KORAK DO TITULE: Bertans ugasio Zvezdu za 2:0

Košarkaška Superliga

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu 71:69
1 / 8

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu 71:69 (16:24, 17:19, 19:11, 19:15), u drugoj utakmici finala domaće Superlige i stigli korak od trijumfa u seriji koja se igra do tri pobede.

Crvena zvezda je znatno čvršće i odlučnije počela meč. ali je prvu opipljiviju prednost (najveću tokom prvog poluvremena) imao Partizan 5:1. Igralo se poen po poen sve do pod kraj prve deonice, kada je Zvezda nošena trojkama Simonovića (tri) te dobrom igrom Katića i Nelsona, krenula da pravi prednost, koja je u jednom momentu iznosila trinaest poena 37:24.

Partizan, koji je imao problema sa ličnim greškama pre svega Vestermana (tri) i efikasnog Lučića (dve) je do kraja prvog poluvremena uspeo da smanji zaostatak na deset poena 43:33 za Crvenu zvezdu.

Partizan je u trećem kvartalu bio znatno bolji što ilustruju podaci da je tim trenera Vujoševića ostvario prve skokove u napadu i pogodio četiri trojke. Pod kraj trećeg perioda gosti su imali nekoliko prilčika da izjednače, ali nsiu bili dovoljno precizn, pa je Zvezda sa samo 11 postignutih poena u trećoj četvrtini u poslednjih deset minuta ušla sa vođstvom 54:52.

Poslednja četvrtina počela je kucanjem Katića i petim prekršajem kapitena Partizana Vladimira Lučića. Partizan u prva četiri minuta nije postigao koš, ali su Lučić i Gordić napravili prekršaje u napadu. Ipak četiri minuta pre kraja košem Vestermana Partizan je izjednačio 59:59.

Tri minuta pre kraja Katić pogađa dva bacanja, a potom nova peta uzastopna trojka Simonovića 64:59.Bogdanović je trojkom vratio Partizan u život, ali je Katić na drugoj strani ubacio dva penala. Pred poslednji minut Partizan je imao napad na minus dva, ali je Lovernj napravio faul u napadu. Na drugoj strani Savović je realizovao samo jedno bacanje za 67:64. Ipak 20 sekundi pre kraja posle serije bacanja na obe strane, Bertans je pogodio trojku i doneo Partizanu plus dva 69:67. Na drugoj strani Simonović je prvi put promašio trojku a Milosavljević je pet sekundi pre kraja pogodio drugo bacanje. Nelson je ubacio oba bacanja, a Gagić je fauliran dve sekunde pre kraja. Centar Partizana promašuje prvo bacanje, ali je ubacio drugo za 71:69. Bogdanović je blokirao Rakočevića za pobedu Partizana

Tekstualni prenos

Bogdanović je blokirao Rakočevića za pobedu Partizana

Centar Partizana promašuje prvo bacanje, ali je ubacio drugo za 71:69

Nelson je ubacio oba bacanja, a Gagić je fauliran dve sekunde pre kraja

Simonović je prvi put promašio trojku a Milosavljević je pet sekundi pre kraja pogodio drugo bacanje

Trojka Bertansa, Partizan dvadeset sekundi pre kraja vodi 69:67

Savović je pogodio jedano od dva bacanja, dok je Bertans precizan oba puta 67:66 pedeset sekundi do kraja

Partizan je imao napad, ali je Lovernj napravio faul u napadu

Vesterman pogađa dva bacanja 66:64

Dva penala Katića 66:62

Trojka Bogdanovića za minus dva, dva minuta do kraja

Peta trojka Simonovića bez promašaja 64:59 za Zvezdu

Tri minuta pre kraja Katić pogađa dva bacanja 61:59

Vesterman je postigao prve poene za izjednačenje 59:59, četiri minuta pre kraja.

Lovernj pogađa uz faul, 56:54 za Zvezdu

Partizan nema napad gotovo četiri minuta bez koša

Poslednja četvrtina počela je kucanjem Katića i petim prekršajem kapitena Partizana Vladimira Lučića

Četvrta četvrtina

Partizan je u poslednjem minutu prišao na minus dva, tako da nas čeka uzbudljivih deset minuta

Nova trojka Bertansa 49:46 za Zvezdu tri minuta pre kraja

Nova trojka za goste Gordić 43:46, ali vraća Simonović, koji nema promašaj za trojku 49:43

Prva trojka za Partizan - Bertans 46:40

Savović postiže prve poene za Zvezdu u nastavku

Milosavljević u kontri 43:37

Partizan je u drugom minutu trećeg kvartala uhvatio prvu loptu polse promašaja u napadu, a i dalje nema ubačenu trojku

Kao i na startu meča, Partizan je počeo zakucavanjem Milosavljevića

Treća četvrtina

Rakočević vraća na plus 10 - 43:33

U poslednjem minutu prvog poluvremena Partizan je poenima Lučića sa penala smanjio na 41:33

Zvezda održava dvocifrenu prednost

Gagić sa penala prekida seriju domaćih 37:26

Zakucavanje Savovića 37:24

Treća trojka Simonović i koš Nelsona 35:24 polovinom četvrtine

Vujošević zbog protesta dobiaj tehničku grešku, a Zvezda u jednom napadu postiže četiri poena 30:24

Trojka Simonovića, koji je do sada jedini pogađao van linije 6,75 i to dva puta.

Partizan serijom 6:0 smnjuje prednost Zvezde na 24:22, atraktivno se igra ima i zakucavanja Katić na jednoj a Bogdanović i Lovernj na drugoj strani

Druga četvrtina

Koš Radivojevića u poslednjoj sekundi 22:16

Minut i po pre kraja prve deonice Vesterman pravi treći prekrša. a Zvezda stiče najveću prednost 18:14

Partizan ima osam ličnih grešaka, a po dve Vesterman, Lučić i Musli. Zvezda pet

Igra se poen po poen, nijedan tim nema više od koša prednosti.

U petom minutu Crvena zvezda je trojkom Simonovića, prvi put povela 8:7

Zvezda je značajno agresivnija u odbrani nego što je to bilo u prvom meču, ali je Partizan, čiji plej Vesterman već ima dve lične greške, počeo bolje i poenima iz reketa vodi sa 5:1.

Meču u Pioniru prisustvuju: Marko Kešešlj, Ranko Žeravica...

Prva četvrtina

Košarkaši Partizana ubedljivo su dobili prvi meč 82:54 u seriji koja će se igrati do tri pobede, a čini se da je oko terena u Pioniru bilo više interesantnih situacija, nego na samom terenu na kom je Partizan predvođen Milosavljevićem dominirao od prve do poslednje sekunde.