PARTIZANU DRAMA NA VRAČARU: Dva gola u finišu za nastavak trke sa Zvezdom

Crno-beli slavili s 4:2

Partizan je pobedio Rad s 4:2 u meču 19. kola Superlige Srbije

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana savladali su Rad sa 4:2 (2:0) u utakmici 19. kola srpske Superlige.

Partizan je u utakmici igranoj na Vračaru već u 11. minutu došao do prednosti posle "bombe" Nikole Drinčića, a posle toga su izabranici trenera Marka Nikolića domionirali terenom.

Bolju igru u prvih 45. minuta Partizan je krunisao pre odlaska na odmor kada je Andrija Živković pogodio volej i udvostručio vođstvo Partizana, koji je pobedom, uspeo da se približi Crvenoj zvezdi, koja je u subotu savladala kragujevački Radnički sa 1:0.

Početak drugog poluvremena nije doneo mnogo uzbuđenja, na meču koji je u društvu asistenata posmatrao i vršilac dužnosti selektora Srbije Ljubinko Drulović, nekada fudbaler tima sa Banjice.

Kratki prekid utakmice polovinom drugog poluvremena, kada je pomoćni sudija pogođen predmetom sa tribina, bio je uvod u dramu, koja je za Partizan imala srećan kraj. Ožegović i Injac su uspeli da "građevinarima" do 77. minuta donesu izjednačenje, ali su Brašanac i Škuletić golovima u finišu meča, četi trenera Marka Nikolića doeneli pobedu 4:2 i nastavak šampionske trke sa Crvenom zvezdom.

16:27 (90+5') - Kraj utakmice

16:26 (90+5') - Lep gol Škuletića

Škuletić posle fenomenalnog šuta iz ugla kaznenog prostora pogađa suprotne rašlje, gola Rada

16:11 (80') Crveni karton dobili su Knežević i Lazović posle gola zbog međusobnog koškanja, a žuti karton Danilović.

16:10 (79') Brešanac za novu prednost Partizana

16:08 (77') Injac izjednačio na 2:2

Injac posle jedne nabačene lopte, nogom je u padu smestio loptu u mrežu.

16:04 (73') Ožegović smanjuje na 2:1

Ožegović posle jedne dubinske lopte i nesporazuma u odbrani Partizana prima loptu i vraća Rad u igru

16:00 (69') Sudija pogođen u leđa, meč nastavljen posle kratkog prekida

Pomoćni sudija na zapadu prijavio da ga pogodio neki predmet. Traju konsultacije na centru…

15:50 (60') - Izašao je Malbašić, a ušao Saša Ilić

15:45 (55') - Period mirnije igre na Vračaru

15:15 - (45') GOOOL! Andrija Živković je udvostručio prednost Partizana - 0:2

Partizan je u poslednjim sekundama prvog poluvremena duplirao vođstvo. Strelac je Andrija Živković. Mladi ofanzivac Partizana je primio loptu u šesnaestercu Rada i iz poluvoleja matirao golmana Danilovića.

15:04 - (34') Meč na kratko prekinut zbog bakljade Grobara - 0:1

Glavni sudija meča Marko Popović iz Beograda na kratko je prekinuo meč zbog bakljade navijača Partizana. Posle nekoliko minuta prekida meč je nastavljen.

15:01 - (31') Volkov zaradio žuti karton - 0:1

Levi bek Partizana zapisan je u beležnicu sudije Popovića. Volkov će propustiti naredni meč svog tima.

14:59 - (29') Injac iskušao Lukača - 0:1

Najbolja prilika za Rad do sada. Posle slobodnog udarca sa oko 30 metara, Injac je zahvatio loptu sa desetak metara glavom, ali je Lukač uspeo da odbrani. Injac je prethodno dobio žuti karton zbog prekršaja nad Andrijom Živkovićem.

14:57 - (27') Volkov oprobao šut sa oko 30 metara 0:1

Partizan je umrtvio igru posle vodećeg gola, ali s vremena na vreme izvede opasan napad. Ovog puta je to pokušao Volkov, prešao je desetak metara po levoj strani, onda šutirao sa oko 30 metara, ali Danilović brani.

14:50 - (20') Škuletić kratak u izglednoj prilici - 0:1

Odlično je Danko Lazović prošao po strani, centrirao u peterac, ali tamo je Škuletić bio kratak, inače bi to verovatno bio drugi gol na meču.

14:41 - (11') GOOOL!!!Drinčić evrogolom iz slobodnog udarca vodi na Vračaru - 0:1

14:37 - (7') Malbašić i Lazović propustili prvu veliku šansu

Partizan je bio u opasnom naletu, Malbašić je prebacio golmana Danilovića, ali je Kolunija sa gol crte izbacio loptu. Na nju je natrčao Lazović ali nije bio precizan.

14:36 - (6') Srećković propustio priliku za Rad

Opasan kontranapad Rada, Srećković je ušao u šesnaesterac Partizana, ali je bio okružen trojicom igrača gostujućeg tima, pa je Vulićević lako odneo loptu.

14:34 - (4') Partizan je izveo prvi opasniji napad

Lazović je prvi pripretio odbrani Rada, ali je to više bio pokušaj centaršuta nego šuta.

14:05 - Rad drži fenjer, Partizan hvata priključak za Zvezdom

Ekipe sa različitim raspoloženjem i motivima ulaze u ovaj meč. Rad je trenutno poslednji sa 15 bodova, dva manje od Javora i grčevito se bori za opstanak. Sa druge strane, Partizan je sa 40 bodova u zaostatku četiri boda za Crvenom zvezdom koja je dan ranije savladala kragujevački Radnički na svom terenu sa 1:0.14:01 - "Pola" Rada u Partizanu

Zanimljivo je da su nekoliko fudbalera i članova stručnog štaba Partizana tokom karijere bili članovi Rada. Od fudbalera u današnjem sastavu to su Predrag Luka, Nemanja Kojić, Filip Malbašić, kao i trener Marko Nikolić koji je u Radu boravio više od 20 godina.