ZVEZDA POBEDOM HEROJSKI ISPALA: Crveno-beli u PAKLU Marakane RAZBILI Rendžers, škotski golman ZAČARAO mrežu gostiju! VIDEO

LIGA EVROPE

Pirova, ali herojska pobeda. Čas fudbala Rendžersu. Minus iz prvog meča bio je ipak prevelik

Neverovatno - reč koja najbolje opisuje šta se desilo u revanš meču 1/8 finala Lige Evrope Crvena zvezda - Glazgov Rendžers. Konačnih 2:1 (1:0) za Zvezdu odvelo je u narednu rundu škotski tim. Srećniji tim. Tim koji je imao golmana koji je činio čuda.

Razbila je Zvezda rivala koji je u Beograd došao sa tri gola kapitala iz prvog meča! Održala im je čas fudbala, ali sreća je rekla - ne. Alan Mekgregor je imao svoje veče. Ovaj čovek odbranio je 10 velikih šansi srpskog tima. U nekoliko bacao je magiju ovaj 40-godišnji čuvar mreže. Pavkov, Katai, Ivanić, Pićini, Ohi... Svima je skinuo bar jedan zicer!

Alan Mekgregor

Izveo je Dejan Stanković ultraofanzivan tim sa Pavkovom i Ohijem. Bio je to pun pogodak. Od prvog minuta zaletela se Zvezda ka golu rivala i stvarala šansu za šansom. Zapelo je kod realizacije, ali je dobrim delom bilo i do golmana rivala. Šut Ivanića sa 6-7 u 10. minutu apsolutno nikako nije mogao da zaustavi (1:0), ali zato sve ostalo je uspeo. Od momenta gola srpskog kluba dodatno je jačao pritisak ka golu rivala. Ivanić je mogao za minut da postigne dva gola, ali je Mekgregor bio fantastičan.

U jeku možda i najžešćih napada, Rendžers je izjednačio. Pićini se uhvatio za zadnju ložu, pa ga je Kent lagano pretrčao i matirao Borjana (lopta pogodila Dragovića i završila u mreži). Imala je Zvezda još pola sata, ali lopta nije htela u gol. Šansa za šansom - uzalud. U 93. minutu Ben je iz opravdano dosuđenog penal doneo srpskom timu viš nego zasluženu pobedu - 2:1. Na kraju crveno-beli mogu da budu ponosni na igru u revanš meču. Održali su čas fudbala Rendžersu.

1 / 24 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90 + 3. minut- GOOL 2:1, Ben siguran sa penala kapitulirao je Mekgregor. Lopta u jednu , golman u drugu stranu.

90+ 2. minut - Penal za Zvezdu, oboren je Falko, Kovač nije imao dilemu.

Crvena zvezda, Glazgov rendžers, Delije, Marakana

90. minut - Utakmica je produžena za 6 minuta.

86. minut- Zvezda pokušava da postigne pobedonosni gol, gosti vrebaju iz kontre.

83. minut - Borjan sjajno brani šut Ariba, nakon kontre gostiju

81. minut - Utihnula je atmosfera na Marakani, ali Zvezda želi pobedu.

78. minut- Pokušao je Pavkov nakon centaršuta Gajića, pored gola.

72. minut - Umesto Ivanića u igri je mladi Motika, Rodića menja Falko. Potpuno ofanzivna formacija Zvezde.

69. minut - Katai u sjajnoj situaciji , previše komplikuje , na kraju zavrće ka Gajiću koji glavom šutira pravo u Mekgregora

65. minut- Neverovatno je šta brani Alan Mekgregor, redom skida šuteve Ivanića, Bena, Pavkova

61. minut - Nastavlja Zvezda da napada, crveno- beli žele makar utešnu pobedu.

57. minut- Gajić menja Pićinija koji se povredio prilikom uklizavanja kod gola Rendžersa

Zvezda

56. minut - GOL 1:1, neverovatno, nakon totalne dominacije Zvezde, kontra Rendžersa , šutirao je Kent, lopta zakačila Dragovića, prevarila Borjana i ušla u mrežu.

53. minut - Ohi šutira pravo u Mekgregora iz povoljne situacije

49. minut - Neverovatna šansa za Zvezdu, dubinska lopta za Ohija koji je hteo da proigra Pavkova u sjajnoj situaciji, ali je prejako dodao loptu.

48. minut - Dve opasne situacije u istom minutu, Kanga je centrirao nakon kornera, lopta prolazi kroz peterac. Potom Ivanić šutira pravo u Mekgregora.

47. minut - Zvezda je silovito ušla u drugo poluvreme, crveno- beli žele drugi gol što pre.

46. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 24 Foto: Stefan Stojanović

Prvo poluvreme:

Rezime prvih 45 minuta. Odlična Zvezda i mnogo sreće za Rendžers! Po prikazanom i šansama bilo bi zasluženo da su domaći imali bar dva gola kapitala. Ovakva igra daje veliku nadu za nastavak meča!

45. minut - Sjajan šut Pićinija, sa ivice šesnaesterca ali Mekgregor sjajno brani.

44. minut - Gužva u šesnaestercu Zvezde, srećom bez opasnosti.

42. minut - Šesti korner za Zvezdu, bez opasnosti po gol Rendžersa

40. minut - Igra se između dva šesnaesterca

36. minut - Nova šansa za Zvezdu, Katai je uposlio Pavkova na petercu, ali je Godfri ispred Zvezdinog golgetera izbacio loptu u korner.

Crvena zvezda

34. minut - Opao je malo ritam igre, mnogo prekida

30. minut - Igra se obostrano otvoreno u visokom ritmu.

- Ovako je Zvezda povela

24. minut - Nakon duge lopte Ohi glavom upošljava Pavkova koji izlazi sam ispred Mekgregora ali promašuje nemoguće. Doduše pomoćnik je podigao zastavicu, pa bi se gledao VAR da je pogodio.

23. minut - Sjajan udarac Morelosa iskosa sa desne strane, srećom po Zvezdu lopta odlazi pored stative

- Sjajna koreografija Delija

- Nova prilika za Zvezdu, Katai je centrirao Ohi probao glavom, brani Mekgregor

16. minut - Dejan Stanković je zbog protesta dobio žuti karton

13. minut - Katai je sjajno proigrao Ivanića, ovaj istrčao ispred MekGregora, šutirao u dalji ugao ali škotski golman sjajno reaguje i paradom izbacuje loptu u korner!

10. minut - GOOOL 1:0, Ivanić, Kanga je centrirao nakon kornera, Ivanić se najbolje snašao u petercu i zatresao mrežu Mekgregora

6. minut - Opasna situacija pred golom Rendžersa prošao je Ivanić , zavrnuo u peterac ali su gosti otklonili gužvu pred golom

4. minut - Prva sporna situacija nakon dodavanja Kataija, Ohi je odgurnut naivici šesnaesterca od starane Baloguna, ali sudija Kovač se nije oglasio

3. minut.- Rendžers se nije uplašio atmosfere na Marakani

1. minut - Utakmica je počela

1 / 4 Foto: Kurir sport

- Ove je startnih 11 za koje su se odlučili treneri. Baš kao što je Kurir najavio, ofanzivno će krenuti Zvezda od 1. minuta!

ZVEZDA (4-4-2): Borjan - Pićini, Dragović, Eraković, Rodić - Sanogo, Kanga, Katai, Ivanić - Ohi, Pavkov.

RENDŽERS (4-3-3): Megregor - Tavernije, Goldson, Balogun, Bejsi - Džek, Kamara, Lundstram - Aribo, Kent, Morelos.

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Delije zaglušujućom bukom ispraćaju igrače Rendžersa u svlačionicu

00:15

- Pred početak meča škotski navijači lomili stolice na Marakani.

- Igrači Rendžersa izašli na zagrevanje.

1 / 2 Foto: Starsport

- Fešta ispred našeg najvećeg stadiona.

- Navijači Rendžersa čekaju da uđu na stadion. Stoje mirno, čekaju kontrolu u redu.

00:15

Škotski navijači čekaju da uđu na stadion

- Oko Marakane sve ključa

1 / 5 Foto: Kurir

- Konvoj navijača Rendžersa krenuo je na Marakanu.

- Sjajna i pomalo komična avantura dvojice navijača Rendžersa na putu za Beograd

BLOG UŽIVO:

- Prema kladionicama rastu šanse Zvezdi za veliki povratak.

- Policija uhapsila navijača Rendžersa.

- Navijači Rendžersa krenuli na Marakani

- Seltik je u nedavnom " Old Firmu" pokazao Zvezdi put do prolaza u četvrtfinale Lige Evrope

- Navijači Rendžersa u svom stilu, veseli, razdragani, uz obilje alkohola.

- Škotski navijači okupirali su centar prestonice , Kurir je sve zabeležio

- Filmski obračun Delija i pristalica " policajaca" iz Glazgova.

- Zvezda je kroz istorije znala da slavi ubedljive pobede nad evropskim velikanima.

Prva utakmicu srećno i spretno dobili su fudbaleri Rendžersa ubedljivim rezultatom 3:0 i Zvezdi realnošanse za proalz nisu velike.

Ipak trener Dejan Stanković i fudbaleri srspkog šampiona veruju da mogu napraviti senzaciju i plasirati se u četvrtfinale Lige Evrope!

Optimizam crveno-beli grade na mentalnoj snazi kolektiva, podršci vernih navijača i atmosferi koja će ključati na stadionu „Rajko Mitić“.

Dejan Stanković je dva puta pobeđivao kao igrač Crvene zvezde - sa 4:0 protiv Kajzerslauterna i protiv Partizana u 110. večitom derbiju. O tome hoće li kompletirati het-trik večeras, Stanković kaže:

- Drugačije je vreme bilo, to je istorija. Sada je to znatno teže, ali nije nemoguće. Kada gledam igru iz Glazgova, imam samopouzdanje. Bilo je čuda, setite se šta je Barsa uradila protiv PSŽ, ili Liverpul protiv Barse. Mi nemamo šta da izgubimo, ali nećemo biti glupi da idemo grlom u jagode. Biće kalkulisani rizik, da neke situacije 50:50 pretvorimo u našu korist. Da nam se posreći, da se upali stadion, ali i ako ne uspemo, setite se da smo došli u osminu finala, da smo uradili veliku stvar.

Dejan Stanković

Trener crveno-belih je dodao:

- Potpisao bih da u 60. minutu vodimo sa 1:0

Ono na čemu trener i fudbaleri Crvene zvezde grade svoj umereni optimizam jeste puna Marakana i 50.000 grla.

- Ovaj stadion igrače Crvene zvezde čini dva puta boljim nego što su obično. Taj adrenalin, taj huk što dolazi s tribina. Biće to dva puta jače nego na Ajbroksu. Neće njih to uplašiti, znaju da igraju pred punim stadionom, ali neka računaju da će imati dva puta jačeg rivala. Oni će se opustiti koliko im mi dozvolimo. Ako im skratimo prostor i budemo vršili agresiju na nosioca lopte, možemo da ih uvedemo u problem. Oni menjaju formaciju, prelaze u toku utakmice na sistem s petoricom igrača pozadi, ali mi znamo da se adaptiramo - jasan je Stanković.