbog faula u napadu jednog igrača našeg tima2. minut - Ćuk završava akciju koju je počeo Prlainović i donosi Srbiji plus 5. Srbija brani napad Hrvata sa igračem više

1. minut II četvrtina

8. minut - Kraj druge četvrtine. Srbija vodi 7:37. minut - Jakšić dovodi navijače u delirijum. Srbija vodi 7:35. minut - Posle nekoliko neiskorišćenih napada sa obe strane, Prlainović postiže golčinu za 6:3.

3. minut - Mandić se ponovo upisuje u strelce. Arena u transu, Srbija vodi 5:2. Hrvati već u narednom napadu smanjuju na 5:3

2. minut - Hrvati koriste isključenje Ranđelovića, a onda golom Bušljea smanjuju na 4:2.

1. minut - Hrvati ne koriste prvi napad u drugoj četvrtini, a Srbija sa igračem više golom Mandića vodi 4:1

I četvrtina8. minut - Kraj prve četvrtine. Srbija vodi 3:17. minut - Hrvati nisu iskoristili napad, a delfini golom Mandića vode 3:1.6. minut - Srbija golom Ranđelovića vodi 2:1. Srbija se potom odbranila sa igračem manje4. minut - Hrvati ne koriste igrača više, a onda i Srbija. Međutim, Prlainović donosi izjednačenje delfinima

2. minut - Hrvatska prva stiže do vođstva. Šetka se upisuje u strelce