POSLE DVA DANA: Zvezda uzela ukaljani Kup!

Kup Radivoja Koraća

U četrnaest minuta igre koliko je trajao nastavak, Crvena zvezda je serijom 17:0 prelomila meč i zasluženo osvojila trofej
1 / 21

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su Kup Radivoja Koraća, pošto su u finalnoj utakmici, koja je zbog tuče huligana na tribinama i prekida, trajala dva dana savladali Partizan 78:69 (25:22, 16:16, 8:11,29:20).

Posle dva dana velike bruke, gomile izjava i saopšenja sa svih strana ovogodišnji Kup Radivoja Koraća završen je bez aplauza sa tribina, pošto gledaoci drugog dana nisu imali pravo da uđu u dvoranu "Jezero". U četrnaest minuta igre koliko je trajao nastavak, Crvena zvezda je serijom 17:0 prelomila meč i zasluženo osvojila trofej.

Košarkaš Crvene zvezde Demarkus Nelson drugog dana je bio najraspoloženiji za igru, te je s toga dobio i nagradu za najkorisnijeg aktera meča, koji će svakako ući u anale. U redovima Crvene zvezde najefikasniji su bili Rakočević i Skot sa po 20 poena, dok je Nelson upisao 17. Kod Partizana Lučić je pogodio 17, a Vesterman tri poena manje.

Pehar i nagrade najboljim akterima uručili su predsednik Saveza Dragan Đilas i potpredsednik zadužen za mušku košarku Dejan Tomašević.

Tekstualni prenos igre

Skot je pogotcima sa penala rešio sve dileme

Košarkaši Crvene zvezde rutinski su sačuvali prednost do kraja meča, iako je Partizan uapeo da smanji na (67:73)

Dva minuta su do kraja meča, Zvezda ima veliku prednost i blizu je osvajanja šestog Kupa u istoriji.

Musli je ubacio oba bacanja, a potom izašao 67:54 za Zvezdu

Katić zakucava

Skot pogađa, Zvezda polovinom četvrtine vodi 65:52, jer je Lučić pogodio dva penala.

Nelson izlazi zbog povrede, a koškaju se Savović i Bertans. Sve se brzo smirilo, sa dve nove tehničke greške. Danas ih je bilo četiri.

Milosavljević je jednim pogotkom sa penala zaustavio Zvezdinu seriju.

Demarkus Nelson je nezaustavljiv u današnjem nastavku. Treći put pogađa uz faul a Zvezda serijom 14:0 povećava prednost (63:49)

Nelson pravi razliku 60.49 za Crvenu zvezdu

Trojka Skota, Zvezda ima plus devet (58:49), do kraja sedam minuta

Zvezdin Amerikanac je pogodio dodatno baccanje.

Partizan nema realizaciju u napadu, a sa druge strane Nelson pogađa uz peti faul Đorđa Gagića 54:49.

Posle faula Nelsona nad Vestermanom, obe klupe su dobile po twhničku grešku.

Rakočević je pogodio trojku, a Lučić posledgreške u napadu napravio četvrti prekršaj

Četvrta četvrtina

Nelson je u poslednjoj sekundi pogodio uz faul, a potom bio precizan i sa penala 49:49

Pet sekundi pre kraja treće deonice Lučić je povećao prednost branioca Kupa

Rakočević sa jedne i Vesterman sa druge strane pogađaju pokušaje za dva poena 47:46 za Partizan.

Posle faula Skota Lučić sa penala vraća vrednost na stranu Partizana.

Gotovo dva minuta se igra ali poena nema. Igrači deluju nervozno. Katić je pogodio jedno bacanje, Zvezda vodi 44:43

Igra će se nastaviti ubacivanjem lopte sa strane za Partizan, pošto je prekid nastao posle faula Vuka Radivojevića nad Bogdanom Bogdanovićem

Posle više do pet minuta Skot postiže dva poena za Zvezdu 43:43

Trojka Bertansa posle koje je Partizan poveo 43:41.

Vesterman postižeprve poene u nastavku. Igra se tri minuta u nastavku, a jedine poene postigao je Vesterman

Treća četvrtina

Bertans je pogotkom sa penala postavio konačan rezultat prvog poluvremena - Crvena zvezda - Partizan 41:38.

Rakočević će posle trećeg prekršaja Lučića imati dva bacanja, do poluvremena 16 sekundi 41:37.

Trojka Subotića, posle koje Vujošević traži minut odmora, Zvezda vodi 39:37.

Vesterman vraća prednost na stranu Partizana 37:35, a katić pogađa samo jedeno bacanje.

Nelson je pogodio jedno bacanje dva minuta pre poluvremena 35:35

Igra se dosta nervozno, a petarde su sastavni deo meča. Na tribinama prepucavanja navijača i vređanje igrača oba tima.

Rampa Gordona, a potom nesportski faul Simonovića nad Lučićem, koji je pogodio samo jedno bacanje.

Posle tajm auta Gagić novim poenima izjednačava 34:34.

Gagić smanjuje na 34:32.

Posle skoro četiri minuta igre u drugoj četvrtini nerešeno je 30:30. Trojka Simonovića. Zvezda opet vodi 33:30.

Kratak prekid zbog ubacivanja predmeta na teren

Posle trojke Vestermana Partizan je u drugom minutu poveo sa 29:28.

Druga četvrtina

Katić pogađa, ali u odbrani ne zaustavlja Bertansa, Zvezda posle prve četvrtine vodi 25:22.

Rakočević i Skot serijom od 6:0 vraćaju prednost na stranu Zvezde 22:16. Sada sa druge strane serija Partizanaod 4:0 igra se poslednji minut.

Partizan ofanzivnim skokom posle kojeg Gordon i Gagić postižu poene drži ravnotežu, a posle trojke Bogdanovića poravnava na 16:16.

Šuteri su dosta nervozni. Nelson je pogodio trojku posle koje je Zvezda imala za sada rekordnih +4 (12:8), da bi Lučić u napadu posle skoka, pogodio dvojku uz faul. Sa penala je kapiten Partizana bio precizan, što je njegov osmi poen.

Počelo je dosta nervozno na obe strane, na polovini prve deonice Crvena zvezda ima tri poena prednosti 9:6.

Prva četvrtina

Čitava hala pevala je himnu "Bože pravde"

Uoči meča nastalo je koškanje u loži u kojoj su navijači "crveno-belih", ali je policija brzo intervenisala i smirila situaciju. Čim je Partizan izašao na parket na zagrevanje, Dragan Milosavljević je pogođen upaljačem, koji je bacio nazad na tribinu.

Gotovo sat pre početka utakmice. dvorana je ispunjena, a čini se da će Crvena zvezda imati više navijača. Prema saopšetnju Policijske uprave Kragujevca sukoba navijača nije bilo.

Tekstualni prenos

Partizan je u polufinalu pobedio Mega Vizuru sa 87:77, dok su ’crveno-beli’ deklasirali domaćina završnog turniraRadnički sa 90:64.

Partizan je najuspešniji klub u domaćem Kup takmičenju sa 13 trofeja. ’Crno-beli’ su dominantni u tom takmičenju od 2007. godine, dok je Zvezda svoj poslednji od ukupno pet trofeja osvojila 2006. godine.

Crvena zvezda - Partizan 78:69 (25:22, 16:16, 8:11, 29:20)

Kragujevac - hala "Jezero", igrano bez publike, sudije: Belošević, Vojinović, Maričić.

Crvena zvezda: Cvetković, Subotić 4, Rakočević 20, Mitrović, Lazić, Simonović 8, Savović 1, Katić 8, Samrdžiski, Radivojević, Nelson 17, Skot 20.

Partizan: Milutinov, Vesterman 14, Gordić 3, Lučić 17, Milosavljević 7, Bogdanović 6, Gagić 8, Musli 2, Čakarević, Đekić, Gordon 2, Bertans 10.