ZVEZDA ISKORISTILA KIKS PARTIZANA: Crveno-beli trojkom ispratili Radnički sa Marakane! VIDEO

SUPERLIGA

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Radnički iz Niša sa 3:0, u utakmici drugog kola Super lige Srbije.

Golove za drugu pobedu crveno-belih u sezoni postigli su Veljko Nikolić u 43, Srdjan Spiridonović u 46. i Aleksandar Katai u 76. minutu.

Fudbaleri Zvezde su u prvom poluvremenu imali loptu u svom posedu, ali golova nije bilo sve do samog finiša.

Prvo je Nikolić postigao lep gol u 43. minutu udarcem sa ivice šesnaesterca, a potom je tačku na prvo poluvreme stavio Spiridonović nakon duplog pasa sa Ivanićem.

Sve dileme oko pobednika razrešio je Katai pogotkom u 76. minutu, posle asistencije Spiridonovića.

Fudbaleri Zvezde u trećem kolu gostuju Mačvi, dok će Radnički dočekati Novi Pazar.

1 / 10 Foto: Starsport

Kraj meča!

88. minut - Odlična prilika za Sanoga. Izbio je sam ispred gola gostiju, ali nije uspeo da savladal golmana i uveća prednost.

Sjajan transparent Delija na severnoj tribina Mrakane.

76. minut - GOOOOOL! Kataji pogađa posle sjajne akcije crveno-belih!

Danas je rođenand proslavio Radovan Pankov.

72. minut - U igru je ušao Sanogo posle duže pauze.

67. minut - Značajno je opao tempo igre. Zvezda kontroliše meč i čuva rezultat.

57. minut - Probao je levom Katai pored Šljivića šutem pod prečku, loptu golman gostiju šalje preko gola.

55. minut - Probao je Bogdanović sa više od 20 metara, ali lopta ide daleko preko prečke!

54. minut - Ben je uneo dosta živosti u igru crveno-beli. Postigao je i pogodak, ali je poništen zbog ofsajda!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, umesto Tomanea u igru je ušao Ben

45. minut - GOOL , Spiridonović 2:0, sjajna kontra crveno-belih nakon prekršaja za Radnički. Ivanić i Spiridović izigrali celu odbranu Nišija, a ovaj drugi rutinski plasirao loptu u mrežu sa pet metara.

44. minut - GOOL, Nikolić 1:O, Spiridonović je sa desne strane uposlio Nikolića na ivici šesnaesterca koji sjajnom parabolom lobuje Ristića za vođstvo Zvezde.

41. minut - Kakva šansa za Zvezdu, Katai sjajno upošljava Pankova, ovaj telom spušta za Degeneka koji promašuje zicer sa tri metra

38. minut - Ristić krajnjim naporom ukrotio šut Kataija

35. minut - Jalova inicijativa crveno-belih

27. minut - Opao je ritam meča, igra se između dva šesnaesterca.

19. minut - Još jedan sjajan pas Kataija koji je iz slobodnog udarca fantastično uposlio Gobeljića, ali je desni bek crveno-belih bio zamalo neprecizan.

14. minut - Sjajna šansa za Zvezdu nakon odličnog prodora Kataija, Spiridonović je izbio neometan na pet metara od golmana Ristića, ali je šutirao pravo u njega.

10. minut - Zvezda napada, od početka meča, ali se Radnički za sada uspešno brani.

5. minut - Povratna lopta Rodića za Spiridovića, koji šutira pored stative.

3. minut - Prva šansa za crveno-bele ali je Gobeljić izblokiran.

1. minut - Utakmica je počela

Poznati su i sastavi timova:

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić – Petrović, Nikolić, Ivanić, Spiridonović, Katai – Tomane.

Radnički: Ristić – Bjeličić, Stevanović, Šljivić, Ćirković – Subotić, Pejović – Živković, Pantelić, Mitrović,– Stojiljković.

Dejan Stanković je napravio tri promene u odnosu na prethodni meč sa Novim Pazarom, pošto su na terenu Gobeljić, Degenek i Petrović, umesto Gajića, Erakovića i Sanoga.

S druge strane, u timu Radničkog nema Aksentijevića, Gavrića, Kojića i Markovića, ali trener Radoslav Batak je i pre meča najavio određene rotacije usled gustog rasporeda na startu sezone

Trener crveno-belih Dejan Stanković zadovoljan je početkom sezone i i očekuje da će sve biti bolje kako vreme prolazi.

"Zadovoljan sam mojim momcima, kako rade i kako igraju. Biće bolje iz dana u dan, ubedjen sam u to. Nema opuštanja, svi moraju da budu spremni, biće rotiranja, igra se na tri dana, pa još kad počnu kvalifikacije za Ligu šampiona. Znamo i klub i ja šta smo pričali i šta su nam ideje. Polako, ima vremena. Za sada sam zadovoljan igračkim kadrom i kako to funkcioniše. Prelazni rok traje do 30. septembra", rekao je Stanković u najavi meča i dodao:

"Bićemo spremni za nadigravanje. Znamo kako ćemo da igramo i kako ćemo dočekati Radnički. Svi su okej u timu, osim Nemanje Milunovića, on će se za nekih sedam dana priključiti timu", objasnio je Stanković.

Najavio je rotacije u timu

"Krenuli smo sa pripremama 11. jula i tek smo 20 i neki dan u trenažnom procesu. Sigurno će biti neke rotacije. Imamo još vremena do utakmice tako da ćemo viseti kako se svi osećaju i koje će rotacije biti, a biće ih jedna ili dve", naveo je trener crveno-belih.

Posle prvog kola je Zvezda izrazila negodovanje sudjenjem na utakmici u kojoj je njen "večiti" rival Partizan pobedio Napredak, a upitan za komentar "rata saopštenjima" Stanković je rekao:

"Znam koje su moje stvari, čime treba da se bavim i nemam snage i energiju da je trošim na 'sporedne' stvari. Gledam teren, igrače i ništa drugo"