SRBIJA BRUTALNO OPLJAČKANA U FINALU MUNDOBASKETA! Heroji, ponosni smo na vas! Sramne sudije odlučile ko će biti prvak sveta!

MUNDOBASKET

Mundobasket -

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u finalu Svetskog prvenstva.

Bolja od našeg tima bila je Nemačka koja je uz pomoć sudija pobedila rezultatom 83:77 i postala prvak sveta.

Uspeli su naši košarkaši da uvedu meč u neizvesnu završnicu, imali i priliku da dodatno zakomplikuju posao Nemcima, međutim, na kraju nisu imali snage da se vrate.

Naši heroji briznuli su u plač nakon što je završen meč, teško je bilo posle ovakvog meča i svega što se dešavalo tokom njega, ali i tokom celog turnira.

Ponosni smo na srebrnu medalju i Orlovi bi isto tako morali da budu.

1 / 7 Foto: Dado Đilas

Finale je krenulo katastrofalno... Ognjen Dobrić je doživeo tešku povredu zgloba posle 2 minuta i 20 sekundi igre kada je zgazio na nogu Danijela Tajsa nakon čega je završio na parketu.

Posle nekoliko trenutaka, lekari su došli do njega, a košarkaš koji je na ovom Mundobasketu radio važan posao na obe strane parketa, praktično je iznet sa parketa u svlačionicu. Na startu druge deonice vratio se na klupu za rezervne igrače, međutim nije ulazio u igru.

Umesto njega u igru je ušao Vanja Marinković koji je poenterski odlično ispratio Bogdana Bogdanovića u prvom delu. Imao je devet poena.

Opet je, očekivano, imao ulogu glavnog igrača Bogdanović. U prvom poluvremenu je stigao do 15 poena, a na drugoj strani poen manje imao je Denis Šruder kao i Franc Vagner koji je samo u prvom poluvremenu šutnuo devet slobodnih bacanja.

1 / 9 Foto: Dado Đilas

Bilo je i priče sa sudijama i puno loših odluka, a poluvreme je završeno rezultatom 47:47.

U drugom poluvremenu videli smo veliku nervozu naših košarkaša i to opravdanu. Nekoliko katastrofalnih odluka sudija direktno su uticale na rezultat.

Kada su se Orlovi pobunili, dosuđena je tehnička greška, pa je Nemačkoj dodatno olakšan put ka dvocifrenoj prednosti. Nemci su se tada dodatno opustili, pa su u poslednju deonicu ušli sa 12 poena prednosti.

1 / 5 Foto: Dado Đilas

Borili su se naši košarkaši, nisu ni pomišljali da odustanu. Veliki posao u poslednjoj četvrtini uradio je Aleksa Avramović.

Na kraju smo ušli u neizvesnu završnicu, imali i priliku za izjednačenje pri rezultatu 78:75 na 56 sekundi do kraja. Gudurić nije bio precizan, a Denis Šruder je preuzeo odgovornost i od tog trenutka postigao je šest poena.

Šruder je meč završio sa 28 poena, Franc Vagner je dodao 19, a Vojtman 12 poena.

Kada je reč o Srbiji, Avramović je imao 21 poen, Bogdan Bogdanović 17 uz pet asistencija, a Filip Petrušev 10 poena.

Tok meča mogli ste da pratite na Kurir sportu.

Srbija - Nemačka 77:83 (23:26, 24:21, 22:10, 20:14)

Četvrta četvrtina:

Kraj utakmice - Nemačka je prvak sveta.

40. minut - 77:83 - Bogdanović je ukrao loptu, a Avramović je promašio trojku iz ugla. Šruder je poslat na liniju slobodnih bacanja. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 45 sekundi do kraja.

Šteta... Gudurić je promašio polaganje uz prekršaj. Pogodio je oba slobodna bacanja - 40 sekundi do kraja.

Važni poeni Šredera. Iskoristio je brzinu još jednom i došao do poena na 21 sekunde do kraja. Pešić je tražio tajm-aut.

Avramović je promašio trojku, a nakon što smo uhvatili ofanzivni skok Gudurić je poslao loptu u aut.

Šruder je pogodio dva slobodna bacanja na - 12 sekundi do kraja.

39. minut - 75:78 - Trojka Avramovića. Ne odustaju naši momci.

Šruder je promašio trojku, a Avramović je fauliran pri šutu za tri - 1:21 do kraja utakmice.

Pogodio je Aleksa sva tri bacanja.

38. minut - 69:78 - Pogrešio je Petrušev u dodavanju, a onda faul u napadu. Moraju naši košarkaši do poena...

Franc Vagner je pogodio oba bacanja.

37. minut - 69:76 - Nije Davidovac pogodio trojku, na drugoj strani ni Šruder nije poentirao.

36. minut - 69:76 - Avramović! Iz ugla trojka našeg beka.

Šteta... Novi ofanzivni skok Nemačke i trojka Tajsa.

35. minut - 66:73 - Faul u napadu Petruševa. Nisu mu priznati poeni, a sve se dogodilo nakon haotičnih trenutaka.

34. minut - 66:73 - Prodor i poeni Avramovića, a onda promašaj Šrudera iz daljine.

33. minut - 64:73 - Trojka Avramovića! I onda faul u napadu Bonge nad Aleksom.

Teška pozicija, ali poeni Petruševa: Herbert reaguje tajm-autom.

Obst je pogodio sa polu distance.

Mundobasket, Reprezentacija Srbije

32. minut - 59:71 - Još jednom su naši bili dobri u defanzivi, ali Avramović ovaj put nije uspeo da poentira.

Moric Vagner je došao do poena.

31. minut - 59:69 - Dobra odbrana i zakucavanje Avramovića iz kontre.

Treća četvrtina:

30. minut - 57:69 - Odlično se snašao Petrušev, uhvatio je loptu posle promašaja Gudurića i stigao do poena.

Moric Vagner je pogodio nakon dva skoka u napadu Nemačke.

Avramović je promašio polaganje na kraju treće četvrtine.

29. minut - 55:67 - Nema faula ni nad Petruševom, ali ni daleke trojke Obsta.

Gudurić je dobio dva slobodna bacanja posle faula Šrudera. Bio je precizan.

Daleka trojka Franca Vagnera

28. minut - 53:64 - Avramović je promašio daleku trojku, ali Davidovac se izborio za skok u napadu. Fauliran je, ali je promašio oba slobodna bacanja.

Loša komunikacija u odbrani, Moric Vagner je Nemačkoj doneo dvocifrenu prednost, a Pešić je tražio tajm-aut.

27. minut - 53:62 - Promašio je Nikola Jović trojku iz ugla, a Šruder je došao do novih poena.

Nervozni su naši košarkaši, zaista deluje da je to sa razlogom. Milutinov je bio u duelu sa dvojicom protivničkih košarkaša, sudije su odlučile da nije bilo prekršaja.

Faul je potom dosuđen na drugoj strani, a zbog prigovora naš tim je dobio tehničku grešku.

Šruder je pogodio jedno, a Bonga dva bacanja.

26. minut - 53:57 - Dobra odbrana našeg tima, ali onda promašaj Bogdanovića za tri poena.

Pa, neverovatno! Šruder je šutnuo Avramovića namerno. Sudije su dosudile faul srpskog košarkaša.

Sudije su gledale snimak i odlučile da ne promene odluku. Šruder je dobio tri bacanja, bio je precizan dva puta. Zaista neverovatno šta se dešava.

25. minut - 53:55 - Potrebno nam je da se Milutinov probudi, sada je napravio grešku, nakon čega je Vojtman došao do poena.

Konačno, preko linije slobodnih bacanja upisao se naš centar u strelce.

24. minut - 51:53 - Promašio je Obst trojku, a Nikola Jović je brzo napao koš i položio.

Odbranio se naš tim, ali Milutinov nije supeo da dođe do prvog poena.

Šruder koristi brzinu i dolazi do novih poena.

23. minut - 49:51- Nikola Jović je ukrao loptu, ali odmah napravio i grešku. Bogdanović je prekršajem poslao Vojtmana na liniju penala, a Nemac je oba puta bio precizan.

Pogrešio je naš tim, loše je otvoreno drugo poluvreme.

22. minut - 49:49 - Nije Stefan Jović pogodio trojku na isteku napada, Marinković je potom faulirao Šrudera.

Franc Vagner nije pogodio trojku, a Srbija je došla do poena preko Bogdanovića koji je "ulovio" promašaj Milutinova.

21. minut - 47:49 - Nije priznat koš Milutinova zbog isteka vremena.

Nemačka je preko Šrudera poenima završila svoj prvi napad u drugom delu.

Poluvreme:

Očekivano, Bogdanović vodi glavnu reč i u prvom delu igre postigao je 15 poena. Povreda Ognjena Dobrića posle samo 2 minuta i 20 sekundi utakmice veliki je problem, a naši reprezentativci odigrali su izuzetno teških i napornih 20 minuta.

Druga četvrtina:

20. minut - 47:47 - Neverovatno... Nesportski faul je dosuđen nad Avramovićem. Franc Vagner je pokušao da prekine kontru našeg tima. srpski bek je dobio udarac i odgurnut je, a arbitri su nakon gledanja snimka promenili odluku...

Protestovali su potom Nemci zbog toga što je Avramović dobio dva slobodna bacanja. Aleksa je pogodio samo jedno.

Poklonili smo potom čistu kontru rivalu i poene Šruderu.

Pogodio je Bogdanović oba bacanja, a Šruder je promašio poslednji šut u prvom poluvremenu.

19. minut - 44:45 - Promašio je Tajs trojku, a Avramović je posle ukrštenog koraka poentirao.

Uzvratio je polaganjem Šruder.

18. minut - 42:43 - Nije pogodio Milutinov, ali jeste Šruder i to šut za tri poena iz velike daljine.

Pešić je tražio tajm-aut nakon kojeg je Bogdanović promašio šut za dva poena.

17. minut - 42:40 - Nisu dobro reagovali naši rivali posle kratke pauze, Šruder nije uspeo da prenese loptu za osam sekundi na našu polovinu.

Usledili su loši napadi na obe strane, a Franc Vagner je fauliran nakon čega je pogodio dva bacanja.

16. minut - 42:38 - Još jednom odličan Petrušev i njegovi poeni.

Potom i krađa Stefana Jovića, a onda BUM! Nova trojka Bogdanovića i tajm-aut Nemaca.

To je treća trojka našeg kapitena iz četiri pokušaja.

15. minut - 37:38 - Trojka Šrudera, pa odmah teško polaganje i poeni Bogdanovića.

Naivno je naš tim primio poene. Šruder je iz auta bacio "alej up" pas za Franca Vagnera. 14. minut - 35:33 - Odbranio se naš tim, Bogdanović je potom promašio polaganje, a Davidovac je nakon ukradene lopte poentirao iz kontranapada.

Bonga pogađa na drugoj strani trojku.

Sjajni potezi Petruševa i zakucavanje!

13. minut - 31:30 - Faul Marinkovića pri šutu za tri poena Franca Vagnera. Pešić je zatražio tajm-aut pre slobodnih bacanja.

Pogodio je Vagner sva tri bacanja.

Trojka Bogdanovića!

12. minut - 28:27 - Loš napad našeg tima, odnosno dobra odbrana Nemačke, a Bonga je na uspeo da stigne do polaganja. Žalili su se još jednom naši reprezentativci, ovaj put na odluku sudija da ne dosude faul u napadu.

11. minut - 28:25 - Odličan Davidovac u odbrani, krade loptu, a Petrušev je fauliran nakon što je uhvatio skok u napadu posle promašaja Marinkovića za tri poena.

Ognjen Dobrić se vratio iz svlačionice na klupu za rezervne igrače!

Franc Vagner je došao do novih poena.

Prva četvrtina:

10. minut - 26:23 - Serija čudnih odluka arbitara da ne dosude faul nad našim košarkašima. Na kraju nisu mogli da ne reaguju kod prekršaja nad Nikolom Jovićem.

Marinković je pogodio "dugu dvojku", a Moric Vagner je došao do poena na drugoj strani za kraj prve četvrtine.

9. minut - 24:21 - Naljutio se Avramović - njegovi prvi poeni.

Potom i odlična odbrana našeg tima.

8. minut - 22:21 - Uh, kakva trojka Nikole Jovića! Iz velike daljine od tablu je pogodio naš najmlađi reprezentativac.

Usledila je, blago rečeno, neobična odluka sudija da dosude faul Avramoviću nad Šruderom. Nisu mogli naši košarkaši da veruju šta su videli, čuli su se i zvižduci srpskih navijača sa tribina, a Šruder je pogodio oba bacanja.

7. minut - 19:19 - Pogrešio je potom i naš kapiten, Šruder je promašio trojku, ali su Nemci stigli do novog napada, Vojtman je poentirao.

Marinković pogađa trojku! Odlično je otvorio ovaj meč. Odmah je odgovorio trojkom Obst.

6. minut - 16:14 - Bogdanović! Trojka od tablu, a potom greška Nemačke.

5. minut - 13:14 - Odlična kombinacija Milutinova i Nikole Jovića koji je poentirao.

Na drugoj strani Obst je pogodio šut za dva poena.

Na drugoj strani novi poeni Marinkovića i asistencija Milutinova.

Odgovorio je odmah Tajs.

4. minut - 9:10 - Prvi poeni Bogdanovića.

Promašaj Tajsa na drugoj strani i ofanzivni skok Franca Vagnera nakon što je, čini se, napravio faul nad Stefanom Jovićem.

Vagner je promašio prvo i pogodio drugo bacanje.

Promašio je Jović šut sa polu distance, a napravio je ubrzo drugu ličnu grešku. Franc Vagner je opet imao slobodna bacanja, pogodio je oba puta.

3. minut - 7:7 - Nije dobro... Dobrić je fauliran, a tom prilikom se povredio. Zgazio je na nogu Danijela Tajsa, ostao je da leži na parketu zbog čega su mu prišli lekari. A uz njihovu pratnju je otišao sa terena ka svlačionici.

Umesto njega Marinković je šutirao i pogodio dva slobodna bacanja.

Vojtman je pogodio trojku.

2. minut - 5:4 - Dobra odbrana našeg tima, Obst je promašio polaganje, a na drugoj strani zakucava Nikola Jović.

Prvi poeni za Nemačku preko Franca Vagnera nakon skoka u napadu.

Nisu potom pogodili Stefan Jović i Dobrić, ali jeste potom položio loptu u koš Šruder.

1. minut - 3:0 - Počela je utakmica! Srbija je u prvom napadu došla do trojke preko Stefana Jovića.

- Oglasio se i Nikola Mirotić:

- Da li je vreme da se istorija ponovi? Da, jeste.